• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

t40sb

Novi član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
16
dobar dan... zanima me gdje se mogu naći dijelovi za Tomos-Husqvarnu 770... treba mi opruga startera... hvala

imam ja jednu u dijelovima,,,pa ti vidim dali ima opruga,,,ali tek sutra!!!
 

stefina

Novi član
Tu od
25 Ruj 2010
Poruka
13
Kakva su iskustva s novijim, X-Torq Huskvarnama?
Naime, već koju godinu pikiram 365 za raspiljavanje debljih komada, da bi je jučer konačno i kupio ... i onda saznao da je smjena modela bila negdje u 4. mjesecu. Ove nove su 71ccm i malo teže. (ak sam dobro skužil, jedina bitna razlika u odnosu na 372 je što ove imaju zabrtvljen neki kanal na cilindru)
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Kakva su iskustva s novijim, X-Torq Huskvarnama?
Naime, već koju godinu pikiram 365 za raspiljavanje debljih komada, da bi je jučer konačno i kupio ... i onda saznao da je smjena modela bila negdje u 4. mjesecu. Ove nove su 71ccm i malo teže. (ak sam dobro skužil, jedina bitna razlika u odnosu na 372 je što ove imaju zabrtvljen neki kanal na cilindru)

iz vana su iste dosta je dijelova isto samo što je kod 372 veći provrt klipa jedna solidna motorka imam obje pa znam mogućnosti
 

stefina

Novi član
Tu od
25 Ruj 2010
Poruka
13
Po tome sam se i ja ravnal, al čini se da su sada još sličnije.
 

Prilozi

  • Husq_specs.jpg
    Husq_specs.jpg
    18.5 KB · Pregleda: 928

stefina

Novi član
Tu od
25 Ruj 2010
Poruka
13
Ima li smisla kupovat Husqvarnino ulje za lanac, ili je dovoljno dobar Inin Lancol?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ulje je ulje bitno je da je lancol nekad u nedostatku lancola koristim super inin pa se ništa ne desi samo je bitno da je ulje rijeđe da lakše podmaže lanc i vodilicu
 

stefina

Novi član
Tu od
25 Ruj 2010
Poruka
13
Ulje je ulje bitno je da je lancol nekad u nedostatku lancola koristim super inin pa se ništa ne desi samo je bitno da je ulje rijeđe da lakše podmaže lanc i vodilicu

Super ipak nebih u novi stroj :).
Zvao sam servis zbog nekih drugih stvari pa sam odmah pitao i za to. Može Lancol. Razlika je jedino u tome što je Husqvarnino od uljane repice, neotrovno i biorazgradivo ... i duplo skuplje od Lancola koje je mineralno. Pa tko voli biti ekološki osvješten, može... kupio odmah 4L Lancola ;).
Mješavina 2% samo sa Husqvarninim XP uljem.
Normalno je da pila napravi manju mlaku od ulja pod sobom kad se odloži. To je tak s Husqvarnama.
Lik u servisu kaže da je nije potrebno puno štedit u startu.

Inače, što se tiče razlike u odnosu na 372XP X-Torq ovaj lik je fino objasnio gdje su je "pričepili":
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7Vdn_VzDYTY[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

dario01

Guest
opet problemi... danas odlučio malo rezati drva... kd nakon jedno... dva trupca primjetim da je lanac suh :/ a spremnik za ulje napola prazan... primjetio sam da mi na onom odušku izbacuje... jel zna netko neki razlog ?
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
opet problemi... danas odlučio malo rezati drva... kd nakon jedno... dva trupca primjetim da je lanac suh :/ a spremnik za ulje napola prazan... primjetio sam da mi na onom odušku izbacuje... jel zna netko neki razlog ?

Sve rastaviš očistiš i u večini slučajeva je problem riješen. :)
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Koji je to model? Odnosno da li ima fiksni tok ulja za podmazivanje ili možeš namještati?
Sad nemoj misliti da te zaj... , ali jesi li sigurno sve dobro pročistio.
Kanaliće propuhao sa zrakom?
Ovo što se tebi dogodilo se često dešava kad piliš sa tupim lancem, tada se ona fina piljevina nabije u kanaliće i zaštopa dovod. Tim gore, jer nabubri od ulja nakon nekog vremena.
 
D

dario01

Guest
Koji je to model? Odnosno da li ima fiksni tok ulja za podmazivanje ili možeš namještati?
Sad nemoj misliti da te zaj... , ali jesi li sigurno sve dobro pročistio.
Kanaliće propuhao sa zrakom?
Ovo što se tebi dogodilo se često dešava kad piliš sa tupim lancem, tada se ona fina piljevina nabije u kanaliće i zaštopa dovod. Tim gore, jer nabubri od ulja nakon nekog vremena.

Husqvarna-Tomos 77... fixni... ma sve očistio... kompresorom propuhao...
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
i meni se dogadja da je lanac suv ali prazni rezervoar sa uljem. Lancol koji trenutno koristim je nekako previse redak dok gusce ulje za lanac ostavlja tragove na lancu pa ostaje mastan.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
U slučaju sa fiksnim protokom ne bi trebalo biti ovakvih komplikacija, ako je dovod čist.
Jesi isprao rezervuar od ulja. Da ti nije piljevina unutra i s te strane ušla ušla u dovod.
Pazi da to počitiš maltene cjelu pilu trebaš rastaviti. A ako se piljevina negdje skrutnula unutra bilo bi dobro namakati u nekom solvenu da je otopi.
 
Posljednje uređivanje:
D

dario01

Guest
U slučaju sa fiksnim protokom ne bi trebalo biti ovakvih komplikacija, ako je dovod čist.
Jesi isprao rezervuar od ulja. Da ti nije piljevina unutra i s te strane ušla ušla u dovod.
Pazi da to počitiš maltene cjelu pilu trebaš rastaviti. A ako se piljevina negdje skrutnula unutra bilo bi dobro namakati u nekom solvenu da je otopi.

nisam rezervar čistio... probat ću... pa javim rezultate
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ja sam na jednom motorki tri puta čistio dok nisam očistio , prva dva puta sam samo mislio da sam očistio :finga:
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Javi kako je prošlo, moralo bi funkcionirati bez greške ako je stvarno sve očišćeno.
 
Na vrh