• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Navodno je sad stvarno došel kraj tvornici.
Srečom, dole ih ima more pa dijelova, takvih kakvi jesu, bude još godinama za krpanje rupa.


Za ono vreme to su bili strojevi, ali jebaj ga, pregazilo ih vreme, a i lakomost.....
Na ovoim videima se može vidjeti kakvi su to pogoni bili i kaj je nažalost od njih ostalo.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Taj Kinez ako ga buš čuval doma pod staklenim zvonom možda izdrži tolike godine, ali ako bu radil onda bu na njemu kak i s dodatnom opremom na autima.
Kad ga kupiš onda nabrajaš kaj sve ima, a kad garancija izađe onda ono kaj rikne se više ne nabraja, jedino kad ide na bubanj.....
Za prva dva kvara zoveš servis i pitaš kolko košta popravak, kasnije više ni ne zoveš.

Nikad više niko nebu proizvel takav jednostavan a funkcionalan traktor kojeg je svaki seljak mogel održavati i krpati.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
to da. motor realno neuništiv. dokle ima ulja i vode on radi. to što potroši ulja 1 litru na 8 sati rada ili više je ok. ja usvom 533 nisam mjenjač ulje 15 godina ali stalno sipam najjeftinije tako da stalno ima novov ulje.tlak ulja kada ga upališ bude crven(previše) pa zelen pa opet crven(nizak) je sasvim ok. na ursus ili zetor tip motora samo je pitanje kada če propustiti vodu na košuljice ili one gumice.
ako se voda smrzne uvijek blok puca iza boš pumpe. realno 3-4 sata posla i to je lako riješivo.
dopeljo mi lik vladimirca upalim ja motor vozikam se ja njemu ono motor radi pali vuče. nevidim razlog za generalni remont. veli on hoče generalni remont. dobro mi složili generalni remont. veli lik da mu se motor pregrijaval(bila je nešto loša piksa one balans osovine u motoruto se siječam).jeli trošil ulje ne znam.
mjenjač neuništiv ako se pravilno do kraja gurne ručka.
kvačilo svi traktoru imaju isto.
volan ako ima masti isto dugo traje. dobro je uzeti u naviku skretanje preko kočnica.
kočnice najmanji problem.
zamijeniti kardan 30 min posla (i manje ako znaš).
ako nekim čudom uspije potrgati diferencijal dovoljno je skinuti samo lijevu trubu sa poluosovinom bez skidanja dif vani za 30-60 mina(ako ima kabinu).
hidraulika je funky problem ali na svim traktorima je tako.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Nikad više niko nebu proizvel takav jednostavan a funkcionalan traktor kojeg je svaki seljak mogel održavati i krpati.
Ja nikad ne bi rekal da favoriziraš IMTa :eek::eek::cool:, ili sam vjerojatno nekaj krivo povezal..🤔
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Ja se trudim napisati ono kaj mislim.
Meni ni jedan nije favorit po poslu koji mogu napraviti. Ja ih gledam po nekakvoj kvaliteti kak su napravljeni, kakve bolesti imaju i koju bolest si vlasnik more sam rešiti da ne plača popravke.
Mislim da je tu taj mali ferac veliki favorit.
 

Nikola1811

Novi član
Tu od
9 Stu 2021
Poruka
4
Danas na putu do kuće sa njive puko mi je remen i digla mi se temperatura na 90 i došao sam kući i ugasio traktor kakve su posljedice prokuhavanja sad?
 

Nikola1811

Novi član
Tu od
9 Stu 2021
Poruka
4
Dobro ali jel imaju neke posljedice toga? Čitao sam da je problem kad se ugasi traktor a visoka je temperatura bila.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,911
Ako se čulo kad si ga ugasio da sišti u motoru ili se pari voda, onda je bilo više od 90 stupnjeva. Termometri na njima vole krivo pokazivati.
 

Nikola1811

Novi član
Tu od
9 Stu 2021
Poruka
4
Ako se čulo kad si ga ugasio da sišti u motoru ili se pari voda, onda je bilo više od 90 stupnjeva. Termometri na njima vole krivo pokazivati.
Čulo se kuhanje vode da u motoru hladnjaku ne znam gdje.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,911
Stavi novi remen, a dalje budeš vidio. Kad pukne remen bolje je stati nego riskirati veći kvar.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Najbolje da skineš glavu i promjeniš dihtung a kad je već dole odma generalku napravi pa si ziher da je sve ok. Ovak nikad nebudeš znao jel bilo kakvih posljedica ili nije. Ipak je to ovak inače jako osjetljiv motor pa da nebi stao u nekom velikom poslu.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,911
Najbolje da skineš glavu i promjeniš dihtung a kad je već dole odma generalku napravi pa si ziher da je sve ok. Ovak nikad nebudeš znao jel bilo kakvih posljedica ili nije. Ipak je to ovak inače jako osjetljiv motor pa da nebi stao u nekom velikom poslu.
Pa,nije ti to talijan😉
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pa ipak je temp.došla do 90 pa da je čovjek siguran. Makar inače voda počne kuhati na 100 stupnjeva al ziher je ziher.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
stavi remen dospi vode ako fali upali i promatraj. pogledaj u kartet na mjerač ulja sali ima vode i to prati(to se jako teško može desiti ali nikada ne znaš).upali bez poklopca kilera. gledaj kako pali dali ima čudne zvukove dali baca zrak na kiler dali meša vodu i ulje. pozorno prati temperaturu. ako imaš termostat kada pogledaš u kiler kada je motor hladan onda voda ne teče . kada se motor ugrije onda termostat otvori i voda teče u kiler. ako ti se pregrijo (a danas ti termostati nisu baš nešto) možda ti se termostat pokvari.
 

Najnoviji postovi

Na vrh