• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
Pa prvo treba odmastiti a onda spustiti motor da vidiš odakle izlazi ulje.
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Skinuo sam kučište sa špagom i sad vidim na utoru radilice gdje dođe špaga dva risa , jedan puni krug širine 1,5mm dubine približno 0,2mm a drugi pol kruga. Mislim da će to uništiti ubrzo i novi dihtung,jel se to može sanirati ?
 

Prilozi

  • RISEVI NA RADILICI1.png
    RISEVI NA RADILICI1.png
    281.6 KB · Pregleda: 43
  • risevi na radilici2.png
    risevi na radilici2.png
    247.7 KB · Pregleda: 45

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
To tak mora biti, utori služe kao povratnici ulja kad je špaga gore.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
Naravno, evo ti jedna moja slika takvog utora. Tak je na svakom.

 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Kad sam demontiral međuploču ispala je ova udubljena pločica promjera 25 mm ,neznam ćemu služi ?
 

Prilozi

  • udubljena pločica.png
    udubljena pločica.png
    276.3 KB · Pregleda: 17

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
Uffff, to ti je poklopac bregaste, tud ti ulje i slini.
Sad ti stavim sliku gde treba biti
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Kod Jambrošića U VŽ mi je predložil ovaj semering kaže da špage dostupne nisu kvalitetne te da ovo i oni ugrađuju kod strojne obrade motora i da kod pravilne ugradnje dobro drže.Sad kasnije sam vidio da ima i Perkinsove špage što mislim da bi bilo bolje ali to sam vidio u trgovini u Istri.

Indijske špage koštaju oko 30 kn a Perkinsonova 300 KN
 

Prilozi

  • viber_slika_2022-01-05_16-12-26-777.jpg
    viber_slika_2022-01-05_16-12-26-777.jpg
    49 KB · Pregleda: 22

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
Tuga i jad, nemrem ni jednu svoju sliku najti, ali evo jedne s neta.

Krivo sam ti tam rekel, dobro sam mislil ali sam krivo napisal.
Ja sumnjam da je to čep od kanala za podmazivanje. Ako je fi 18 onda bi trebal biti označen crvenom strelicom, na tog ja sumnjam.
A ako je fi 32 onda bi to trebal biti čep označen zelenom strelicom, ali onda bi ti voda curela.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
Kod Jambrošića U VŽ mi je predložil ovaj semering kaže da špage dostupne nisu kvalitetne te da ovo i oni ugrađuju kod strojne obrade motora i da kod pravilne ugradnje dobro drže
Ja imam gorka iskustva s semerinzima, a naugrađival sam ih se dost.
Kakva je trenutna situacija s semerinzima neznam, ali oni crveni i crni nisu valjali.
Mene najviše od svega boli kaj semering, unutarnji dio vozi po kanalu i niko nikad me nebu uvjeril da je to dobro, dok samo vanjski dio u pravilu brtvi, a taj semering je u tom slučaju naopako okrenut.
I to sve skupa je dok traje traje.

Ovak izgleda jedan semering koji nije izdržal.



Ovakve špage su ok.



Same vrpce ili ti špage radilice ima i jeftinije, a moj odabir bi bila kvalitetnija.

Danas su se pojavili u ponudi i poklopci u koji se može vratiti špaga za nezadovoljne korisnike koji su to izbacili i ugradili semering, a poklopce bacili....
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,965
Nova špaga bude držala možda 100 sati rada,ali vjeruj bilo koji semering ni toliko. Kod tog trgovca je uvijek najbolja kvaliteta,bar te uspiju uvjeriti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
Tak je, tvornički naziv joj je grafitna špaga ali je danas to postala vrpca.... to su nekad Mece imale, i neki Đondiri.... barem sam se ja tam s njima susretal. E da, i pumpe za vodu.

Ja znam da ti voliš tačnost na decimale pa ti evo točan podatak u stotu ;)

Prečnik radilice za naljeganje zaptivače 71,125 / 71,075
Širina povratnog žljeba 1,3 / 1,9
Dubina povratnog žljeba 0,1 / 0,2

I to sve skupa, kad se koristi semering, treba navuči na petu radilice koja ima dimenzije

Prečnik prirubnice 133,35 / 133,30
Širina prirubnice 12,7

Trebaš još kakve mjere ;)
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Zahvaljujem na pomoći , ovo što ste ucrtali postoji a ovaj je promjera 25 mm i nigdje mi ne fali tako da neznam od kuda je uglavnom je konkavni.

Mislim da ovaj semering nije primjeren za ovaj tip dihtanja jer jedna strana ostaje bez podmazivanja osim malo masti što ide u sredinu između dviju usana koje dihtaju ,a i ovi kanali nisu za tu vrstu semeringa mislim da je kvalitetna špaga za to najbolje riješenje ali to je samo moje mišljenje , nisam majstor a i bez iskustva u tome.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
ovaj je promjera 25 mm i nigdje mi ne fali tako da neznam od kuda je uglavnom je konkavni.
Neznam, možda je kome kad opal od nekud.
Ima takav konkavni na mjenjaču ali neznam kak bi završil iza međuploče da je odande ispal.
Za svaki slučaj pogledaj da tam ne fali.

Imam te azbestne špage pa ako kome treba!
Jedino moram izmjeriti fifi!
Ova špaga nema fifi, kvadratna je ;)
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Mislim majstore da ste u pravu evo po slici paše na ovu rupu iznad spojničke , možda je tu bio problem curenja ulja a ne brtve spojničke?
 

Prilozi

  • možda fali poklopac.jpg
    možda fali poklopac.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 30

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Jel to ima za kupiti jer ovaj je malo deformiran od nabacivanja po kučištu a i ne vidim ga u katalogu dijelova?
 
Na vrh