• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Najjeftinije i najbrže rješenje je da desnu nogu držiš na sponi i da vidiš kako drži pravac, nikakvo lamatanje kotača 😎
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Prvo treba utvrditi gdje ima lufta ukoliko nije dugo ništa mijenjano najvjerojatnije posvuda.
Dijelovi za IMT 533/539 su stvarno jako jeftini i nema smisla držati nogu na sponama i slične gluposti. Prije cca mjesec dana sam mijenjao komplet upravljački mehanizam osim volana kućišta koje isto treba doći na red.
Uglavnom ugrubo cijene su ti: komplet spona sa krajnicima 95,00 kn, rukavci 120,00 kn, čaure 10-ak kn, ležajevi 20-ak, dijelovi su Indijski, koliko su kvalitetni tek treba vidjeti ali da ih mijenjaš svakih par godina mislim da se isplati.
 

preciousss

Novi član
Tu od
10 Tra 2014
Poruka
5
Pozdrav ljudi. Da vas pitam sta bi mogao biti uzrok pojavljivanja motornog ulja ispod boce za zrak na onom venilu ispod? U pitanju je IMT 539.
Da li je moguce da kompresor baca ulje skroz do boce? Sta bi to moglo biti u pitanju?
Zahvaljujem.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Poštovani forumaši, imam problem sa IMT 533. Kočnice su ispravne što se zaustavljanja tiče, ali prilikom otpuštanja padala, pedale se ne vraćaju do kraja u početan položaj, vec se samo smanji pritisak da traktor lagano nastavlja kretanje uz određeno vraćanje pedala ali ponavljam ne do kraja. To u radu ne predstavlja problem, ali predstavlja problem pri uklapanju stop svijetala. Nemoguće je namjestiti prekidač u polozaj da uklopi pri pritisku pedala, a da ne ostanu upaljena stop svijetla pri otpuštanju.
Zanima me je li netko imao takav problem, treba li zamjeniti opruge koje privlače pakne, ili postoje neke druge opruge koje su potencijalno oslabile !? Ima li uopće nade u popravak, da napomenem traktor je 68 godište :)
Unaprijed hvala :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Može se staviti ali ta opruga dodatno otežava pritisak na pedale pa treba jače stisnuti.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ma vjerujem da tu malo fali, tako da nece znatno povecati otpor stiskanju papucice,
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Hvala na savjetima, naručio sam nove opruge od pakni pa cemo vidjeti rezultate. Izbjegavam nadogradnje zbog tehničkog pregleda, kod nas baš i ne praštaju :/
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
pozdrav,već sam pisao o problemu paljenja imt-a 533,danas sam preštelao ventile,promijenio podloške dizni, dvije dizne su propuštale...ručna pumpa za gorivo mi je bila užasno tvrda problem sam pronašao u nepovratnom ventilu koji se nalazi na kućištu filtera goriva,venil nije propuštao i gorivo nije cirkuliralo(nije bilo povrata goriva)što znači da gorivo nije dolazilo ni do grijača...sad više ni ručna pumpa nije toliko tvrda i kad pumpam čuje se da gorivo kroz povrat ide u rezervar,pošto je motor već bio malo zagrijan pa palio normalno kad sam to skužio sad me zanima što mislite da li je taj ventil mogao stvarat probleme prilikom paljenja??
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
A koju AC pumpu imas,ako je ona obicna menbranska to ne utice na paljenje samo ti nije radio grejac jer nije imao dotok nafte. Ustvari moze da utice ako ne moze da upali bez grejaca
 

marin01

Novi član
Tu od
16 Pro 2016
Poruka
8
Pozdrav
Kupio sam imt 533
Nemam iskustva sa tim traktorima,to mi je prvi
Imam nekoliko pitanje,pošto dolaze hladniji dani
Ispustio bih tekucinu iz hladnjaka,dali se ispušta samo na hladnjaku ili ima još neki ventil na bloku gdje treba ispustiti?
Molio bih ako ima da mi neko uslika koji je to ventil!
Hvala unaprijed
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Ak se dobro sjećam imaš i na hladnjaku i s lijeve i s desne strane...kupi antifriz, ne stane bog zna koliko unutra..
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Dali je normalno kad se spojka stisne do kraja čuje neko struganje? Vijci capice podešeni komparatorom i drugi stepen podešen na 1,2 mm. Pedala ima hod otprilike 2/3 do podnica. Spojka radi normalno, odvaja lijepo prvi i drugi stupanj bez krčenja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pozdrav
Kupio sam imt 533
Nemam iskustva sa tim traktorima,to mi je prvi
Imam nekoliko pitanje,pošto dolaze hladniji dani
Ispustio bih tekucinu iz hladnjaka,dali se ispušta samo na hladnjaku ili ima još neki ventil na bloku gdje treba ispustiti?
Molio bih ako ima da mi neko uslika koji je to ventil!
Hvala unaprijed
Imaš još na cijevi ispod hladnjaka i imaš cijev na bloku ispod dinama ili alternatora.
Ako je orginal čepovi bi trebali biti na ključ 14.
Pripazi na onoj cijevi na bloku. Hoče se zaštopati pa ju treba pročačkati da bi ispustil vodu, a ako se neda treba skinuti gore na bloku šuplji vijak. Ključ 19 i tu ispustiti.

Ako traktor pali donekle onda mu stavi antifriz.

Dali je normalno kad se spojka stisne do kraja čuje neko struganje? Vijci capice podešeni komparatorom i drugi stepen podešen na 1,2 mm. Pedala ima hod otprilike 2/3 do podnica. Spojka radi normalno, odvaja lijepo prvi i drugi stupanj bez krčenja.
Najvjerojatnije nisi pazil pa su vijci na capicama preduboko. Probaj popustiti na pedali da ne zapinje pa vidi jel odvaja drugi stepen. Ako odvaja ostavi tak.
 
Na vrh