• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma tu su svi nekaj ljubomori na raketu, i na moje slike. Meni nema smisla delat generalku i det jednu sliku od traktora, ja to sve lepo dočaram slikovno. 🙂Slike su zakon.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ima li ovde logike i da li bi kad i sta moglo biti .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,380
Ja sam pogledal njegov video i to je po meni previše ambiciozno kaj ima u planu pogotovo u današnjem vremenu kad je sve podivljalo.
Najrealnije bi bilo otvorit proizvodnju rezervnih dijelova da ima za kupit ako ništa barem dio koji po dimenzijama paše, a naročito za one velike IMTove(5106 i 5136) koji su za današnje vrijeme i potrebe realniji nego jedan 539...
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Evo gledao sam i ja video sad , jeste velike ambicije da se pokrene to sve. Malo ne realno po meni. Nemaju nista a sve bi proizvode sami sebi.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
552
Ma da pozadina priče nije dovoz djelova iz kine pod njihovim logom i samo sklapanje....?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,212
Samo nek oni rade kvalitetne rezervne dijelove, da ljudi mogu obnavljati svoje vec postojece Imt-e i vec to bi bilo dosta.
Upravo tak, nažalost mene je strah da nebu od proizvodnje ništ, a gde tek od proizvodnje kvalitetnih dijelova.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Pozdrav,
imam jednog IMT533 koji duže vremena nije vožen, pa sam ga pred neko vrijeme takvog upalio i malo isprobao u kraćoj vožnji i sve je bilo u redu. Odlučio sam mu napraviti servis, zamijeniti ulje, filter ulja i filtere goriva. I sad dolazi do problema nakon zamjene filtera goriva. Proučio sam sve što sam mogao prije zamjene. Dakle, zatvorio sam dovod goriva na čašici, odšarafio šalice u kojima su filteri, stavio nove filtere, ulio u oba filtera nafte do vrha i vratio sve natrag. Pustim gorivo na čašici, otvorim dolje na filterima ona dva šarafa za odzračivanje, nije išlo ništa zraka ni nafte. Zašarafio sam te odzračnike i upalio traktor bez problema. Radio je dobro nekih minutu, onda je počeo kašljucati da bi se na kraju ugasio i od tada ga ne mogu upaliti, vergla, ali ne prima. Probao sam opet te odzračnike, ništa na njih ne izlazi, ručno sam pumpao AC pumpicu, ništa ne dolazi do filtera. Išao sam tad od rezervara, skinuo staklenu čašicu, otvorio ventil, gorivo dolazi. Vratio staklenu čašicu, otpustio lajtung na dolazu u AC pumpu, gorivo dolazi. Otpustio izlazni lajtung iz AC pumpice, gorivo ne dolazi ni prirodnim padom niti pumpanjem.
Ono što me zanima, kako da još provjerim AC pumpicu? Pretpostavljam da gorivo nebi smjelo slobodno prolaziti kroz nju, ali bi pumpanjem nešto moralo dolaziti na izlaz?
Ako imate neki prijedlog što još da probam, molio bih komentar...

Hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,212
Slobodnim padom gorivo ne može iz ac pumpe.
Najvjerojatnije je zaštekal nepovratni ventilič u njoj i pumpa iz rezervara nazad u rezervar.
Skini ju dole i skini poklopac sa ventiličima ( onih 6 vijaka na šerafciger) i vidi kaj im ispod, možda je samo kakva smet pod ventilom
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Hvala na odgovoru. Znači kad bih ručno pumpao, uz zašarafljen dolazni vod i odšarafljen izlazni, nešto bi moralo izlaziti na tu izlaznu rupu? Mislim, po logici mi je to normalno, ali ipak da pitam.
Nisam pisao, ali bio sam skinuo pumpu, odšarafio je, gornji dio membrane je bio mokar od nafte, donji dio suh, pretpostavljam da tako treba biti i da to znači da je membrana u redu? S gornje strane membrane je bilo nešto sitno smeća koje sam pobrisao. Kad sam puhnuo u ulaznu rupu zrak je izlazio (sad se nažalost ne sjećam kamo. Kad sam puhnuo u izlaznu rupu, ona nije puštala zrak dok nisam prstom podigao onu sitnu rešetku ili sito. Jel bih trebao odšarafiti i taj limić koji drži to neko sito pa pogledati ispod?
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
401
Ko ga nije vozio ne zna sta je patnja 😆 😆 :p ( zadnji puta vozio drugovu volan me ubio ,samo popravljaj svud hoce al majku mu pravo nece ) 🍻🍻
Jesi kad vozio ursus 335?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,445
Ja ga vozim preko 6 godina i nema problema na volanu. Ne treba uzimati ne održavane i uništene modele u usporedbama kako bi se ocrnilo samog proizvođača.
 

Najnoviji postovi

Na vrh