• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Moze biti da sam treba ventile postelat, a moze biti da su dize pri kraju.
Meni traktor lupal ko blesav, i ispostavilo se da je jedna diza zastekala totalno, druga bila pri kraju, treca je bila ok, pa sam promjenil sve 3 i sad je oke..
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Po opisanom kvaru i ja mislim da su dizne u pitanju,,po mome ja traktor više nebi palio ni slučajno,pozovi nekog majstora neka pregleda da ne bi bilo većega s--nja....
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ako su dizne, kad je traktor topli trebal bi bacati bijeli dim. Al kako je kolega reko, zovi majstora cim prije, jer ak su dizne zastekale, i ako ces ga dalje palit mogli bi se cilindri isprat, a onda ces imati dodatne troskova...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
A što ako klip lupa u glavu motora? Ako sad dobro pali i ne dimi čudno, onda nisu dizne krive a ni lanac..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Sve to stoji kolega @Steyr 01. Malo je preopcenito reci da traktor lupa. Ja znam sta se kod mene desilo pa sa, to sam napisao i opisao sta se kod mene desavalo. Ne mora znaciti da je to. Mora zvat majstora da pogleda i pomogucnosti ne palit traktor...
 

preciousss

Novi član
Tu od
10 Tra 2014
Poruka
5
Pozdrav. Imam jedno pitanje. :) Planiram da kupim jedan IMT 539. Na traktoru je sve Ok sem sto mu alternator ne puni akumulator tj pali dok ne isprazni akumulator. Taj vlasnik tvrdi da je u pitanju regler i da nije skup popravak pa me interesuje da li je moguce da je do reglera ili da nije neki ozbiljniji kvar. Traktor pali na guranje na 2 metra :) Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ak je sve drugo dobro...to riješiš za par kn, alternatorom s otpada.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako nije imao 35 kuna za regler nego je ubijao akumulator, pitam se u kakvom stanju je sve drugo na traktoru .....

vaš velečasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti pa tko ulaže u traktor ako ga planira prodati ja sam kupio jedan traktor kaj bivši vlasnik 7 (sedam) godina ni je mijenjao ulje i mijenjal sklopove koji su bili dobri jer je nako 5 sati rada potrošil ulje koje je bilo ko voda .
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Hvala vam na savjetima ispravna hidraulika i sve3 jednostavno moja krivica jer je covjek nastelovao kako treba biti dva stepena nije osla pumpa i nije prikraju kako su neki govorili sve je oke samo je nastimano pravilno rad kvacila hval jos jednom za one koje su mi objasnili.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
kakve god hitno mi je sutra idem u sjetvu a traktor na panju,na mojima ošli navoji,ako imaš i ako je cjena razumna sada sjedam u auto i dolazim,ležajeve imam nove
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
već je tokareno i novi navoji napraviti al su opet otišli,i sad mi tokar više neće skidat i narezivat novi navoj jer se boji da će previše stanjit,,,a da ti budem iskren na čavlu sam se i vozio,i malo malo moram ga mjenjat a jučer mi kotač u dvorištu spao,tako da više ne mudrujem,nego novo ili da mi je dobro polovno da neko ima,ležajeve sam kupio,a za rukavce trebam čekat 3 dana a to mi je previše za čekat jer mi traktor sutra hitno treba
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Radi toga sutra sam ti napomenul čavle.
Imaš na njuškalu po 150 kuna pa vidi koji ti je najbliži ponuđač
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
neznam moram smisliti nešto,,na njuškalu sam tražio,ali koliko vidim ni jednog rukavca nema
 

Najnoviji postovi

Na vrh