• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,547
I ja razmišljam kad bude vrijeme za zamjenu vodilice da stavim 3/8 na 550xp. Ovaj 0.325 lanac mi izgleda smiješno na pili od 4 ks. Samo kaj sam ja dobil sa pilom 45 cm vodilicu. Mislim da bi to trebalo funkcionirati dobro. Koliko je to koštalo sve skupa, lanac i lančanik?
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Morao bih provjeriti, no nešto ispod 400kn ako se dobro sjećam. P.S. Ne mijenja se lančanik, samo prsten lančanika
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Nisam nikada obraćao pažnju, da li je na555 i na 550xp isti prihvat vodilice ili treba druačija?
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Kupil sam ju da ju imam kad bu mi trebala🍻😉💪🙂🤠🍷🍸🍺😎🥸Bila prilika pa reko da kupim🍺
Jel ima jos takvih prilika? Ispod stola, ispala sa kamiona i tako :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I ja razmišljam kad bude vrijeme za zamjenu vodilice da stavim 3/8 na 550xp. Ovaj 0.325 lanac mi izgleda smiješno na pili od 4 ks. Samo kaj sam ja dobil sa pilom 45 cm vodilicu. Mislim da bi to trebalo funkcionirati dobro. Koliko je to koštalo sve skupa, lanac i lančanik?
Moja Jonsa ima 4 KS, vodilicu 45 cm i lanac 3/8". Malo se osjeti kad je cijela vodilica u zahvatu, a lanac nije jako oštar. Inače radi bez problema. Ne bih preporučil za konstantan rad u komadima debljim od 60 cm, ali tanje od 60 cm i pokoji deblji, po mojem mišljenju, može proći.
 

Markec1982

Član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
54
Da pitam iskusne kolege,imam na 550xp otvoreno skroz do kraja podmazivanje,i primjetio sam da mi ulje kapa dosta ispod gdje i piljevina ide van doslovno kapljice ulja,dal mozda nije mač sjeo kak treba na svoje mjesto ili nešto drugo?
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Moze biti da ti je ostecena gumica ispod vodilice, moze biti da ti je zacepljen kanal na vodilici ili rupa za podmazivanje, a moguce i da je to previse ulja
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,906
Probaj smanjiti/regulirati podmazivanje, po meni nema potrebe da bude skroz do kraja. Nakon toga upali pilu i zavrti lanac ispred nekog panja ili nešto slično, automatski vidiš koliko ulja baca, odnosno mora ostati crta od ulja. Jedan od razloga može biti i začepljen kanal, pa treba i to provjeriti.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,906
Da, samo to je motorna pila koja služi da obavlja posao za koji je namijenjena, a ne da stoji u vitrini.
 
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,384
Moja Jonsa ima 4 KS, vodilicu 45 cm i lanac 3/8". Malo se osjeti kad je cijela vodilica u zahvatu, a lanac nije jako oštar. Inače radi bez problema. Ne bih preporučil za konstantan rad u komadima debljim od 60 cm, ali tanje od 60 cm i pokoji deblji, po mojem mišljenju, može proći.
Zašto nebi preporučio za deblje komade preko 60 cm. Moja h61 je pojela više od 100 lanaca 41 zub 3/8. To koristim zato da mogu sastavit trupac sa dve strane. Lanac mora biti uvjek òštar, husgvarne pile režu brzinom i tup lanac ne trpe. 20220316_135940.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zbog boldanog. No, nisam ja mjerodavan. I da, uvijek više volim da ostane rezerve u stroju, a ne da se koristi "105 %" snage.
Moja Jonsa ima 4 KS, vodilicu 45 cm i lanac 3/8". Malo se osjeti kad je cijela vodilica u zahvatu, ako lanac nije jako oštar. Inače radi bez problema. Ne bih preporučil za konstantan rad u komadima debljim od 60 cm, ali tanje od 60 cm i pokoji deblji, po mojem mišljenju, može proći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh