• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Apdejt situacije. Čini se da trebam novu AC pumpu. Danas sam je skinuo i kod otvaranja je feder ispod membrane opružen cijelom dužinom, znači membrana je od donjeg dijela pumpe izbačena neka 2-3 cm. Koliko sam gledao po video tutorijalima, svima kad je otvore je to negdje puno niže. Membranu sam lagano izvukao kroz onaj gumeni dio, nisam je trebao okretati niti ništa. Pretpostavljam da se zbog onog zupca koji ima, ne bi smjela samo tako izvaditi, da se on treba okrenuti i onda izvaditi? No, konačna potvrda da nema pomoći je bila u vidu ispadanja nekog puknutog limića kroz onaj donji otvor gdje je pipac koji ide u motor. To mi se čini kao jedna strana koja bi trebala biti zakačena na tu osovinu membrane. Eto, to je moj zaključak kao prvi put kad se susrećem s AC pumpom. Volio bih da netko baci komentar jesam li pravilno zaključio kako to sve funkcionira, odnosno kako bi trebalo funkcionirati...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
U prvom pitanju nisi napisal da si čistil membranu, ne kontam zakaj si to delal ali sad kaj je tu je.

Uglavnom, nisi zakopčal membranu za capicu ili ti se izmaknula kad si ju imalm širom i zato ti ne pumpa.
Baš nedavno sam čistil malo stare slike pa su i slike ac pumpe završile u smeču, ali ostala je koja u drugim slikama.
Skineš kompletnu ac pumpu sa traktora, malo se poigraš sa kopčanjem membrane za capicu i na taj način buš ju osposobil da opet radi.
Onaj limič kojeg spominješ nije pukel, takav imaš i sa druge strane na osovinici.
Ako ne uspiješ zakopčati membranu drugačije onda izvadiš i taj drugi limič, povučeš capicu koja ide u motor malo prema sebi, stisneš membranu do kraja i gurneš capicu unutra da bi zakopčal membranu za nju.
Vratiš limiče nazad i ugradiš pumpu na motor, oni nemogu ispasti jer sjedaju na brtvu i na blok motora.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Malo sam u brzini pisao, pa možda nisam upotrijebio prave izraze. Membranu sam običnom krpom "počistio" kod prvog otvaranja jer je na njoj bilo smeća. Ništa posebno više nisam s njom radio. Ovaj "limić" nije limić nego ja baš komadić metala na kojem se vidi da je puknut od nečeg. Oblik mu je lagani L profil i ima na tom jednom rubu kao neki mali utor. Otprilike je duljine 1cm, visine 3mm i taj L dio mu je 1-2mm. One kajlice koje drže capicu su unutra i s jedne i s druge strane. Ovaj puknuti dio je ispao baš negdje iz rupe iza capice.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Nisam čistio rezervar, ali kažem, gorivo lajtungom od čašice dolazi prema pumpi, kad otvorim slavinu gorivo curi na lajtungu koji ulazi u pumpu, dalje od pumpe ne ide.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Sad je sve jasnije, ipak nažalost trebaš drugu ac pumpu.
Pukel je unutarnji dio capice u kojeg se zakopča osovina membrane.

I da, ta tvoja membrana se zakreče kod montaže, a ne utakiva na capicu
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Kupio sam danas drugu pumpu pa ću vidjeti sutra, valjda će raditi. Nego, kakva je to fora s novim AC pumpama, imaju dvije rupe, a dolazi samo jedan mesingani priključak?? Ok, imam ih od stare pumpe, ali što da nemam staru pumpu, jel se to kupuje zasebno ili što?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Da mi je imati jednoga takvoga , samo z a šminku. 😁 Traktor je 1976. godina, kaže gospodar da nikada nije ništa dirano na motoru. U kratkom razgovoru da su radili fercion. Motor je FIAT.:p Jedino ča je friško pituran.
IMG_20221015_132700[1].jpg IMG_20221015_132708[1].jpg IMG_20221015_132728[1].jpg
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Ugradio pumpu, odzračio sve za minutu, sad je sve išlo kako je opisano na youtube :) Traktor upalio za par sekundi, pumpica se čuje kako prede kao mačka...

Osim toga, kupio sam i filter za čašicu goriva, već je iz trgovine izgledao da ne smijem jače disati kraj njega da se mrežica ne raspadne, kupio i sajlu obrtomjera, matica kod mašine pukla nakon dva navoja... Čitao sam da su novi dijelovi koma, ali da su baš ovakvi nikakvi, nisam se nadao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh