• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,143
Kakav ti je to prekretač kada s njim radiš na leru?

Panonija remenjara, s njom i prekrecem i sakupljam, pa ne radim bas na leru, na 1000-1100 okretaja..

Puknuti, pa dok sakupljam imam dasku i ne moze sijeno nikud, gredice su super..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Nisam sa Panonijom nikada prekreto. Čuo sam od ljudi da bolje prekreće kada se vozi u rikverc. Ja sam je se konačno riješio ove godine. Ja sam s njom skupljao na 1300okretaja.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,143
Ja sa svojom okrenem i sakupim godisnje i po 15-20 jutara, ovisi koliko otkosa kosim..
Dok okrecem idem napred nazad, znaci na jednoj strani pocnem na drugoj zavrsim, nikad u krug..
A pauka i balerinu sam prije mislio kupovat, ali sam odustao od toga jer ne planiram jos dugo drzati stoku..
 

IMT539deluxe

Novi član
Tu od
6 Lip 2017
Poruka
6
Pozdrav ekipa.

Danas sam odlučio zamjenit bravicu (kontakt ) na imtu 539.Na staroj je kontakt svjetlio i nakon vađenja ključa.Kupljena nova medutim,zice su prekratke da bi izvukao je vani i prebacio stopice sa jedne na drugu.Popisao sam kako ide u krug zice.Stavio novu..Problem je sljedeći na 0 poziciji (kljuc je unutra)ne svjeli kontakt ,,,prebacim na 1 svjetlo mogu ga upalit svjetla uredno rade...Pokusavao sam neke kombinacije ,sumljao da nisam poceo slagat u krug kablove od iste stopice kao i na staroj...meduitm nisam ...Ima netko ideju :D ?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Ja sa svojom okrenem i sakupim godisnje i po 15-20 jutara, ovisi koliko otkosa kosim..
Dok okrecem idem napred nazad, znaci na jednoj strani pocnem na drugoj zavrsim, nikad u krug..
A pauka i balerinu sam prije mislio kupovat, ali sam odustao od toga jer ne planiram jos dugo drzati stoku..
Za sijeno su dobre, ali ja sijena imam slabo, sve lucerna. A 5-6kj skupiti sa Panonijom je nemoguće, a da ostane sav list. Sad smo riješili sve u par dana, dok sa Panonijom nam se to otegne.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Muha, Puknuti popravljeno pomicanje hladnjaka na 539. Odšarafio haubu. Na lijevom šarafu hladnjaka se malo pomaknulo pa je dirao u desnu stranu zaštite ventilatora. Podbacio jednu šajbu ispod gumenog odbojnika, hladnjak gurnuo do kraja i pritegnuo. Sada dosta bolje ventilator stoji u odnosu zaštitu ventilatora.
Nisam do sada znao kako to izgleda.
Hvala vam obojici.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Code ne diraj nista nego samo gas i sve bude ok ne ostavljaj da dugo radi na leru Muha je vec objasnjavo zasto na leru baci ulje na auspuh!!
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Ovako imam pitanje. Kolika je dozvoljena oscilacija pritiska ulja na IMT 539(M33) znaci kada radi hladan na leru ima pritisak oko 4-4.5 bara dok kada se već zagrije pritisak padne kao da ga ni nema(pretpostavka oko 0.3-0.4 bara) kada mu se gas doda na 1000 obrtaja pritisak je oko 2 bara. Motor je u banani skroz al radi ok za lake poslove pa me strah da sam ne zariba do kraja..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Code ne diraj nista nego samo gas i sve bude ok ne ostavljaj da dugo radi na leru Muha je vec objasnjavo zasto na leru baci ulje na auspuh!!

Al , ode mi puno ulja na taj način...
Nemogu tako nastavit radit(iako radim).

Skidat glavu pa vidjet il šta ?
Sramota me tako vozit, dimi kao lokotiva nakon što baci ulje na auspuh.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,019
Ovako imam pitanje. Kolika je dozvoljena oscilacija pritiska ulja na IMT 539(M33) znaci kada radi hladan na leru ima pritisak oko 4-4.5 bara dok kada se već zagrije pritisak padne kao da ga ni nema(pretpostavka oko 0.3-0.4 bara) kada mu se gas doda na 1000 obrtaja pritisak je oko 2 bara. Motor je u banani skroz al radi ok za lake poslove pa me strah da sam ne zariba do kraja..
Nebu zaribal, nemaš brige. Ionak na leru nikad ništ ne radiš.

Al , ode mi puno ulja na taj način...
Nemogu tako nastavit radit(iako radim).

Skidat glavu pa vidjet il šta ?
Sramota me tako vozit, dimi kao lokotiva nakon što baci ulje na auspuh.
Ako tak strašno baca ulje na auspuh onda nemaš kaj misliti. Ili raditi do kraja ili ga rastaviti i vidjeti odakle papa ulje.
Naj jednostavnije i naj jeftinije je skinuti glavu pa se bu puno više vidjelo.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovako imam pitanje. Kolika je dozvoljena oscilacija pritiska ulja na IMT 539(M33) znaci kada radi hladan na leru ima pritisak oko 4-4.5 bara dok kada se već zagrije pritisak padne kao da ga ni nema(pretpostavka oko 0.3-0.4 bara) kada mu se gas doda na 1000 obrtaja pritisak je oko 2 bara. Motor je u banani skroz al radi ok za lake poslove pa me strah da sam ne zariba do kraja..

Samo gas, kolko ih samo ima takvih...
 

IMT539deluxe

Novi član
Tu od
6 Lip 2017
Poruka
6
Pozdrav ekipa.

Danas sam odlučio zamjenit bravicu (kontakt ) na imtu 539.Na staroj je kontakt svjetlio i nakon vađenja ključa.Kupljena nova medutim,zice su prekratke da bi izvukao je vani i prebacio stopice sa jedne na drugu.Popisao sam kako ide u krug zice.Stavio novu..Problem je sljedeći na 0 poziciji (kljuc je unutra)ne svjeli kontakt ,,,prebacim na 1 svjetlo mogu ga upalit svjetla uredno rade...Pokusavao sam neke kombinacije ,sumljao da nisam poceo slagat u krug kablove od iste stopice kao i na staroj...meduitm nisam ...Ima netko ideju :D ?
Imam problem sa novom bravicom kontakta ....lampica svijetli i nakon vađenja ključa (stara je imala isti problem) ...ispitivačem sam utvorio da (na 30 poziciju dolazi sa akumulatora) na 15 i 54 poziciji ima struje i sa ključem i bez ..i sa tim lampica uvjek svijetli ...jeli ja nesto krivo radim ili ?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ne radis krivo, makar sam susretao da se kupe posve nove neispravne brave. malo ispitivacem provjeri kontakte gdje ima a gdje ne struje kad nema kljuca.
 

IMT539deluxe

Novi član
Tu od
6 Lip 2017
Poruka
6
Pokušavao sam i to ali nažalost bez rezultata,Prema brojevima gledano tu se i treba spajat daj dio ..jedinu kombinaciju koju sam uspio izvest je da kada okrenem ključ na 1 poziciju da dobivam kontakt ,radi tada truba zmigavci zadnja lampa,pozicija u prednjem faru ne (nebitno mi je to )to funkcionira na taj način...ali jednostavno to nije to i ono što ja hoću ...jer mi onda svjetla rade bez potrebe
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A još bolje je da ti to složi netko tko zna dok još nije planul, a možda i štala s njim...
 

IMT539deluxe

Novi član
Tu od
6 Lip 2017
Poruka
6
U ponedjeljak idem vratit ovu i uzet drugu nadam se ispravnu ,,,Neće planit bez brige ...a nedam im 200kn za zamjenit 2 brave :icon_e_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh