• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Kakvo ti je to pitanje? Što smatraš pod pojmom "nužda", da nije provokativno?

Anlaser služi da pokrene motor, a što zapravo bilo koji motor zna: da li je pokrenut s kurblom, anlaserom, na šlepanje, na guranje, anlaser mu poslije pokretanja motora služi kao nepotrebni teret...
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Kakva provokacija?

Pitam jel može raditi sa skinutim alnaserom, mislim zbog rupe gdje alnaser ulazi...
Alnaser mi u kvaru a traktor mi treba sutra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,044
Moze. Samo gledaj da ti nesto ne upadne u rupu. Probaj staviti neki lim ili plastiku na onaj vijak najblizi anlaseru da malo zatvoris tu rupu.
Plastika od kanistera od ulja bude ok.
Ili konusna casica od jogurta...

I dobro izoliraj kabel od plusa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Nebi bilo loše imati bateriju spojenu jer hoče stradati diode na alternatoru, ili barem regler skinuti sa alternatora.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Kakva provokacija? Daj ohladi.

Pitam jel može raditi sa skinutim alnaserom, mislim zbog rupe gdje alnaser ulazi...
Alnaser mi u kvaru a traktor mi treba sutra
Ohladi ti, jer je za moje poimanje tvoje pitanje smiješno.
Naravno da 533 može raditi bez anlasera.
Jel dovoljno skinut kleme sa akumulatora ili treba dodatno uz to i izolirat plus?
Ne skidaj kleme da si ne uništiš alternator, ili zezneš punjenje od strane dinama, nemam pojma što imaš ugrađeno. Spoji čvrsto žicu za plus s kablom 30 od anlasera, izoliraj krpom, izolir trakom, bilo čime i vozi miško. Kleme radije drži spojene pa imaš svjetla i signalizaciju po potrebi.

Eto i budimo hladni.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
744
Puknutom? Šteta postova, teže ih za naći, stavljao je hrpu dobrih shema hidrauličkih razvodnika, elektro ukapčanja... Takvi smo kakvi smo i eto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
A ne., legenda ovog foruma je još uvijek sa nama u društvo samo kaj smo nažalost bez njegovih postova njegovog znanja i njegovog načina šale.....

Drugi jedan forumaš koji je također bil forumska ljudina, a i privatno u realnom životu....
 

Gocy

Član
Tu od
17 Stu 2018
Poruka
98
Je možda netko zna dali ima kod nas netko ko stavlja prednju vuču na imt 539.Hvala
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Kod nas iz Zagorja su svi vozili u Sloveniju koliko znam, svima radi bez problema.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Je možda netko zna dali ima kod nas netko ko stavlja prednju vuču na imt 539.Hvala
Pisalo se o tome puno tu, veli naučenjaci i inžinjeri da se ne ispalti to, a i nemremš ga registrirat.
Jer da je on predviđen možda bi već i u tvornici to složili.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Ova dva koja ja znam, uredno su registrirani, da li se isplati to je druga stvar. S cijenom današnjih traktora možda se i isplati ako je baza dobra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,963
Jesu prije. Sad nemreš više jer se ne mogu koristiti dijelovi vozila, već samo novi s računom.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Zadnje je rekao na tehničkom da treba račun od onog tko je ugradio, možda su izmjenili nešto od kad sam se raspitivao.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
Pisalo se o tome puno tu, veli naučenjaci i inžinjeri da se ne ispalti to, a i nemremš ga registrirat.
Jer da je on predviđen možda bi već i u tvornici to složili.
Mislim da i jesu složili...
Jedino kaj je ovaj novi tip limarije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh