• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Oko 8 litara. Najbolje ti je uzeti 3, 4 litre koncentrata i natočiti ga u hladnjak. Ostatak kaj fali dolijati vodu. Upaliti motor i ostaviti ga da radi pola sata pod malim gasom da izmješa sastojke.
I to ti je to, možete i ti i on na zimski odmor.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Jedan prst je savijen malo unatrag, na tom vijak ne viri odzada, već je ravno stisnut, na preostala dva viri odzada oko 2-3 mm. Tako je tražilo da bude ravno.
Nisam se nadao da vijak može da dođe do lamele.
Al dobro, ne mora se baš stisnuti do kraja.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Šta bi se desilo da sam montirao korpu bez distanci? Dali bi poluge capice bili dalje od lamele i dali bi imala pedala veći hod?
 

marin01

Novi član
Tu od
16 Pro 2016
Poruka
8
Oko 8 litara. Najbolje ti je uzeti 3, 4 litre koncentrata i natočiti ga u hladnjak. Ostatak kaj fali dolijati vodu. Upaliti motor i ostaviti ga da radi pola sata pod malim gasom da izmješa sastojke.
I to ti je to, možete i ti i on na zimski odmor.
Dali treba neki posebni antifriz ili moze kao i za auto antifriz ?
Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Šta bi se desilo da sam montirao korpu bez distanci? Dali bi poluge capice bili dalje od lamele i dali bi imala pedala veći hod?
Ako se ne varam capice bi bile bliže lameli, a dobil nebi ništ osjetno.
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
Nabavio sam kompresor od 539 pošto ga nikad nije imao te onaj razvodnik za pumpanje guma i njegovu cijev te cijev za podmazivanje i dovod sa filtera zraka, susjed mi je dao sa svog 533 bocu (onu dugu ispod desne noge) i njezine spojeve za izvod za prikolicu( onaj ventil, pipa i priključak za prikolicu)..Sad imam problem kako spojiti taj razvodnik za pumpanje koji je na lijevoj strani sa bocom na desnoj i kako sve to spojiti na manometar. Sad će te reći zašto nisam uzeo original bocu ali nema mjesta jer je tu nosač od akumulatora koji je sada kutija za alat...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Ovako kad montiraš kompresor onda moraš spojiti s cijevi na prekotlačni ventil(rišlag ventil) a odatle na bocu s cijevima ili crijevima što ti je zgodnije ili kombinacijom istih, s tim da ti jedan nipel mora biti sa izvodom na neke manje mjere tako da odatle dovedeš zrak na manometar.
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
E sad..Opet problem; ne paše kompresor ni kihavac, ostalo može od 533; jel itko prodaje kompresor za 539 i kihavac??
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Kakav traktor imaš? Kihavac možeš staviti gdje hočeš, spoji sa fleksibilnim cijevima po mjeri.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
E onda moj stric je uzeo u masivi neko čudo koje se stavi na izvod kardanskog vratila nekih 300tinjak kuna i za napumpati gumu sasvim dovoljno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh