• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Haj vam bok hajvani 🤪😂

IMT stručnjaki, trebam informacija par.

Imaden viljuškar z 533 motorenom, malo je ubijen motor pa je sada red i da njega sredim. Prvenstveno jer je lamela kaput, a onda i motor koji baca ulje na čep.

Lanac, kupiti šta ima na tržištu i šta je najbolje? Dali morti paše od neke mečke da nabijem gore jer me strah današnjih dijelova?

Španeri i klizači lanca? Šta na tržištu gledati ili ostaviti stare ako nisu poderani?

Ima neka specijalna stavka za obratiti pozornost na tim motorima sem razvoda?
Stavi motor od 539 ako ide na njega , ili još bolje torpedo (deutz) tri klipa.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Bilo bi idealno, ali ljudi ne znaju koliko bi tražili. Dati 1000+€ za motor koji opet nemaš pojma kakav je, pa njega urediti, ne isplati se. Dali paše na među ploču ni to ne znam.
Bolje mi je srediti ovaj 533 za sebe, ionako ne radi ne znam koliko puno.
A ne znam niti zašto ljudi toliko bježe od tog motora...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Pa generalno nije to loš motor, u stvari po trajnosti ništa lošiji od 539, ali te neke sitnice kao razvod pa spori anlaser znaju živcirat....
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Pa generalno nije to loš motor, u stvari po trajnosti ništa lošiji od 539, ali te neke sitnice kao razvod pa spori anlaser znaju živcirat....
Oprosti ali ne kužim zakaj je njegov anlaser "spori anlaser".
Koliko sam ih ja imao prilike sretati svi do jednog su efikasno palili motor, jedino dok je za start motora trebalo pola dana verglati, za tu bi morao biti nekakav od helikoptera Gazela. Za svaki ispravan motor, je svaki takav ispravan anlaser taman.
Zakaj ga smatrate sporim anlaserom???
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Našarafil sam se Indos viličara s takvim motorima i nigdar je ni bilo do anlasera, nego do stanja izraubanosti motora.
Isti je anlaser od 2,5 konja na motoru s 3 ili 4 cilindra i sve ih je veselo vrtel. Poslije su došli drugi modeli anlasera ali jednako to vrti, samo dobar motor i zaboravi anlaser.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Haj vam bok hajvani 🤪😂

IMT stručnjaki, trebam informacija par.

Imaden viljuškar z 533 motorenom, malo je ubijen motor pa je sada red i da njega sredim. Prvenstveno jer je lamela kaput, a onda i motor koji baca ulje na čep.

Lanac, kupiti šta ima na tržištu i šta je najbolje? Dali morti paše od neke mečke da nabijem gore jer me strah današnjih dijelova?

Španeri i klizači lanca? Šta na tržištu gledati ili ostaviti stare ako nisu poderani?

Ima neka specijalna stavka za obratiti pozornost na tim motorima sem razvoda?
Tuga i jad oko preporuka, moglo se jednostavno napisati da ga baciš u smeče jer svaka prerada košta.....

Lamela mislim da ne paše (čak bi i rekel da sam siguran) od Ferca več treba od Tamiča. Trebala bi se dati izvaditi bez skidanja motora.
Lanac sam ti pojasnil, klizač novi, a španer buš videl kaj imaš kad rastaviš.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Lamela ide od Tama sa 6 zubi. Može se bez skidanja motora odraditi, ali ovo jesensko bacanje gnojiva će još izdržati, samo da zahladi da bacim UREAu i onda je frei za kupusanje.

Nije traktor, ali...

Plan je sve raskokati, uteg dolje, motor van, full remont motora, PVP, lamela, pregledat wandler, prepiksati centralni bolcn i staviti nove krajnike, pregledati prednji dif, malo srediti teleskop jer su graničnici svi izlizani pa ima lufta lijevo desno, pregledati sve što se tiče hidraulike, blok, cilindri/klipovi, na teleskopskom treba semering i brisač novi jer slini malo, ali čak i da ne diram, nije nešto strašno, sva nova ulja naravno, pranje oba rezervoara, elektronika od A do Ž i još pokoji dodatak, svijetla za rad po mraku, retrovizor, krov, novo sjedalo. Moram napraviti i polugice gasa jer sad radi na žicu, trebam povariti glavčinu/doboš onaj što se razvalio i napraviti kavez da ne dođe do novog pucanja, nove kočione cilindre, pakne i šta sve dođe na red.

Početna procjena mi je cca. 1.000 - 1.500€, ali to će vjv otići i preko 2.000€ uz dobranih dva - tri tjedna rada, zato da ne bih čekao dijelove, unaprijed neke stvari tražim i pripremam se dok je vremena da se ne oduži previše.

Isplativost tog pothvata? Vjerojatno nikakva, ali moje zadovoljstvo je neprocjenjivo.

I pitanje, jel netko ugrađivao ili vidio ovo negdje?


Mišljenja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
To imaju "noviji" i na večini ne pokaživa 🤭

Uteg ja nebi skidal, to sam jednom delal i zamerilo mi se.
A to sve kaj si nabrojil mislim da bu premašilo i 2 soma.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Tog me i straj 😂😂 Ali je fora osmišljeno sa svime na jednom mjestu. Mada poznavajući iznimnu kvalitetu IMT proizvoda, bolje manometar i vurica za sve posebno. 🙈🤣
Pa i ja sam malo skeptičan oko utega, ali kontam da bih ga s bagerom mogao skinuti, jedino za vraćanje bi moglo biti vrlo seksualno pa sam na vagi, zasad pišem da skidam, ali o tom po tom.
To sam najviše mislio zbog srednjeg bolcna, ali kad bacim motor van, neće biti problem doći do njega pa mislim da neće biti neka potreba za skidanjem.

Iskreno prvo sam napisao 1500 - 2000€, ali se "bojim" komentara o isplativosti. 🤭😂

E da, moram složiti i ručnu od nule jer je netko skinuo, to vidim kao jedan od najvećih problema, dali se upeti pa tražiti dok ne nađem, ili prionuti na samoizradu pitanje je sad.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Tu pitaj, kad sam zadnji put bil kod njih imali su ih more u dijelovima.
Vjerujem da je nekaj ostalo


A kaj se isplativosti i komentara u vezi toga tiče.... svako zna svoje. Najlakše je iz tastature pametovati kak se ništ ne isplati i ismijavati tuđu muku.
Možda to tebe (ko i mene) čini sretnim. Brušenje hrđe i spašavanje onoga kaj je vrijedilo......
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,380
Ni ne treba biti žestok jer je viličar u pitanju, ionako se pumpa štela na lijeno za viljuškare takvog tipa.
A znam, imam doma Indosa 1.5T sa M33 motorom pa vidim da u odnosu na 539 radi kao 533, al opet mi je konstrukcija M33 motora bolje izvedena od 033...
Koje je taj tvoj Indos godište kad u sebi ima 033 motor, a ne M33? Ili je možda na mom već mijenjan motor :/
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Na 539 motoru se pumpa štela drugačije u odnusu na traktor ili vozilo.... dok na 533 motoru pumpa ostaje na istim postavkama samo joj se malo smanji hod na letvi i na leptiru sauga.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Plan je sve raskokati, uteg dolje,

Mišljenja?
Nemoj bez veze skidati uteg dolje, treba ga poslije jaaaaako dobro stegnuti, da se ne otpusti i ne počne kloparati. (Na kraju radne "karijere" sam imao na brigi i oko sebe 19 kom viličara raznih vrsta, a počeo sam kao mladi dečko raditi na INDOS-ima s motorima 3 i 4 cilindra. Oni od 4 cilindra su bili TAM 2000 i sve je to radilo super, ali u katastrofalnim uvjetima za strojeve, a kako je tek ljudima bilo...
Ovo na priloženoj slici nije Indos, ali je bilo nužno potrebno skidanje utega.)

Ne skidaj.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh