• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Amire odi na temu IMT 540 strana 28, tamo je MUHA sve detaljno objasnio.
Felixx nije problem u listićima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kod mene onaj saraf sto steze(cini mi se kljuc 19) nemoze da stegne dovoljno onu osovinu i tu mi nastaje problem znaci ja nategnem sve to lijepo i stegnem kolko mogu al cim ga optereti ono se vrati na isti polozaj kao prije. A morat cu rasklopit to i malo pregledat osovinu mozda malo i darnut elektrodom da malo dobije gruboce da ima za sta da zapne.
Kaj ti je, vi iz BiH bi samo švasali, ali Savo i brusilicu spominje .....
Skini pedalu i pusti kroz onaj prorez tanku šajbu da možeš jače stisnuti jer ako zavariš imačeš neki drugi put problem.

@ Amir, ovdje ti sve piše, samo klikneš na link http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=1090745&postcount=273
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Umene je čini mise kad sam skino korpu lamela hidraulična ilala lufta (hodala tamo vamo) al opet nisam siguran 100%. Pa ću sutra opet je sklopit pa vidjeti. A jel ima veze što one tri poluge sto budu na pogonskom disku imaju malo lufta. Oni klini sto je drže kad sam ih izbijo malo su i savijeni a i one tri polugice imaju lufta u strane. Pa jel ima to kakve veze bil to trabo zamjniti ili šta već ???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Lamela i mora imati lufta kad je otpuštena (a takva je bila kad si korpu skinul) nače neb odvajala.

Mjenjaj te bolcne ako su savnuti, obavezno mjenjaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Najbolja glava motora ti je rabljena, ako je ispravna.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Problem je ako sistem odvajanja dobije previse lufta i capna se spusti prema lameli. Tad capna prilikom odvajanja nasloni na dio korpe oznacen na slici. U tom slucaju nema odvajanja drugog stepena.Mozes stelati na papuci koliko hoces al drugi stepen neces imati.. Drugi problem je ako su vijci na capnama previse uvrnuti tad zapinju za nitne na kardanskoj lameli.Tragovi zapinjanja vijaka za lamelu se vide na drugoj slici..
i01395-kopija.jpg

i02655-kopija.jpg
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
@Lisnik
Jel to bude do ovih opruga pa capne grebu po lameli. il nešto drugo. Jel se capne mogu kupit same da nemoram mjenjat cijelu korpu ?

Najbolja glava motora ti je rabljena, ako je ispravna.

A jel znaš nešto oko ovih Indijskih? Meni se čini da je bolja ova sto ima udareno ime na sebi.Al opet pitam vas, Cijena ove indijske u Bijeljini je 280 KM, pa jel vrijedi je kupit, stara mi je pukla glava. Pa mi je sad potrebna pomoc.


Samo mogu :mur: .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Problem je ako sistem odvajanja dobije previse lufta i capna se spusti prema lameli. Tad capna prilikom odvajanja nasloni na dio korpe oznacen na slici. U tom slucaju nema odvajanja drugog stepena.Mozes stelati na papuci koliko hoces al drugi stepen neces imati...
Kad se to dogodi onda se ovo dogodi
i još ako se sa štelanjem pretjera puca poklopac :(devil):

 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Zašto neodeš do Rakića, tebi bar nije daleko, vidiš imali polovnu ako ima dogovoriš da ćeš je ispitati ako nebude ispravna vratiš. Tako sam ja uradio na Zetoru, fala bogu bila ispravna a duplo jevtinija.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Tacno tako Muha.Samo taj strucnjak na slici je imao dosta tesku nogu.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Zašto neodeš do Rakića, tebi bar nije daleko, vidiš imali polovnu ako ima dogovoriš da ćeš je ispitati ako nebude ispravna vratiš. Tako sam ja uradio na Zetoru, fala bogu bila ispravna a duplo jevtinija.

Narucio danas glavu u Šamcu 280 KM Indijska je ona SIKCO, pa ćemo vidjeti kakva je. Na koridoru su po 340 KM prazne glave, iste ovakve indijske samo sto nemaju nasebi ovo SIKCO da piše. A kolko si ti platio glavu polovnu u Rakića?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Tacno tako Muha.Samo taj strucnjak na slici je imao dosta tesku nogu.
Bila je več varena, vidi se na slici, a iskočil je bolcnič jer ga medvedi nisu pravilno okrenuli... da su barem rascjepku stavili nego čeličnu žicu da bude čvršče :(devil):
Isto tak se lijepo vidi kak su šarafi poglodali zakovice lamele drugog stepena, ono o čemu si ti pričal.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Narucio danas glavu u Šamcu 280 KM Indijska je ona SIKCO, pa ćemo vidjeti kakva je. Na koridoru su po 340 KM prazne glave, iste ovakve indijske samo sto nemaju nasebi ovo SIKCO da piše. A kolko si ti platio glavu polovnu u Rakića?

Kod Zetora svski klip ima svoju glavu. jednu sam platio 100 km. al orginal.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Otac je u proljece kupovo za 539 glavu indisku ja mislim 280 KM s ventilima i sta treba. Za sad je odradila nekih 200 sati nema znaka zamora osim sto pusta ulje pored dihtunga a mislim da nisu lijepo stegli kad su sastavljali a nema kilo kljuc da pretegnem opet malo i provjerim ( u krajnjem slucaju je kriv vlok motora) Inace ima sigurno oko 6000 rs jednom promjenjeni klipovi i karike zbog ratnog raznoraznog goriva i danas zbog ne rijesenih imovinsko pravnih odnosa u dosta losem stanju. Odrazava se samo da ide :(doh):
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh