• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam na 542 stavio indijsku glavu i odvrtio je vec dosta s njom nikakvih problema ne pusta nigdi ne masti!!
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Ove glave od 280 KM Indijske ne valjaju to je naj slabija. Ja sam bio narucio i odnijo u Glom u Brckom i kazu ljudi da treba opet nesto produbit sta ja znam i nece onda valjat. A ove od 450 KM sto se naj vise kupuju su dobre izgleda, isto su Indijske. Pa tako da sam dzaba narucio opet moro je vratit.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Pozdrav
Evo napokon sam danas na mojem brodskom motiru M33/T sa linijskom pumpom uz pomoć "puknutog" a i vas ostalih uspio skinuti gornji i donji čep na Bosch pumpi. Iscurilo je pola deca nafte. Ulja nema ni u tragovima. Gornji čep sam jedva skinuo jer mu smeta rashladnik ispušne grane i sada ću ga morati skratitina tokarski stroj 2 mm jer ga ne mogu vratiti bojim se da krivo ne uhvati narez. A doli razmišljam da na donji čep stavim jedan holender sa komadom od 20-tak cm visokotlačnog crijeva i na kraju stavim nekakvu kombinaciju da gdje mogu samo otpustit vidu ili nekakvu maticu i ispuštat u nekakvu posudu naftu dok ulje ne proteće. Gore mogu bez problema stavit komad crijeva i ulivat kroz mali lijevak ulje. Zanima me ako netko zna koliki je tlak ulja dolje u karteru bosh pumpe da znam koliko mora biti ozbiljno rješeno brtvljenje ovog prelivnog crijeva. Drugo pitanje koliko otprilike stane ulja u taj karter i treće svakih koliko sati rada treba to dolijevati odnosno kontrolirati. Ne znam dali je do sada itko od prijašnjih vlasnika dolivao ulje u ovu moju Bosch pumpu.Po maticama koje su obojane original ne vidi se da je tu došao ikada ključ. Motor je ugrađen u brod 1989 g. Inače motor rekao sam radi super i pali i liti i zimi čim mu pokažem ključ na 5 m. Tlak ulja mi je oko 4 bara a na minimumu oko 2. Pozz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Nema dole tlaka nkakvog.
Kolko ulja ide napamet ja neznam, ali oko 1-2-3 deci maximalno.
U posudu natoči pa nakon naljevanja odmjeri kolo ti je ostalo, onda bumo svi znali.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Hvala puno Muha dobit ćete svi informaciju ulivat ću iz menzure (šalim se) ali obećavam povratnu informaciju da je podijelim sa Vama. I svako koliko vremena ako netko zna Vi ulivate ulje u linijsku pumpu u Vaše traktorske motore ovog tipa.
Pozz:(handshake)::icon_e_wink:
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Nema tlaka, isto kao na 033.
Kod svake izmjene ulja obavezno zamjeniti ulje u Boš pumpi.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Hvala puno previdio sam da si već prije u odgovoru napisao da nema tlaka. To mi je važan podatak. Doći ću ja njemu u kraj kad imam Vas za pomoć i informacije. Ovi moji ovdi moreplovci ne znaju kao ni ja 0,1% onoga što vi znate. U Splitu kažu daj materi dite. Mi se svi kuhčimo da imamo super motore a kad nešto rikne onda svi pametni ali niko ništa ne zna a kad odeš kod meštra onda je sve skupo ka da si doša u apoteku kod doktora. Ja inače u mojem motoru mijenjam ulje jednom godišnje budući da godišnje napravim jedno 100-150 sati rada. Znači bilo bi najbolje svakih 6 mjeseci to napravit.
A Muha reci mi jeli moguće da je Bosch pumpa u ovako dobrom stanju iako nije to podmazivano. Sada ću skinuti za koji dan brizgaljke i provjeriti ih i naštelati tlak. Što misliš na koji tlak da ih naštelam dali 135 ili 165 ili nešto između . Možda je najbolje provjeriti na kojem su tlaku sada jer kako vidim to dobro radi možda malo nemirno radi na minimumu gledajući kako rade na Youtubeu neki traktori sa ovim tipom motora. Dobro možda je pitanje gumenih amortizera kad je motor na brodu. Kod većeg gasa motor se skroz umiri.:icon_e_wink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Zakaj ja nemam tetu u okolici Zadra pa da me neka šupa zapala dole :(devil):

Dize stavi oko 160, ako su približno ne diraj.
Ulje možeš promjeniti svakih 6 mjeseci u pumpi mada bi i jednom godišnje bilo dovoljno.
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
treba li PVP biti na oznakama,u pitanju je IMT 539 2005 godina,pumpa je tvornicki pomjerena na kasnije paljenje oko 2 mm
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
U večini slučajeva se te tvorničke oznake poklapaju da je dobro.
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
ima linija i na deklu razvoda i na pumpi,ona na pumpi je iznad nje oko 2 mm,traktor dobro pali i lijepo radi al zapalo mi za oko
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Zakaj ja nemam tetu u okolici Zadra pa da me neka šupa zapala dole :(devil):

