• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,174
Kad neces pozvati nekog ko zna onda se pati sa spajanjem sam i okrivljuj IMT-ovu elektriku...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Tinko, Tinko, neznam el valja ili ne valja majstor kad mi jos ni jedan majstor nije slagal elektriku na traktorima, slazem ju ja po malo, al ja nisam majstor, ja sam ekonomist..

A da elektrika na Imt-ima valja, ne valja hiljadu posto i nikad nije valjala, jer se uvijek nesto xxxxxx..
Danas svjetli, sutra ne..
A najveci problem je ona razvodna"kutijica" iza sjedala, to moram pod hitno nesto drugo staviti umjesto onih pinova i te "kutijice"..

Najcešce je problem kaj danas imaš dijelove za bagatelu i svi kupuju to jeftino kaj niš ne valja. Imaš npr. kontakt bravu tursku za 30 kuna, ali tak i vredi... Ako kupiš onu skuplju ta bude i radila i ne budeš imal problema. Tako je i s ostalim.

Ako si dobro složiš struju ne bude se tak brzo( kak ti veliš) xxxxxxxx..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Najbolje da stara instalacija valja nakon 30 godina.
Kupi se sve novo malo izbere pospoji i koju godinu si miran.
 

VinkovicTomo

Novi član
Tu od
21 Srp 2014
Poruka
24
Pozdrav

imam u planu u skorije vrijeme uzet imt 539, sluzio bi mi za kosnju s roto malcerom 1 mjesecno cca 3 ha trave u vocnjaku.Zanima me posto je jedan dio na blagoj uzbrdici kako bi se ponasao sa zadnjom vucom, kolki roto malcer moze vuc 539?.I ako neko zna na podrucju Bjelovara nekog dobrog majstora za slaganje IMT-a neka javi ili ovdje ili na PM...
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Roto malcer bez problema 160 cm bez brige, s tim i sto je mala uzbrdica neces imati problema. Kosis po suhom tako da ne vidim problema.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,174
Ja sam sa 533 teral 180 rotomalčer na malo večoj uzbrdici i ide...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tino jesi ti siguran da tvoj traktor ima samo tri cilnidra ?

Sad sam se sjetil jedne anegdote ..u firmi smo imali T 2 ,transporter ( valjda nije reklama) s bočnim kliznim vratim na ljevoj i desnoj strani .
To je bilo (navodno)j ako rijetko kod nas .i svi su se čudili kad su to vidjeli ..a između ostalog bilo je jako praktično ...i carinici su se čudili kad bi reko da trebam tri plombe ..pa sad ti kakti obični šofer objasni školovanom u uniformi za kaj mi treba .
No to nema veze , uglavnom jednom takvom kao ti sam prodal priču kak je to rađeno za vojnu industriju i da ima dize i svječice pa može raditi na benzin i dizel ..kaj se nađe na terenu ...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Najcešce je problem kaj danas imaš dijelove za bagatelu i svi kupuju to jeftino kaj niš ne valja. Imaš npr. kontakt bravu tursku za 30 kuna, ali tak i vredi... Ako kupiš onu skuplju ta bude i radila i ne budeš imal problema. Tako je i s ostalim.

Ako si dobro složiš struju ne bude se tak brzo( kak ti veliš) xxxxxxxx..

Ma cini mi se da me muci ona razvodna kutija iza sjedala, nakupi se zemlje i prasine i dok perem, ne mogu lijepo oprati i to onda zahrda i nema struje vise..

Kaj bi se moglo drugo umjesto toga staviti, nekakva razvodna ali da je na sarafe?

tino jesi ti siguran da tvoj traktor ima samo tri cilnidra
Ima tri cilindra, samo kaj je to MF, ali jako dobro zakamufliran u Imt 533.. :8):
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tu razvodnu bi trebalo malo ocistiti i naspricati. Ili jednostavno stavi redne stezaljke.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ma cini mi se da me muci ona razvodna kutija iza sjedala, nakupi se zemlje i prasine i dok perem, ne mogu lijepo oprati i to onda zahrda i nema struje vise..

Kaj bi se moglo drugo umjesto toga staviti, nekakva razvodna ali da je na sarafe?


Ima tri cilindra, samo kaj je to MF, ali jako dobro zakamufliran u Imt 533.. :8):

Kupi kutiju za podrumske instalacije i luster spojnice. Spoji sve kak treba, rupe kud ti ulaze žice zapuni silikonom i miran si.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Htio bi napunit zadnje gume antifrizom. Koliko bi otprilike mi trebalo tekucine i na koji nacin da to napravim?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zavisi koliko bi stavio u svaki kotač. Podigneš kotač i digneš ventil u najvišu točku. Onda odvrneš oni nastavak na ventilu i nađeš neku cijevčicu koja prolazi nutra. Podigneš anf. na više povučeš i staviš cijev nutra. Čekaš da isteče pa nadopuniš zrak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Za utovarivač je bolji uteg na stražnjim polugama. Em bolje opterećuje zadnji kraj, a još više rasterećuje prednjega. I, kaj je najvažnije, makneš ga lako kad ti ne treba.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
@diabola1210, upravo ovo što ti je ZJ predložio ti je najjeftinije i najjednostavnije rešenje... Probaću sutra ako mogu da pronadjem u kompu slike od mog tega koji sam sam pravio, težak je oko 750 kg, kači se na poluge, šipka ide u teg i u poteznicu i rasterečuje hidrauliku i radiš bez problema sa utovarivačem...
Našao sam jednu sa kopanja silo jame...
b5a819d1b49f6eb247768212eb7a1688.jpg
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Imam ja uteg od betona oko 250 kg kopci se na poluge i poteznicu. Ali sam mislio stavit jos vode u zadnje gume kad idem na polje po bale da ne moram vuc taj uteg jer mi smeta za zakvacit prikolicu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
s vodom jednim udarcem umlati dvije muhe ..a i ne mora se natezati s utegom svaki put kad koristi utovarivač ..a i smeta koji put
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Voda u kotačima bude sigurno poboljšala grip i stabilnost, no ne rasterećuje prednji kraj kao uteg iza. Ja bi onda radije nabavil utege za kotače (lakše ih se makne kad netrebaju).

Pa kaj ti nije jednostavnije na utegu napraviti kuku za vuču prikolice?
 

Najnoviji postovi

Na vrh