• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

imt 533 4wd

Novi član
Tu od
30 Lip 2012
Poruka
15
Pozz ljudi imam jedno pitanjce :)
Znaci stavljali bi altenator umjesto dinama na 533 pa me sad zanima koji da stavimo i sta bi se još trebalo odradit da funkcionira kako spada :)
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Moze i od golfa 1 benzinca i jos je bolji a moze da stane. Bitno je da nije prevelik da spona neudari u njega
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Od 55- tice je najlakše pripasati, a ima i djelova, a nisu ni skupi ko za Bosch...
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Dali mi neko može reći. Sklopio sam traktor komplet, spoio motor sa zadnjim dijelom eh sad me zajebaje klacakalica kako da je našimam. Jel moram okretat radilicu kad štelujem, i jel ventili treabaju biti otvoreni ili zatvoreni svi dok se šteluje. Dali ima neki redoslijed štelovanja zazora? Ako ima neko da mi to dobro pojasni??
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Imas na stranici 363 post 3622 2 slike lijepo sve objasnjeno a i objasnjavali su ti par puta u proslim stranicama i ne vidim u cemu je problem ? potrebno je samo malo potraziti imas i po youtube dosta snimaka stelovanja drugih motora u biti princip je isti
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Pozdravljam ekipu na forumu . Evo prema naputcima Puknutog Muhe i Lisnika preštelao sam minimum gas na mojoj bosch pumpi. Minimum je do sada bio oko 750 okretaja uspio sam prema uputi Puknutog odvidat na pumpi dugu maticu skinut je i "Ugledao" vidu za kacavidu pridržao je kacavidom odvidao maticu uz tijelo pumpe i onda popustio kacavidom vidu i došao do nekih 500 okretaja ali je tu dosta tresao i pomalo štelao i našao ga na 600 okretaja da radi najmirnije i zatim stegnuo maticu uz tijelo pumpe držeći kacavidu u onoj vidi da se ne pomakne i zatim vratio ovu dugačku zatvorenu maticu i to je to ! Motor sada radi ka sat najmirnije u tom području. I baš sam zadovoljan:icon_razz: To je ono što sam želio.Radi vrlo mirno i ne trese skoro ništa. Očito je ovom mom motoru a pretpostavljam i drugim M33/T nekakvo kritično područje rada od 650-800 okretaja. Eto informacija ako netko ima sličan problem. Hvala puno svima koji su mi pomogli i pozdrav:(rofl)::(hi)::icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Dali mi neko može reći. Sklopio sam traktor komplet, spoio motor sa zadnjim dijelom eh sad me zajebaje klacakalica kako da je našimam. Jel moram okretat radilicu kad štelujem, i jel ventili treabaju biti otvoreni ili zatvoreni svi dok se šteluje. Dali ima neki redoslijed štelovanja zazora? Ako ima neko da mi to dobro pojasni??
Najkrače da ti objasnim bude jedan stisnut drgog štelaš. Znači na cilindru usisni stisnut ispušnog štelaš i obrnuto.Inače ide na ovaj način.
1 vetil stisnut štelaš 3 cilindar
2 ventil stisnut štelaš 2 cilindar
6 ventil stisnut štelaš 3 cilindar.

To ti je zakon kod tog motora.

Pozdravljam ekipu na forumu . Evo prema naputcima Puknutog Muhe i Lisnika preštelao sam minimum gas na mojoj bosch pumpi. Minimum je do sada bio oko 750 okretaja uspio sam prema uputi Puknutog odvidat na pumpi dugu maticu skinut je i "Ugledao" vidu za kacavidu pridržao je kacavidom odvidao maticu uz tijelo pumpe i onda popustio kacavidom vidu i došao do nekih 500 okretaja ali je tu dosta tresao i pomalo štelao i našao ga na 600 okretaja da radi najmirnije i zatim stegnuo maticu uz tijelo pumpe držeći kacavidu u onoj vidi da se ne pomakne i zatim vratio ovu dugačku zatvorenu maticu i to je to ! Motor sada radi ka sat najmirnije u tom području. I baš sam zadovoljan:icon_razz: To je ono što sam želio.Radi vrlo mirno i ne trese skoro ništa. Očito je ovom mom motoru a pretpostavljam i drugim M33/T nekakvo kritično područje rada od 650-800 okretaja. Eto informacija ako netko ima sličan problem. Hvala puno svima koji su mi pomogli i pozdrav:(rofl)::(hi)::icon_thumright:
Meni se to ne sviđa, premali ler glas ima svoje mane, a to su mali tlak ulja, mala cirkulacija vode .....
Ako koristiš samo na kratko onda ok, ali za rad na duge staze nije dobro.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
E hebiga jeli to ono što dobiješ na mostu izgubiš na ćupriji. Doduše meni će to trajati na leru 3-4 minute jer ja ne koristim za panulavanje motor kada se vozi sporo nego kod pristajanja i eventualno dizanje sidra . A tlak je meni inače tlak 4,5 a ne pada nikad ispod 2-2,5 a što se tiće hlađenja ja imam indirektno hlađenje sa morem .Uglavnom hvala pratit ću što se događa sa tlakom i temperaturom. Sad znam što bi mogao biti problem. Hvala na dobroj informaciji. Lako ću ja njega vratit sad znam kako :(::drink:
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
@MUHA ovako ja sam našao zazor ne bregastoj osovini kad je neutralan, znači kad su podizači pali dole i naštimo zazor podizača na 0,30 mm pa sad jeli to uredu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ja stvarno neznam, nisam bil tam da sam te videl i kontroliral.
Napravi kak sam ti rekel i ako tak napraviš onda mogu reči da je u redu.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Na mom IMT 533 prije je bio dinamo. Nakon sto je vrisnul regler dinama, maknuli smo ga i na isto mjesto postavili alternator od yugica. Ali kad okrenem volan skroz ulijevo u polju zna spona udarit u alternator. Molim nekoga, ko je prepravljao na slican nacin, da poslika i da postavi slike, pa da prekopiram rjesenje i da eleminiram te udarce spone.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Na mom

Uzmi od yugića onaj nosac od bloka zavari na nosač od dinama i uce unutra alternator.
I nece zapinjati dignut ce se prema gore i neće viriti slike nemam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Hmm, taj nosač na tri šarafa je gusani, neznam baš da bu to išlo samo tak, a ako ga podigne gore mogel bi zapinjati u kučište lanca.
Mislim da je dovoljno malo remen krači staviti :icon_scratch:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,214
Našo sam neke al niš di se detaljno vidi

11034250_845682815478210_9003252009319098561_n.jpg


11046479_845682855478206_5995873901299776457_n.jpg


11046289_845682895478202_672201018103703111_n.jpg


14389_845682735478218_4172694632187975087_n.jpg
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ne zapinje niš alternator je do tempa magneton češki stavio nosač i milina nit spona zapinje .
Nit viri a sve ovisi i o alternatoru:(happy):
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ne vidi se ništa detaljno, Yuguć alternator stavljen direktno na nosač dinama. Do sad nisi bil na takvom nagibu da ti ga strga kak i od karla.božića... što ne znači da ti ne bude dok se remen malo otegne.

2: karlo.... dok si ugrađivao alternator bilo je par postova i tu sam te upozorio neka preseliš nosač čim bliže bloku a ne na rupe od dinama.

Ukratko: odreže se prednji donji nosač od dinama i onda imate prostor za ugraditi bilo koji alternator bilo koje marke i ne smeta.
Nosač prilagođen alternatoru s zavari na ovaj od dinama...

Osim toga, Yugića baš više nema po cestama, puno bolji i manji alternator se nabavi za 200 kn.
Yugo-Iskra je bio hit jedno vrijeme jer ih je bilo puno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Tino, kod tebe ne zapinje po ravnom, ali kad prednji lijevi u grabu ode iskre skaču...

Mali, kolega ima od Yuga alternator, a on je gabaritno veči.
 

Najnoviji postovi

Na vrh