• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,713
Vozim 539, ali nekak usporava, jedva se vuče. Drkam po pumpi za gorivo, krene pa ko u leru, zamijenio pumpu, ali ništa. Goriva ima.....
I što?
Na poklopcu spremnika ima guma. Ona nasjela na ventil iz spremnika i "dozira" gorivo. Tu bi navodno trebalo biti neko sito, ali ga nema!
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Pozdrav
Imam IMT 533 s jednostepenim kvačilom.
Zanima me da li bi se kardan trebao prestati vrtjeti kad stisnem kvačilo? Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ako ne staje kardan ne možeš ga ni u brzinu staviti.
Možda on i ima dvostepeno samo radi ko jednostepeno
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Ovo s obrtajima..
Imao sam slicnu situaciju i to kad sam isao popravit kapu na cjevi filtera zraka i tolko sam ju pritegno da zatvorio pera i smanjio mu skoro skroz dotok zraka..gasa kolko hoces on šus nema..
Skuzio sam sta sam napravio kasnije kad sam iso iz garze a zab sam cjev vratit nazad kad sam haubu spustio.
 
Posljednje uređivanje:

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Jel zna netko kako do papira ta imt 533 s fiat motorom?

Traktor slozen al sam ga zakasnio stavit pod papire. Nikda regan nije bio.

Jel ima tko sta za prodat od dotrajalog? ;)
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Jel zna netko kako do papira ta imt 533 s fiat motorom?

Traktor slozen al sam ga zakasnio stavit pod papire. Nikda regan nije bio.

Jel ima tko sta za prodat od dotrajalog? ;)
jeli to zadnji kraj od 533/539 a napred fiat motor? koliko znam na tehničkom gledaju samo broj šasije a on je ili na maloj pločici ispod gasa ili na kučištutu utučen kod velike ručke menjača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Mislim da bi za prvi put bilo dobro navesti tip motora jer ako na tehničkom radi neki koji se još brijati nije počel najvjerojatnije nije čul da je tvornica i takve proizvodila pa bi moglo problema biti
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Ako ne staje kardan ne možeš ga ni u brzinu staviti.
Možda on i ima dvostepeno samo radi ko jednostepeno
Ne vjerujem da je dvostepeno. Muči me što je teško uključiti kardan za cjepač za drva.
Znači, stisnem kvačilo stavim traktor u ler, ali s stisnutim kvačilom mogu uključiti kardan jedino ak na silu dignem ručicu na ler gasu jer inače pri imalo jačem gasu jako krči kao da uopće nisam stisnuo kvačilo.
Brzine se mogu normalno mijenjati s do kraja stisnutim kvačilom, inače ne.
Što bi trebalo provjeriti glede tog problema s uključivanjem kardana?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
a gle. najeftiniji ti je probati dignuti pedalu gore . na pedali imaš jedan šeraf koji malo otpustiš. na osovini pedale imaš rupu (tu gurneš šerafciger.) onda pedalu (uzmi asistenta ) držiš skroz gore. šerafciger rotiraš (valjda u smjeru kazaljke na satu sada se nemogu točno sjetiti) dok ne osjetiš kao tvrdo. onda stegneš onaj vijak koji si otpustil(moraš cijelo vrijeme držati šerfciger napeto). onda probaš. ako i onda ne valja moraš ga rastaviti na pola.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ne vjerujem da je dvostepeno. Muči me što je teško uključiti kardan za cjepač za drva.
Znači, stisnem kvačilo stavim traktor u ler, ali s stisnutim kvačilom mogu uključiti kardan jedino ak na silu dignem ručicu na ler gasu jer inače pri imalo jačem gasu jako krči kao da uopće nisam stisnuo kvačilo.
Brzine se mogu normalno mijenjati s do kraja stisnutim kvačilom, inače ne.
Što bi trebalo provjeriti glede tog problema s uključivanjem kardana?
Možeš probati ovo kaj ti senpai preporucuje.
Ali ako ti normalno mjenjas brzine a kardan nejde onda je tu dvostepeno kvačilo.
A i jednostepeno ne odvaja samo kad je punoooo mrtvog hoda na pedali.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,713
Nigdje! Sve su to zamjenski pa dok ide ide.
Pitaj u Hubzin, Ferenčak! A to si mogao već saznati da si se vratio čitanju malo u nazad
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Meni to nije jasno da u ovo vrijeme tehnologije i takvog napretka, nitko ne moze normalne dijelove za generalku proizvesti.
Pa daj napravi te klipove i karike da poduraju, a ne sad u ovo vrijeme fusariti s tim.
****** ih mobiteli, televizori i racunala, dok nemre napraviti obicne dijelove za generalku za tak jednostavan motor.
Cijeli svijet odlazi u k...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Pa koliko sati rada ima da treba generalku? Moj ima 13000 i još ide ko raketa.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,713
Pa danas se gleda po komadu, a ne po kvaliteti. Bilo koje sranje će izdržati garantni rok.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Meni to nije jasno da u ovo vrijeme tehnologije i takvog napretka, nitko ne moze normalne dijelove za generalku proizvesti.
Pa daj napravi te klipove i karike da poduraju, a ne sad u ovo vrijeme fusariti s tim.
****** ih mobiteli, televizori i racunala, dok nemre napraviti obicne dijelove za generalku za tak jednostavan motor.
Cijeli svijet odlazi u k...
to je danas najlakše, kriv je inžinjer. kompjutor to ništa ne valja. e u moje doba mi smo crtali sa olovkom to je ono pravo.
nama je na faks sada došo profesor ir General elektrika koji je dobil nogu(dobil je cijeli odjel nedgje oko 150 ljudi znam ih ja više). čovijek je radil u konstrukcijama i imal je malo veči položaj. e sada slušajte kako to funkcionira. tako je oduvijek funkcioniralo. samo je u jugi IMT delal dobre dijelove ali tko je to plačal.

svaki zadatak(projekt) ima ulazne vrijednosti. ti hočeš takav klip. konstrukcija (inžinjerija) če napraviti dokumentaciju i postupak izrade da najbolje odgovara onome što ti hočeš. stime moraž uzeti u obzir sa kakvom opremom inžinjerija raspolaže. onda sva ta dokumentacija (projekt ) ide na potvrdu u financije. e onda finacije iskrižaju pola (doslovce nemaju pojma o ničemu njima čelik i gus je sve isto željezo je željezo). taj se projekt vrača u konstrukciju oni u konstrukciji naprave kako im narede u prodaji i to ide u proizvodnju. i da svaki korak u tom lancu košta.
sada če svi tokari i metalci da se napale. pa ja rukom nacrtam vratilo za svemirku raketu i istokarim sve najbolje. problem nastaje kada ti imaš stroj sa više dijelova. kada radiš modifikacije na nekim dijelovima. vodiš arhivu. nikako nemože arhiva vođena papirnato biti bolja od računalne. kada ti nemaš svu opremu za izradu pa moraš slati u drugu tvornicu nešto na obradu/izradu. kaj buš poštom slal nacrt? skeniraš nacrt i pošalješ sliku email opet nemožeš modificirati nacrt jer nije dwg ili neki drugi.
ja dođem u državnu instituciju i tamo neka baba tipka po računalo sa kažiprstima ko da je šlagirana on ramena pa na dolje. čekam u redu , pa se sustav ruši , kolegica je na godišnjem , kolegica je bolesna.

dođem na praksu po papire da sam odradil praksu odem u ured tamo rade 4 tajnice (financije) za cijelu firmu od 150 ljudi i dva velika pogona koji su odvojeni jedno 5 km. žena od 30 godina mene gleda u oči i tipka objema rukama papire. gotovo za 5 min.
ako hočemo biti konkurentni (realno ako zaostanemo(što i dosta zaostajemo) izgubiti čemo državu(realno hr je EU kolonija)) moramo prihvačati nove tehnologije, educirati se i ona kadrove koji se protive tome odbacivati i uništavati.
 
Na vrh