• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pitanje-kad ubacujem u brzinu,traktor lagano krene,za par cm,pa stane dok ne pustim kvačilo. Jel to veliki problem,ili se da riješiti napinjanjem papuče? Imt je 539 sa dvostepenim kvačilom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Na 539 smo napravili generalku i malo baca ulje na odušak,mala fleka bude a promjenio sam ulje pred cca 10rs super 3,nema ni 400rs dali je to normalno??
Danas smo s njim izrezali cca 6m drva na cirkular cjelo vrijeme je radio na 1100-1200o nekih 4sata,e sad dali mu kazaljka od termometra neradi ili se uopče negrije nebi znao jer je tem. cjelo vrijeme na 40 kazaljka se nemakne od graničnika.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa vjerojatno je termostat non stop otvoren ili ga uopce nema i tekucina non stop cirkulira i kiler ju hladi. Promjeni termostat i trebalo bi biti oke.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako i neam termostata mora biti više od 40 stupnjeva nakon toliko rada , pucam na istrument .
Odvij sondu pa je lagani grij upaljačem ...tako da testiraj .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Pitanje-kad ubacujem u brzinu,traktor lagano krene,za par cm,pa stane dok ne pustim kvačilo. Jel to veliki problem,ili se da riješiti napinjanjem papuče? Imt je 539 sa dvostepenim kvačilom.
Jel zakrči?
Nemožeš pogriješti ako digneš na papuči, ali mora ostati mrtvog hoda.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jel zakrči?
Nemožeš pogriješti ako digneš na papuči, ali mora ostati mrtvog hoda.

Ma zakrči ko i svaki IMT,ovisno o vozaču,nekad se šalta da je to milina,a nekad ko da je sam vrag u njemu. Inače su korpa i lamela stavljene nove u njega prije par godina,ali odonda je puno radio,a i to sve skupa nije nikak složeno,jer nema pravog majstora. Znači,mogu malo našpanati kuplung,pa da vidim razliku....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne,samo malo krene u onom momentu kad ga ubacujem u brzinu,zatim opet stoji dok na počnem puštati kvačilo,dalje ide sve normalno...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je samo kad prvi put ubacuješ u brzinu? Koliko radnog hoda ima pedala a koliko praznog?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Decki koje ulje moze u mjenjac 539, da li bas mora transhidrol ?
Mora.

Ma zakrči ko i svaki IMT,ovisno o vozaču,nekad se šalta da je to milina,a nekad ko da je sam vrag u njemu. Inače su korpa i lamela stavljene nove u njega prije par godina,ali odonda je puno radio,a i to sve skupa nije nikak složeno,jer nema pravog majstora. Znači,mogu malo našpanati kuplung,pa da vidim razliku....
Našpanaj pa vidi, par godina i puno posla.... za ove nove dijelove to je uspješan majstor uhrpil.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako i neam termostata mora biti više od 40 stupnjeva nakon toliko rada , pucam na istrument .
Odvij sondu pa je lagani grij upaljačem ...tako da testiraj .

Pa vjerojatno je termostat non stop otvoren ili ga uopce nema i tekucina non stop cirkulira i kiler ju hladi. Promjeni termostat i trebalo bi biti oke.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk

To za temperaturu me tolko nebrine jer neradi on puno i teški poso tako da se nemože pregrijat ai budem vidio dali se grije sada kad počne sjenokoša,ako negrije onda je ošla kazaljka.
Najviše me zanima dali je normalno da nakon generalke slini ulje na odušak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Najviše me zanima dali je normalno da nakon generalke slini ulje na odušak
Nije normalno, nakon tih 400 sati bi moral biti u cvjetu mladost.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ako slini na odusak jel to znaci da se negdje provlaci kompresija prema karteru tj ulju? :s:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Jedna umjetnička

11174997_876740965705728_1847581883255316881_n.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh