• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma to ja pričam cijelo vrijeme, ali eto niko me ne shvaća ozbiljno, svi misle da je to kramp, al samo pravi ljubitelji i poznavetelji traktora znaju kaje raketa.
Opet ja pušim na balkonu i čujem po cesti sinfoniju.

Stvarno više namjenski stroj bez granice, evo sused vozi prozore nit ne osjeti da vozi, ko da je prazni. A ima fajn terena na prikolici.


 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kupljenec jučer umireš danas već šajbaš po šumi na traktoru. Mora da ti popodnevni bolovi dođu od drndanja u krletki 🤣
Prijatelj neznam kaj da ti velim, ujutro mi kolko tolko dobro, a sad katastrofa, evo htel bi si prikolicu iti delat a nemrem, jednostavno me sve zašteka.
Slažem se i mislim da bi svako gospodarstvo koje nema IMT trebalo ostati bez poticaja, mislim nema smisla ako sile nebeske nema u dvorištu...
Slažem se, gle kad imaš raketu siguran si da buš sve napravil, sve stignul. Kaj meni znači da si kupim traktor za 200,300 hiljada eura kad snjim pol poslova nebi mogel obavljat kaj sa ovim delam? Tak da mi niš to ne predstavlja. Jer raketa je više namjensko navalno vozilo za sve poslove kaj postoje, i opet potrošnja je nikakva. Ja još imam 10 litei nafte od lani u raketi, znači ni 2 tanka godišnje ne skurim, koji to traktor može? Trenutno ga još nema.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
IMG_20210120_133120_4.jpg
Cilindri na oko ne izgledaju tako lose kao glava. Ventili i vođice su kaput. Jel bi šljakalo da uredim samo glavu, dizne i pumpu?
Di dijelove trazit? Do sad sam uzimao u traktor centru ali na deklaraciji je pisalo uvijek traktoru univerzal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Šljakalo bi, ali moraš preuzeti rizik da buš gore začepil i postoji velika šansa da bu dole propuhalo.
Počasti ga barem sa karikama.

Dijelovi, traktor univerzal Sesvete
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Glava je raskopana, ostalo je u komadu. Vise ne radim puno, 50ak sati godisnje.
Sve me vodi da sve raskupusim no bas mi se neda i ne placa. Vidit cu, mozda ga jos pocastim karikama, i nekim sitnicama
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Ako ćeš mijenjati karike onda ti je to gotovo 100%raskopan blok, strojna obrada cca1200 do 1500 kn, i tri stubline s klipovima, i tri čahure klipnjače +leteći i bankovni to sve možeš naći za nekih 1300 kn i generalna kompletna.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Fi 100 je na 533.
Klipove bi povadio na gore, karike nove i nazad. Ako idem sve mjenjat nabralo bi se tu ohoho jos svega. Obrada bloka, radilice, lezajevi, razvod, uljna pumpa, kvacilo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Ventila pojačanih ima u Traktor-servisu Hadrović.
Pogledaj kak izgledaju leteći lageri. Možda ne bi bilo loše i njih zamijeniti.
Kak je to Fiat motor iz 70-tih, vjerojatno ima tanke pikse.
Isplati ih se razbušiti na nadmjeru (na 100,6) umjesto zamjene.
Ali ako budeš mijenjal samo ringe, onda zaboravi komentar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Ovaj nezna kaj je startno punjenje, možda i zna ali ga nije baš dobro objasnil.
Problem su rakete koje pale ko Kupljencova, da ona alnasa par minuta ko ova s linka ili dobri stari 533, a ne da pali ko metak, prepumpala bi ona jedan krug ulja kroz cijeli krvotok traktora.

Na ovom videu se ljepo vidi kak radi startno punjenje na starim ragama koje ga imaju.

 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ne odnosi se na 533 ili 539, ali ovaj naslov je najaktivniji pa...
Naravno da se ne odnosi na 533 i 539 jer rakete stim nemaju probelma, ja nikad ne daj gas dok je hladan, ja ga nekad ostavim na leru da šapuće po 2 do 3 vure, onak da se praf zgrije i onda polako krećem, onak jako jako nježno, jer to je sve osjetljivo i treba dobro paziti.
Ovaj nezna kaj je startno punjenje, možda i zna ali ga nije baš dobro objasnil.
Problem su rakete koje pale ko Kupljencova, da ona alnasa par minuta ko ova s linka ili dobri stari 533, a ne da pali ko metak, prepumpala bi ona jedan krug ulja kroz cijeli krvotok traktora.

Na ovom videu se ljepo vidi kak radi startno punjenje na starim ragama koje ga imaju.

Mislim evo iskreno ja neznam koji 539 pali ko moj? Mislim da nema takvoga, jer kolko vidim svi verglaju dok imaju struje praktički, meni takvi nisu jasni. Ak ne pali od prve nebu ni od 2 ili od neznam kojeg pokušaja. Ja svojem nesmem ključ pokazati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh