• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MiroP

Novi član
Tu od
19 Lis 2021
Poruka
2
Roto pumpa?
Ne, linijska je.

Na leru i na višem gasu se to frfljanje manje osjeti nego na približno 1000-1200 okr.
Pri radu u leru otpuštao sam dovod goriva na 1 po 1 dizni i pri svakoj mijenja zvuk što bi značilo da svi cilindri rade...
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Oranje pri 1000-1200 o/min nema smisla, pa čak da je poddimenzionirani plug za stroj (postoji li takav za 539 😆 ).
 

dzoksinjo

Novi član
Tu od
10 Stu 2019
Poruka
15
Pozdrav,
Na Imt-u 533 prilikom vožnje se čuje lupanje, najvjerojatnije iz područja ispod mjenjača, ne mogu točno odrediti odakle. Kako se kotači okreću tako tu i tamo zalupi nešto, probao sam ga i ugašenog spuštat nizbrdo i s stisnutim kuplungom do kraja i pod šperom i hidraulika dignuta i spuštena i stalno lupka,ko da čekićom malo kvrcneš u željezo. Što bi to moglo biti?
Hvala
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
966
Uhh ak.je tak onda se ne vise voziti jer bi moglo zasrotati kompletni diferencijal i puknuti kuciste

Daj prvi provaj zgrabiti zadnji kotac i svom snagom zanjihati traktor lijevo desno.

Kad se klima kotac budes cuo isti ili drukciji zvuk?
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Procurila mi je pumpa vode na 533.
Vidim da ima nekoliko proizvodaca pumpi, Masiva ima neku vjerojatno indijsku ili tursku za 150 kn a ima domaca proizvodnja Vin-prom cca 300-400 kn. Koja je preporuka,ima nesto jos bolje?dali je ova domaca kvalitetnija osim sto je osjetno skuplja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Vin prom se strašno pokvaril.
Sreča je kaj su tu doma i priznaju garanciju. Jedino kaj ti niko ne plati posel kad ju u garantnom roku skidaš.....

Neznam, kak god da nije bog zna kaj ali ja bi još uvijek gledal Vin promovu ako nemreju nabaviti Pobeda Tešanj.
Turci i Indijanci zaboravi, smeče.
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Hvala na odg,uzet cu onda tu.
Jos jedno pitanje,dali bi moglo biti kakvih posljedica po motor nakon pregrijavanja.
Danas sam krenuo malcirati i nisam provjerio razinu antifriza a falilo je dosta je iscurilo. Stao sam kad je pocelo dimiti iz motora na trenutak. Traktor pali i radi normalno nakon doljevanja tekucine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Moglo bi biti, ali ako nakon nadoljevanja tekučine ide normalno onda se najvjerojatnije nije nist dogodilo.
Rekli bi, imal si sreće
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Sjebo me je indijski termometar,pokazivao je hladan 60 C i podivaljao je pa nisam ni znao koja je temp i mislio sam da se zblesiro. U pravilu i je ali je pokazivao da temp raste.
Nisam obazirao vise paznju dok nije sranje bilo.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
IMG_20220514_173250.jpg
Lijevo mi pokazuje na satu pritisak ulja. Ovo je u leru. Jel to normalno? Dok dam gas i stavim više obrtaje kazaljka ode do tri bara. Jel to neki problem, najava problema ili koji k...? Hvala
 

dzoksinjo

Novi član
Tu od
10 Stu 2019
Poruka
15
Uhh ak.je tak onda se ne vise voziti jer bi moglo zasrotati kompletni diferencijal i puknuti kuciste

Daj prvi provaj zgrabiti zadnji kotac i svom snagom zanjihati traktor lijevo desno.

Kad se klima kotac budes cuo isti ili drukciji zvuk?
Klimao sam jučer traktor i sad više ništa ne lupa. Nešto se namjestilo :)
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,656
Dotegni si šarafe na felgama, ja kad sam proširival zadnje kotače nisam dotegnul nakon probne vožnje i isto mi počelo kuckati. Dotegnul šarafe i sve tiho dalje bilo
 

Najnoviji postovi

Na vrh