• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Svaki dan me Imt iznenadi, i to u negativnom smislu..
Od kud bi sad ovo pustalo (rashladna tekucina)


Iz crijeva nije, a ni na spoju, tj na selni, jer sad sam neki dan mjenjal vodenu pumpu i sva crijeva (prosle god kupljena nova) dobro zategnul i nista nije pustalo, ali danas vidim tu mokro (to je ispod bosh pumpe, ali nije nafta vec voda)..

I jel ima ko drugo rjesenje za ovu "razvodnu kutiju", pa nek malo dode prasina ili vlaga odmah ti spojevi se prekidaju i svjetla ne rade..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ako si siguran da nije na gumenom koljenu koje spaja pumpu vode i koljeno na bloku motora onda je možda na tom gusenom koljenu. Tj na brtvi između bloka i koljena.
E sad, pošto ti ne koristiš antifriz možda (mada sumnjam nije tak bilo zima( .... ma ne, neču o tome ni razmišljati.

Pogledaj iza Boš pumpe da ti nije čep na bloku pojela voda kad antifriz netreba.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Na gumenom koljenu nije sigurno, blok nije pukel sigurno, ako se na to misli, jer ovih par dana se temperatura nije spustala ispod 4 stupnja kod nas..
E sad na toj brtvi bi mozda i moglo pustati, a jel se moze to guseno koljeno kak skinuti i zamjeniti ta brtva, jer tu bas bosh pumpa smeta?
A antifriza nema jos unutra, budem ga stavil sad koji dan, a nema ga zato jer mi je ovog ljeta pukao onaj seraf na bloku gdje se pusta voda i sve iscurilo van i od ljutnje ga nisam odmah natocil (antifriz)..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Da bi koljeno skinul, a i čep da zamjeniš treba skinuti Boš pumpu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
Ja sam maloprije kupil vodenu i filtere za naftu,niti 300 kuna sve skupa kod gašpara...
Auu kakvu kćer ima ,a mala se još i razumije u djelove :icon_super:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
Pital sam sve starije ljude za taj nastavak za punjenje guma vodom ali kažu da nisu to dobili. Valjda su to trgovci prodavali posebno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa to napraviš za pol vure , samo malo upali lampicu iznad glave
ventil tj ono kaj viri van iz felge a drži se šlaufa je iz dva djela
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Vrlo moguce da su sklonili te ventile. Vjerojatno su skuzili da bi moglo biti vise stete nego koristi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pital sam sve starije ljude za taj nastavak za punjenje guma vodom ali kažu da nisu to dobili. Valjda su to trgovci prodavali posebno.

Ja mislim da spadam u te starije večina ih zbacala jer ni su znali čemu služe a da podsjetiš te starije reci da su bili u platnenoj vrečici sa rezervnom dizom i mazalicom kod Zetora 2511i 3511 do 1973 godine .
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja sam maloprije kupil vodenu i filtere za naftu,niti 300 kuna sve skupa kod gašpara...
Auu kakvu kćer ima ,a mala se još i razumije u djelove :icon_super:

Mala kažeš? Ta mala je starija od mene,a ja stariji od tebe :(nod): i obadva nas pojede za međuobrok i ispljune:icon_fU: ta ti je dalmatinsko-zagorske krvi. Sad budemo je...i ježa jer smo debelo skrenuli sa teme :(hi):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Dali je ovo taj ventil?
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414864619473.jpg
    uploadfromtaptalk1414864619473.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 126

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa je , kad se puni vodom skida se dio s ventilom priključka koje izgleda kao i na svakom drugom vozilu odnosno gumi ..kotaču
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
Ja mislim da spadam u te starije večina ih zbacala jer ni su znali čemu služe a da podsjetiš te starije reci da su bili u platnenoj vrečici sa rezervnom dizom i mazalicom kod Zetora 2511i 3511 do 1973 godine .

Ovaj šta sam ga pital kupil je 2511 1974 god ali njegov brat je kupil 1972 isto 2511. U utorak berem kuruzu kod njega pa ga budem pital. ako bude šta čujemo se na pp da nejdemo ovdje previše off.
Sigurno je dosta njih to i zagubilo jer im nitko nije niti rekao čemu služi a nisam baš od nikog čuo barem u svojoj okolici da je netko punio gume vodom.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Imam jedno pitanje,dali duzina i to dali je orginalni auspuh na traktoru mogu igrat ulogu u snazi traktora?? :(snooze):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
Gotovo

896f83cc633f042ed36fc27a7b1d843b.jpg


b9245a7609aa322e5c97001998c65614.jpg


0854886a0c3eab55c89af50bb517f1ce.jpg
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Prije dosta vremena sam obecal staviti slike da se vidi tlak ulja na mojem 533.


Evo, ovak je tlak ulja dok je motor potpuno hladan na leru:



Ovak je dok je na leru na toplao:



A ovak je na nekih 2000 i nešto okretaja na toplo:



Motor je na nekih 60 stupnjeva jer ga jednostavno nemrem jace zagrijati po ovim temperaturama vani, ali i kad se ugrije skroz pritisak nije puno niži od ovoga. Padnje još za jednu ovu malu crticu na vuri.

Treba napomenuti i to da je meni ler gas takav da mi kazaljka na vuri od obrtaja pada do stupica. Znaci minimalni ler, kaj se i vidi na slikamam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh