• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Prekidač neutralnog položaja, tak sam ga ja sad krstil, hm 🤔 ono kak @MUHA zna natipkati, nema danas niti kvalitetnoga niti dobroga, jednako kak i štop šaltera. Nema, snajdi se oko njega kak znaš i umiješ. Na žalost, tak je.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mene u zimi na 539 obavezno hebu kleme...nznm di bi kupil kvalitetnu klemu...
i redovno na minusu zasteka prekidac paljenja tj kuglica...moral bi to isto zamijeniti...koji bi bil kvalitetan za naruciti?
Kaj to znači da zašteka?


Kaj se tice grijanja..svako pa i jedna sibica može pomoči ali fen u sljepom crijevu ne može biti iakorištem 100 %..vjerojatno i sam radi tak da se ako nema strujanje zraka kroz njega termopekidač prekine grijenje da se ne rastopi .
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,196
.... nema danas niti kvalitetnoga niti dobroga, jednako kak i štop šaltera. Nema, snajdi se oko njega kak znaš i umiješ. Na žalost, tak je.
Mene je isto zezal štop šalter (539 i steyr)! Onda sam ugradio jednoga (neki krajni prekidač) u tzv "S" izvedbi
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Čemu fen pokraj ispravnih grijača, akumulatora, anlasera i dobrog motora????
Da bar fen ugurate "iza filtera" hajde de, ovako, jako slaba vajda...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,446
@vlč.puknuti kad je minus ocito kuglicu u njemu zasteka i nebrem na kljuc upaliti traktor...kak god pomaknem malu rucicu ne lovi kljuc...neka znam par put s rucicom gore dole i onda ulovi...ali to upali ako je temp oko nule...kad je minus neide...
@Lee Champa ne mislim na štop šalter nego na ler šalter...kod paljenja kad moras malu rucicu u ler staviiti onda tek mozes traktor upaliti...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,490
Kolega @NEWHOLLAND,
dobro nam došel natrag :)
Tu sam ja, samo nemam sta pametno pisat 😀
Čemu fen pokraj ispravnih grijača, akumulatora, anlasera i dobrog motora????
Da bar fen ugurate "iza filtera" hajde de, ovako, jako slaba vajda...
Ispravan grijac, akumulator, anlaser i motor u jako dobrom stanju. Zasto lose pali po hladnom ne znam nit me briga, a kako ne pomaze fen mogu snimit video s njim i bez njega. Ako par min fena pomogne da ne vergla dugo zasto ga nebi koristio.

E da , stavim ciglu na gas pa da klapna zraka barem bude otvorena skroz
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
@NEWHOLLAND meni je drago da si ti uspostavio svoj efikasan način paljenja i ne bunim se oko toga.
Ipak ja znam da je ispravan grijač višestruko bolji izvor topline i način za zagrijati usisavani zrak, od bilo kakvog fena na filteru zraka. Več sam filter sruši temperaturu itd.
Jednako tako nije moguće da je ispravan grijač, akumulator, anlaser i motor, a da ne bi samo na grijač upalio. Palio sam bezbroj dizel motora, u ekstremno niskim temperaturama, znači ulje gusto kao vazelin i šmir, ali ako je prethodno nabrojano OK, svaki motor pali. Takva su moja iskustva.
Da uglavnom su bili jako loši akumulatori, kompresija na izdisaju i takvi su teško palili...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,490
Upali i na grijac daleko od toga, ali ako mu skratim vreglanje sa desetak sekundi na sekundu ja sam zadovoljan, servis pumpe, dizni, ventila, anlasera bi popravilo paljenje ali o tom potom. Od 40 godina starog motora ne ocekujem da pali kao nov.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Poštovani svi, evo tražio sam za Vas, umjesto Vas i našao. Ovako izgleda baklja grijača u radu unutar usisne cijevi:
Grijač kao baklja.jpg
Dopustite mi samo toliko "forumaške slobode" da Vam preporučim da si pogledate ovaj filmek, tamo prije početka pete minute je ova baklja itd. Molim Vas pogedajte ovaj filmek. Hvala.


PS
I ispravak jedne smiješne izjave unutar filmeka da grijač nema mase, a radi. Masu grijač ima preko metalnog lajtunga za naftu, kraj enigme.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@vlč.puknuti kad je minus ocito kuglicu u njemu zasteka i nebrem na kljuc upaliti traktor...kak god pomaknem malu rucicu ne lovi kljuc...neka znam par put s rucicom gore dole i onda ulovi...ali to upali ako je temp oko nule...kad je minus neide...
ako je ispod prekidača brtva probaj bez nje , ili stavi tanju
kuglica ne može zaštekati , ili je gurne vilica ili ne ..da nije samo žica labava , nadam se da nije





U vezi tih grijača ima još jedan moment , postoji sustav sa rezervarom kakvog ima štore ,univerzal ..i vjerojatno fiati .Kod tog sustava nafta slobodnim padom ulazi u grijač , tamo neki povrati pune taj mali spremnik , kad je pun povrat se preko njega preljeva nazad u spremnik
A postoji i sustav kakvog imaju neki IMT , to je sustav kod kojeg je grijač spojen na niskotlačni sistem goriva .
Dakle kad se grijač ugrije cca 15 sec. na grijaču se upali baklja , ona gori sve slabijim intenzitetom jer grijač ostane bez nafte , tek kad se krene u paljenje i AC pumpa nabije tlak do grijača dolazi više goriva ...kod takvog sistema grijati više od 15 sec. nema sverhe , baš suprotno .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,370
Ako je na traktor IMT ugrađena električna pumpa, koja počinje raditi kad joj se da kontakt, ona stalno tjera gorivo i prije nego se krene sa paljenjem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je trebao biti moj sljedeči post kao još jedna prednost električne pumpe , uzeo si mi slavu..jeee....
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
186
Nosio sam dizne na štelanje i mijenjo uloške,opruge i majstor je naštelo na 125 i kada sam montiro vergla ali nikako da upali..bilo je kasno pa nisam dugo pokušavao i skužio sam da dizna slini(prva do ventilatora) ne na lajtungu..može li to biti problem pa neće da upali ili da skidam pa da metnem novu bakrenu podlošku?
Ebo da se nadovežem na moj problem,skinuo sam diznu očistio fino onu garež koja je bila metnuo novu bakrenu podlošku(grijo sam ju i hladio da omekani)stegnuo diznu i verglam sad nije nije slinilo nego izlazi zrak čuje se nako tss tss😅(slično ko kad pumpaš gumu ručnom pumpom)pa sam probo zamjenit dizne druga na treće ,treća na drugo mjesto i isto se dešava...štelo sam ventile na 0.30 prateći ovaj video
ako nisam dobro napravio može li biti to problem
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
stavi sapunice..da vidiš gdje pušta ..dize , komore ili nedaj bog pukla glava ..

ovo šššš može biti na ventilima ili karikama i na neki način je normalno
 

Najnoviji postovi

Na vrh