• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Pa realno uvijek malo fali pri vrhu a ja odlijem oko litre i nadolijem koncentrat. Za sada nije bilo problema a znalo je biti -20. Možda je u garaži malo toplije ali to je to. Međutim ove mi je godine pukla cijev pa mi je sav antifriz iscurio tako da je za sada dobio 1 litru koncentrata u čistu vodu i još ću dodati 1 litru koncentrata za svaki slučaj. Druge godine opet po starom 1 litra pred zimu.
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Danas mi je trebao traktor nakon četiri dana, idem upaliti , ništa. Nikakvog zvuka, jedino na uključenje grijača vidim da trgne ampermetar u minus. Osigurači ok, akumulator dobar,..,. Prije nekoliko dana je upalio od prve bez grijanja. Temperature su već par dana ispod nule ali ,.. ????,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Moral bi barem automat anlasera škljocnuti.
Možda ti je brava riknula pa nema pobude na automat.
Jesi probal ključ u drugu stranu okrenuti?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Kupljenec
Staviti ću još jednu litru koncentrata, znači ove godine 3 litre plavog koncentrata, ostalo voda. Koliko se sjećam prvi puta(prije 6,7 godina) sam stavio pred zimu dvije litre koncentrata u vodu ali davno je to bilo tako da se baš ne sjećam. Ali bolje staviti za 35 kuna još jednu litru nego misliti.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Probaj upaliti alnaser na šarafciger, tako sam ga ja palio kada mi je bravica otišla.
 
Posljednje uređivanje:

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Ok, sutra ujutro ću, danas sam se već nekoliko puta smrznuo..., Usput malo dimim kobasice i špek pa sam skoro cijeli dan vani,.,.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kupljenec
Staviti ću još jednu litru koncentrata, znači ove godine 3 litre plavog koncentrata, ostalo voda. Koliko se sjećam prvi puta(prije 6,7 godina) sam stavio pred zimu dvije litre koncentrata u vodu ali davno je to bilo tako da se baš ne sjećam. Ali bolje staviti za 35 kuna još jednu litru nego misliti.
Bolje je izmjeriti jačinu antifriza jer ni rakija nije dobra ako je pre jaka.
Jesam, ništa. Mrtvo sve.,..
Provjeri da ti nije otpala žica koja s brave.
Moguče da ti je otišel ler šalter pa ne pušta struju prema automatu.
Ako si znaš pomoči s šerafciger tehnikom i siguran si u ono kaj radiš probaj tak. Ako ne onda instrument u ruke i traži kvar na jednom od navedenog.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Šarafciger je više da vidi da li alnaser radi, u svakom slučaju duže(više mjeseci) koristiti šarafciger za paljenje nije dobro je ode automat.

MUHA

Za sada sam stavio 2 litre koncentrata, a u sustavu ima 8,5 litri vode..1:1 je do -35, to faktično znači da bi u sustavu mogle biti 4 litre kocentrata i 4,5 litre vode. Ti me ispravi jer nisam u tome stručnjak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Šerafciger je zlo jer spali navoje pa zato treba drugi automa.
Bolja je opcija dovesti živu struju na žicu pobude ali je to obično problem.... zato se i koristi šerafciger.
Nepažljivi obavezno spale i lajtung za podmazivanje na 539 jer im se šerafciger zmakne...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940

MUHA

Za sada sam stavio 2 litre koncentrata, a u sustavu ima 8,5 litri vode..1:1 je do -35, to faktično znači da bi u sustavu mogle biti 4 litre kocentrata i 4,5 litre vode. Ti me ispravi jer nisam u tome stručnjak.
Nebum te ja ništ ispravljal. Ja sam kaj sam mislil napisal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Odavde pa na dalje imaš mudrolije oko mješanja pa i neke proračune i tablice imaš ... pa računaj ako imaš volje.

 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ja sam duže vrijeme palio na šarafciger, bio sam lijen kupiti običnu bravicu i otišao mi je samo automat. Međutim koristio sam dosta dugo taj sistem(više mjeseci) jer nisam znao za moguće posljedice. To je bilo prije 6,7 godina. Sada bi odmah kupio bravicu i možda tjedan dva palio na taj sistem dok bravica ne dođe ali je to rizik.
Što se tiče antifriza ako netko želi zaštititi svoj motor do -35 onda može u sustav (od 8 litara) staviti 4 litre koncentrata i mislim da to nema nikakvog utjecaja na motor. Nemam uputstvo za 533 ali ako je to za aute mislim da ne bi smjelo biti problem za traktore. Ja bi stavio 3 litre ovaj put.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Pitanje, jel ugrađivao tko onaj set hidro volana iz Masive na 539?
Točnije zanima me jel smeta dio kabine zbog cilindra i nosača onih?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Pripazi, netko je spomenul problem sa registracijom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Pitanje, jel ugrađivao tko onaj set hidro volana iz Masive na 539?
Točnije zanima me jel smeta dio kabine zbog cilindra i nosača onih?
Ne smeta ništ ničemu samo treba malo frkati i pripasivati sponu.
Barem je tak trebalo na jednom na kojeg sam ugrađival.

Ovo je slika s jednog 542 na kojeg je isto ugrađen i prolazi na tehničkom več dva puta. Niko ništ ne pita.

20201212_145225.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Dođi u Sk na tehnički! :mad:
Promijenio stražnje reflektore na kabini traktora. Odmah pitao jesu li tu bili tvornički i da će vidjeti na staroj slici!
 
Na vrh