Dize stavi oko 160, ako su približno ne diraj.
Ulje možeš promjeniti svakih 6 mjeseci u pumpi mada bi i jednom godišnje bilo dovoljno.
Hvala Muha svaka ti je na mistu , upravo mi je jedan brodar koji ima isti motor reka da minja ulje u Boš pumpi svakih 500 sati i da ima već 13000 sati rada i da motor radi ka sat. Znači to su zaista kvalitetne makine i pumpe.
A što se tiće rodbine u Zadru pošalji mi svoje podatke imam dosta frendova u Zadru
pa ćemo ispitat možda imaš koju tetku ovdi a pitaj i oca ako je živ da nije nešto švrlja ovdi a da ti ni ne znaš.Možda koja polusestra se nađe ili polubrat nikad se ne zna.
Još jednom puno hvala i pozdrav svim forumašima :(hi)::eek::
 
Posljednje uređivanje:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Muha jel moze neka slika tih oznaka na pumpi i na bloku ili vec gdje? interesuje me nesto :(yawn):
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Pozdrav Muhi i Puknutome kao i svim forumašima.
Muha Ja sam danas uspio promjenit ulje u mojoj linijskoj pumpi na M33/T kako si rekao. Na donji čep sam stavio jednu visokotlačnu cijev sa šupljim vijkom i to sam nekako zavidao jer mi je pristup vrlo skučen . To je crijevo dugačko jedno 25 cm i na kraju sam stavio jedan čep na konus tako da ne moram više skidat donju vidu nego samo otpustim ovu vidu na kraju crijeva i puštam u jednu bočicu. Ulio sam jedno 4,5 dcl ulja i iscurilo mi je jedno 0,5 dcl ulja u bocu, medjutim kad sam pogledao sa druge strane ispod motora sam vidio da ima još 1 dcl ulja koji je neznam odakle iscurio.Znači za informaciju u pumpu stane cca 3 dcl ulja.Nešto mi je govorio jedan prijatelj koji ima istu pumpu da negdje iza njemu curi ulje jeli to normalno i gdje je ta rupa ako znaš kroz koju ist istječe ulje.Hvala pozz:icon_e_wink::(:
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Dali neko zna koliko tačno treba stegnuti glavu motora i radilicu IMT 533. I imali još nešto što treba stegnut kilo ključem ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav Muhi i Puknutome kao i svim forumašima.
Muha Ja sam danas uspio promjenit ulje u mojoj linijskoj pumpi na M33/T kako si rekao. Na donji čep sam stavio jednu visokotlačnu cijev sa šupljim vijkom i to sam nekako zavidao jer mi je pristup vrlo skučen . To je crijevo dugačko jedno 25 cm i na kraju sam stavio jedan čep na konus tako da ne moram više skidat donju vidu nego samo otpustim ovu vidu na kraju crijeva i puštam u jednu bočicu. Ulio sam jedno 4,5 dcl ulja i iscurilo mi je jedno 0,5 dcl ulja u bocu, medjutim kad sam pogledao sa druge strane ispod motora sam vidio da ima još 1 dcl ulja koji je neznam odakle iscurio.Znači za informaciju u pumpu stane cca 3 dcl ulja.Nešto mi je govorio jedan prijatelj koji ima istu pumpu da negdje iza njemu curi ulje jeli to normalno i gdje je ta rupa ako znaš kroz koju ist istječe ulje.Hvala pozz:icon_e_wink::(:

da ponovimo , pumpa visokog pritiska bi sa zadnje strane( između pumpe i bloka motora ) trebala imati prelivnu cijev , kroz tu cjev treba iscuriti van nafta koju propuste elementi .

Ako te cijevi nema kao primjer na mojem 539 onda treba odvidati vijak kako i jesi .

Odaklem ulje na desnoj strani motora to moraš otkriti sam , xd
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Hvala "puknuti" nažalost ja ne mogu vidjeti od rashladnika izduvne grane ima li ta prelivna cijevčica. Očito da ima kad je tu iscurilo i išlo je ispod motora.Krivo sam napisao nije sa desne strane motora nego sam mislio reć sa desne strane pumpe točno između desne strane pumpe i bloka motora i slilo se u santine ispod motora. Samo čini mi se da je taj preliv niži nego ovaj gdje je vida jer je više iscurilo tamo nego na ovu rupu di je vida.Možda jei ovaj šuplji vijak u njemu rupa manjeg promjera nego tamo iza što je taj preljev. Ali zadovoljan sam jer vidim da nije toliko bilo nafte uglavnom je izašlo ulje i na ovaj preljev iza i na ovu vidu naprid. Najvažnije je da motor pali i radi sve pet.:drink:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
To je pumpa izbacala pri radu.... no vjerojatno je prestalo dok je došlo ispod razine osovine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh