• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,699
To je najbolje rješenje, ali šteta webasto za tako nešto.
Šteta se smrzavati.
Imaš zračni grijač za 150€.
Ak zapreš kabinu i getriba bu grijala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,013
Još i dalje mi nije jasno da niko nije grijanje u raketu ugradil, ja čim ulovim cajta idem u taj projekt.
Meni da treba našel bi na auto otpadu mali hladnjak od grijanja s ventilatorom ili bi na njega napasal ventilator i složil tunel s barem dva izvoda i tak bi se grijal.
Tu sused je kupil zračni grijač, nekaj slično sušilu za kosu i jedva da mu šajbe malo spuše a grijanje zaboravi.
A dok dočekaš da se getriba zgrije i jajca ti se budu smrzla. Od te getribe se more jedino neki pacov malo pritopiti ako se stisne uz nju kad ga doma u štagelj parkiraš, a i oni radije na motoru sede a od getribe begaju.

Ja sam kolegi pomagal s idejama i savjetima kad je grijanje na burgonu slagal i složil ga je točno tak kak sam ti napisal da bi ja složil.
Za toplo vreme smo na jedno crijevo ubacili obični vodovodni ventil da more zaprti protok vode.
On je zadovoljan
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Isto sam ja na univerzalu napravio, ventil na crijevo da kroz ljeto zatvorim. Kiler sam ubacio od punta, jedino još ventilator moram veći staviti da bolje propuše i čisto dobro je to.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Opet ja sa paljenjem...... Prije par dana sam ga upalio na šarafciger i nakon toga je slijedeći put upalio na ključ. Stajao je tako nekoliko dana i danas idem probat, ništa. Nikakvog zvuka, ničega, ključ u prazno u bilo koju stranu.., Tucnem čekićem malo po automatu i alnaseru i nakon toga upali od prve na ključ,.,.. ?????? Zna li netko ?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,927
Probaj onu tanku žicu što ide na automat spojiti na onu debelu što dolazi iz akumulatora ili nekako brikati tu klemu sa "+". Ta uključuje automat, a dolazi od ključa.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,927
Ako škljoca onako kako sam predložio, a ne pokreće onda su kontakti (glavni) ili četkice!
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Čim počinje paliti na udarac čekića morao bi na popravak, vjerojatno četkice moguće automat.
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Nakon sat dva mirovanja idem probati.., pali ključem od prve. Inače, kad neće onda nema ni zvuka nikakvog, potpuno mrtvo, ključ u bilo koju stranu okrenem ništa, znači uopće ne pokušava, kao da niti nema napajanja. Bravu sam promijenio...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Alnaser dolje, skini poklopac vidi kakve su četkice, ako treba promjeni ih, vidjet u kakvom je stanju rotor, eventulno pikse stavit druge itd.
Ako ne znaš sam, odnesi onome tko zna.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Evo ja sam prije mjesec dana dao popraviti alnaser jer mi je teško palio a alnaser je nešto trokirao. Stavio novi akomulator a traktor jedva upali. Rekao ili mašina ili nešto sa alnaserom nije u redu. Čovjek zamijenio pikse i sada pali na zub.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886

@raskriski

To ti je tako kada kreneš lupati po alnaseru, jedan put upali bez lupanja, pa onda 3-4 paljenja moraš lupati, pa onda opet upali bez lupanja, pa onda 7-8 puta moraš lupiti da bi upalio, nakon toga moraš lupati kao bik po alnaseru i na kraju strgaš alnaser.
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Dal ti kaj kaplje po njemu? Ulje, nafta?
Paa, je, nafta..,.pokušavao sam što bolje naštimati taložni čašicu da ne kaplje na gumici. To je bilo prije nekoliko dana....., Misliš da je to vezano ?
 
Na vrh