• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Da i sve ono sranje kaj si spustio van sa starim uljem si opet 70% vratiš nazad u motor i novo ulje si još bolje i brže usereš nego da je deci nafte nutra u karteru ostalo.

da pa ja znam što radim nisam lud da si sjebem novo ulje,nego sam našo komadič aluminija na rupi di se ispušta ulje
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Pa dobro je to, da ga ispere od nafte ako se nalila u karter, ali da ga drugi dan zamjeni novim uljem..

A ja moram mijenjati kardansku osovinu i danas bil kod hubzina i veli mi za Tafe-ovu, 450 kn, veli da je ta najbolja..

Jel ima gdje jeftinije?

imam ja 3 rabljene
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Zeko 1982, koliko hoces za onu koja je u najboljem stanju?

Željko, poceli mi ispadati kardani, pojela ju remenica bocne kose, traktor pokosi preko 20 jutara u sezoni sa bocnom kosom, a 80-tih i 90-tih je djed s njim kosio preko 60 jutara u sezoni..
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Zeko 1982, koliko hoces za onu koja je u najboljem stanju?

Željko, poceli mi ispadati kardani, pojela ju remenica bocne kose, traktor pokosi preko 20 jutara u sezoni sa bocnom kosom, a 80-tih i 90-tih je djed s njim kosio preko 60 jutara u sezoni..

ja kupio novu pri hadroviču u zagorskoj ulici,neku godinu jedva nabio rabljenu remenicu na nju.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ručnom pumpom za gume. Jednu rupu zatvoriš(šaraf ušarafiš, umotaš ga malo teflon trakom da bolje drži), na drugu staviš cijev na koju može naići crijevo od pumpe, staviš ac pumpu u vodu i napumpaš i gledaš dali izlazi zrak.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa dobro je to, da ga ispere od nafte ako se nalila u karter, ali da ga drugi dan zamjeni novim uljem..

A ja moram mijenjati kardansku osovinu i danas bil kod hubzina i veli mi za Tafe-ovu, 450 kn, veli da je ta najbolja..

Jel ima gdje jeftinije?

Masiva oko 200 i neš kuna bila jedino je malo duža od orginalne za sada je super.
Njemu je remenica od kose bila pojela ju i montirali tu indijsku nije loša bila .
Vidi imaš još Jozića , antoš .
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
slini mi ulje na jednom lajtungu ma bloku motora iznad alternatora, ništa nije otpuštano počelo samo od sebe.
Vidi se da je podloška aluminijska, dali bi bilo dobro zamjeniti je bakrenom?
Također mi slini između spojeva rezervar-servo pumpa, na servo pumpi se vidi da je alu podloška, također nije ništa zatezano ni otpuštano.

dali je bakrena podloška bolja, pošto sam dobio preporuku zamijeniti sve te podloške i staviti bakrene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Aluminijske pločice su kvalitetnije, ali su za jednokratnu upotrebu i skuplje su od bakrenih.
Bakrena mora biti mekana, a možeš jednostavno ovu staru bakrenu popustiti da postane mekana.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja savaku bakrenu podlošku prvo omekanim prije upotrebe... Zagriješ ju letlampom ili na obicnom plinskom šparetu i onda pod hladnu vodu...
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
kupio danas 2 bakrene i još uvijek slini, manje ali slini, neznam kolko smijem dotezati da ne preskoči :(
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel si omekanio podloške kak sam opisal gore? Ako nisi žali bože kaj si ih stavljal..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
oko , u kombinaciji s šupljim vijom se deformira kod živinjskog pritezanja , tu pomaže koplet zamjena , eventualno plstične brve
 

loopkiller

Član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
35
Pozdrav svima, imam IMT 533 do skora u njemu bila voda, nasuo permant i on mi pojeo dihtung glave, skinuto - zamjenuto, poravnata glava i sve slozeno ponovo! Sad se poceo javljati problem sa grijanjem! U svim poslovima koje je prije radio bez problema sad se grije i kuha! Nema termostat, hladnjak dobar, glava nije pukla??? Sad skinuo pumpu i ona na oko izgleda ok! Ima li ko ideju sta bi ga moglo zajebavati?
 
Na vrh