• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Nisu ga upalili, a ni pod njim nije ništ masno (možda su kučišta prazna, bez dijelova i bez goriva i maziva 🤭 ) pa najvjerojatnije služi samo za pokazivanje.

Neznam samo kakva ono krpa visi ispod prednje koljevke
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,658
Nisu ga upalili, a ni pod njim nije ništ masno (možda su kučišta prazna, bez dijelova i bez goriva i maziva 🤭 ) pa najvjerojatnije služi samo za pokazivanje.

Neznam samo kakva ono krpa visi ispod prednje koljevke
Ja prvo pomislil da je traka za uzemljenje kak cisterne imaju, al baš je ko krpa nekakva
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
533 '73. godište. Prije cca 800 sati reparirana pumpa visokog pritiska i u Jaski uredena glava. Ne znam sto je radeno konkretno. Prije 250 sati zamjenjena brtva glave. Problem je da tesko pali i nece preko 1200 okretaja. Kojim putem krenut u rijesavanje problema tj je li netko imao slican problem? Razvod, ventili, pumpa, dizne? Nesto drugo? Pitam samo iz razloga ako je netko imao slican problem. Znam da bi bio poželjan servis svega, cak i generalka. Medutim nema se novaca, cak niti za malu Raketu.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Ja bi rekel da ti je tu nekaj z zrakom problem. Si provjeril onaj filter, crijevo?
A u vezi goriva, skini slavinu na rezervaru zna bit smeća unutra, i ispuši sve lajtunge.
Ne košta ništa, samo tvoje ruke i vrijeme. 🛠️🛠️👍
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Jel ti možda poluga gasa ne vuče klapnu na usisnoj grani do kraja?
To kaj teško pali može biti do boš pumpe, diza, ventila, a i same kompresije.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,887
Ako neće preko 1200 o/min provjeri sve od spremnika do boš pumpe!
Najjednostavnije ti je da čistu nafru spojiš direktno preko pumpe na boš pumpu i vidiš radi li normalno.
Ako ne, onda boš bumpa i dalje prema brizgalicama.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Aha, AC pumpa može bit? Pukla mi capica sa kojom brijeg na osovini "pumpa" gorivo tj podiže i spušta membranu. Potom sam sa stare iste preselio to u "novu", doslovno odradila 20 litara goriva i pukla je ta capica, a na staroj pukle membrane. Ali to je prošlo dosta vremena, uglavnom hvala puno na savjetima. Skidam i mijenjam opletena crijeva, filtere goriva, čistim rezervar. Hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ne vjerujem da je do goriva ni do ac pumpe.
Da je do goriva on bi se zavrtel do tih 1200 a dalje bi okretaji padali, a da je ac pumpa (puknuta capica) gorivo nebi ni stizalo do filtera.
Ali svejedno ga nebi bilo loše napojiti iz karnistera direkt.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Meni to liči na jako prljavi filter zraka, gornji dio ,pošto na 533 količina ubrizgavanja goriva ovisi o potlaku u usisnoj grani. Ako dobro shvaćam princip rada Bosch pumpe, veći vakum u cijevćici prema membrani uzrokuje smanjivanje ubrizgavanja. Zato dok pukne membrana idu obrtaji preko dopuštenog jer opruga ispod membrane "gura na max punjenje"
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Takozvane "kanže" misliš? Bilo ih je na njuškalu još prošle godine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Screenshot_20211112-062049_Samsung Internet.jpg
slika-10.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh