• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,381
Pogledaj da li možda možeš štelati polugicu koja ide na taj ventil. Na isto ti dođe, bitno je samo poštelati tako da se ventil prije zatvara.
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
74
ok

Kada se kočnica otpusti jeli smije malo zraka ići do priključka za kočenje na prikolici
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,381
kada je prikolica priključena na traktor-zračnu instalaciju onda je stalno pod pritiskom. Kada pritisneš kočnicu onda ventil zatvara dovod zraka i prikolica počne sa kočenjem.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Poštovani,
Bilo bi najbolje da se prestanete igrati s kočnicama, jer definitivno niste stručno osposobljeni za to.

Moj se nadobudni susjed i prijatelj svojevremeno poigrao mehaničara i popravio si prvu desnu kočnicu na svojem autu, otišao je na probu, stisnuo po gasu pa snažno zakočio. Odletio je s ceste desno, u susjedovu betonsku ogradu, polomio 2 betonska stupa i dva polja betonske ograde, totalno skršio auto, završio u nesvjesti, ja sam ga vozio sa svojim autom na hitnu...

Vas koji ste na ovakav način krenuli u popravak kočnica na traktoru i/ili prikolici "preko Interneta" (nedaj vam Bože nikome) može snači slijetanje s puta, prevrtanje na krov, uništenje Vaše i tuđe imovine, mogućnost ozljede Vas samih i drugih itd.
Jedan drugi moj prijatelj je odslužio čorku / zatvor, zbog neispravnog traktora s prikolicom u prometu i posljedice stradavanja jedne ženske osobe u nezgodi, pa si Vi malo bolje promislite...

Jedno je dok petljate po motoru ili kuplungu, ako motor krepa nikom ništa - traktor bude stao, ako kuplung proklizi - isto. Ali ako kočnica zakaže hebali ste mačka Vi i svi mi skupa. Imajte malo granice u zamišljenim igrama. Kočnice i upravljač / volan su Vam najbitniji uređaji koje poznate na vašem vozilu / traktoru.

ja sam samo iskren
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
74
hvala svima kočnice sam na traktoru i prikolici popravio, rade normalno i mehaničke i zračne na prikolici
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
74
Traktor sam već probao po putu mehaničke na traktoru su radile isto kao i prije a zračne na prikolici sam naštelo da koče prije traktora, nisam puno petljao oko kočnica samo sam malo naštelovao kočioni cilindar.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,381
Ne, nego pod tlakom.

... si ti pod pritiskom jel bu to sve skup stalo ili ne ;) :ROFLMAO:
moram reči da se baš nije uputno petljati u nekaj kaj može nekoga doći glave.
Držim se ja u buduće lijeske i motike :unsure:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Vlatka Pokos...više ju nitko ne shvaća ozbiljno, a njoj nikak jasno zakaj...
 

MiroP

Novi član
Tu od
19 Lis 2021
Poruka
2
Pozdrav svima,
imam 539, '90g, koji pri 1000-1200 okretaja zvuči kako je snimljeno na videu prilikom oranja.
Što bi mogao biti uzrok tomu, kojim putem krenuti za sanirati kvar?
Napominjem da su dizne nedavno ispitane u majstora i dobre su, a ventili su također nedavno poštelani. Traktor lako pali, dobro vuče i minimalno dimi.

Može li biti do pumpe visokog pritiska ili negdje drugo tražiti problem?

Video pri oranju:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Meni se, prije svega, čini da se motor pri radu prenisko vrti (premali gas). "Frfljanje" se čuje...probaj maknuti auspuh, ga se čuje detaljnije.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,045
Kut paljenja, onako na prvu...

Na drugu...ko da radi na 2 cilindra...tu moze biti svasta.

Nisam nikad orao na 1000 okretaja...daj mu gasa, bit ce mu lakse
 

Najnoviji postovi

Na vrh