• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako ti je tlak ulja prije zime bil "normallan" onda je nešto oko sigurnosnog ventila , on je ispod poklopca tam negdje gdje se spaja cjev za uljevanje ulja u blok ...obavezno to pročačkaj , znam slučaj gdje je ispod sjedišta došlo neko smeče
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Koliko si dao za akumulator?
750kn. Malo sam odugovlacio s kupnjom, pa je na kraju ispalo da mi treba baš sad pa sam birao između onoga što je bilo dostupno u trgovinama, još mi se dobar izbor činio i Topla isto 1000A startna struje za nekih 650 kn, ali nju bih trebao za tu cijenu naručiti online i čekati par dana.

@Gajtan
Aku ide po zimi dolje i sprema se. Osim niskih temperatura aku je osjetljiv i na visoke, iznad 25 počinje utjecaj na kapacitet koji naravno raste s daljnjim porastom temperature. A na imtu nije da je baš nešto zaštićen kad zaprži sunce.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupio sam ja takav Ciak na malog Fiata lani ili predlani, ne sječam se točno, meni se odlično pokazao, traktoru treba malo više da upali čim temperatura padne ispod 10°c, pa 2-3 grijanja treba i akumulator bez problema izdržava sve to.
Kad je toplije, dobro ga izvrti i odmah upali, inače traktor ima oko 14.000 rh pa ne pali baš na prvi okret.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Ja imam takvoga na svom fercu, 650kn, odličan akumulator. Na -23 ( u garaži malo toplije) , dvaput grijač i kresne bez većih problema
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Pitanje je samo koliko je istiniti podatak o startnoj struji, ovo što sam sad gledao samo taj ciak i topla imaju deklarirano 1000A, ostali manje. I prema opisima s ciak stranice, mislio sam da se to radi negdje kod nas, a kad ono proizveden u Poljskoj.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
A kao da je bitno gdje ga štancaju, garancija je 2 godine, a danas malo koji akumulator može 4-5 godina odraditi... najčešće rikne nakon 2 godine i 1 dan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ma to je bio komentar na opis s ciakove stranice, iako sad kad ponovno čitam piše da su lider u ponudi akumlatora, a proizvodnja se ne spomnje
 

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Naravno da ima loših i kvalitetnih akumulatora, ali veliku ulogu ima i održavanje i "pažnja" koja mu se posvećuje. Ako gasiš motor nakon par minuta od startanja alternator nije dopunio struju koja je potrošena za startanje, a to je važno pogotovo na niskim temperaturama. Znam dosta ljudi koji tako postupaju pa se čude što im akumulatori otkazuju nakon 2-3 godine. Na IMT 539 mi je trajao nevjerojatnih 14,5 godina, a na autu 13,5 i kako to obično biva, otkazali oba u isto vrijeme - za prošlu Novu godinu. Auto je kupljen novi pa sam siguran u starost akumulatora, a za onaj na traktoru sam našao račun iz 8.mj 2002.god. Da stvar bude zanimljivija sa traktora ga nijedne zime nisam skidao, a traktor je zimi paljen svakih mjesec dana. Nisam ga nikad palio/gasio na kratke relacije tako da je uvijek bio dovoljno napunjen. Tko hoće neka vjeruje, a tko neće ne mora. Pozdrav! :icon_thumright:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,427
Dali može gdje drugdje mješati ulje i gorivo osim na grijaču(on mi nema dovod goriva tako da je isključen), diznama (nove su 200-tinjak sati tek), ventili (štelani, svi u redu), ac pumpa (bila kod majstora prije 200-tinjak sati, nije curila), i na boš pumpi. Imali gdje drugdje da curi? Dosta plavkasto dimi na leru.

Prvo je u planu ac pumpa za skinuti, pa dizne, a zatim i boš pumpa.

Prošli puta smo prije 200-tinjak sati ac pumpu i dizne nosili majstoru, pregledali ventile i grijaču zatvorili dovod goriva. S početka je bilo ko dobro, ali ne dugo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,713
AC pumpa je vrisnula i tu mješa

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,462
Prosle godine meni je pomjesao na pumpi.

8b3739cda99de643a1bd6c1460609d0d.jpg
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,414
ajde da me poštedite rastavljanja ako vam se da

mjenjao čektkice na anlaseru, vrti sada ali kada upali čini mi se da okreće i anlaser jer se čuje roštanje

jel moguće da nisam ubacio vilicu onu kako treba ili nešto drugo ne valja? automat možda?
 
Posljednje uređivanje:

cobram ar

Novi član
Tu od
23 Svi 2013
Poruka
21
Pozdrav, danas u radu mi prestala raditi hidraulika. Čulo se da je nešto puklo, i poluge više ne rade prilikom pomicanja kuglice. Da li se raspala pumpa ili nešto drugo?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,427
Prosle godine meni je pomjesao na pumpi.

Tvoja je rotacijona?
Ma na mome je pumpa bila dole prije 3-4 godine. Odšarafio se neki vijak napred što ju pogoni. Bila je kod bošiste i sve je u redu bilo, a sad dali ju je rastavljao ne znam.

Prvo ću dizne skinuti, ipak je to manje posla. Onda ako se ne popravi ide pumpa dole. Al zanima me dali može još gdje? Traktor ima blizu 7000rh, al ide ko metak.




Pozdrav, danas u radu mi prestala raditi hidraulika. Čulo se da je nešto puklo, i poluge više ne rade prilikom pomicanja kuglice. Da li se raspala pumpa ili nešto drugo?

Možda ti otišla kardanska lamela. Raspala se na nitnovima/zakovicama, napominjem možda.
 

cobram ar

Novi član
Tu od
23 Svi 2013
Poruka
21
Sada prilikom vožnje poskakiva šaraf pokraj izvoda za kipu što se nije dešavalo prije kvara. Nadam se da nije neki veći kvar, iako ne sluti na dobro.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,462
Da, fiat na 533. Prvo sam skinuo onaj dekl ispred pumpe i na zupcanicima se vidilo goriva.
Samo meni je za par min napunilo karter.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,427
Ja imam kompresor pa ne mogu samo tako vidjeti.
Kod mene ne curi baš tako brzo.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Pozdrav, danas u radu mi prestala raditi hidraulika. Čulo se da je nešto puklo, i poluge više ne rade prilikom pomicanja kuglice. Da li se raspala pumpa ili nešto drugo?

Mozda je samo preskocilo ako je bio neki udar na poluge. Probaj sa kockicom gore-dole hoce li raditi. Imao sam slucaj na 539 dok sam orao zakacio plugom za kamen i nije htio dizati na kuglicu, vec na kockicu i to kad je spustim skroz. Tako digao plug i presao jedno 15 m kad plug lupi na zemlju, dalje ferceralo sve normalno.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A kao da je bitno gdje ga štancaju, garancija je 2 godine, a danas malo koji akumulator može 4-5 godina odraditi... najčešće rikne nakon 2 godine i 1 dan

Prije par komentara sam objasnio kak ja radim s akumulatorima. Od kad tako radim niti jedan ne traje ispod 6 godina, to je minimum.
 

Najnoviji postovi

Na vrh