• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Kad se već priča o kočnicama, imam pitanje za koje pretpostavljam da nema riješenja pošto baš i nema kvalitetnih dijelova za IMT zadnje vrijeme.
Znači kad su kočnice hladne traktor koči jako dobro, 533 model ali kad s njime radim sat dva osjeti se značajno lošije kočenje zbog vrućine (radim isključivo ljeti i proljeće).
Ima li kakvih boljih pakni da se to ne dešava ili barem umanji.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,363
Tih sat dva rada je sa korištenjem blokada i okretanja sa kočnicama ili rada i okretanja bez takvog korištenja kočnica?
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
U tim uvjetima se koristi za malčiranje, u prosjeku oko 3,4 sata rada u komadu, brdovito područje tako da ponekad koristim kočnice kad proklizi (nije konstatno), blokadu nažalost nema.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,379
Ima li neko iskustva sa zamjenskim hladnjacima za imt 533? Koji uzeti indijski ili turski? Kakvi su se pokazali aluminijski iz masive?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Ja mislim da još uvijek rade u SILI u Zagrebu dobre kvalitetne hladnjake za traktore čak i popravljaju stare ak se ne varam.
Ili ako ništa od SILE, probat nabavit originalni Ikaterm hladnjak...
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,379
Nikak, ovog Indijskog ili Turskog barem možeš doma zalotati, a kvalitete su tu negde
Jel treba onaj lim iza do ventilatora? Ovi novi nemaju. Mislim onaj ko usmjerivač na 539 samo bez onog rinka
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084
Misliš na difuzor?
Treba skinuti sa staroga ako na novom nije došel, obično su i rupe izbušene na novom hladnjaku
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
gdje mogu nabaviti sirove(neobrađene) ležajeve imt 533 stabilne i leteće? majstor treži futog srbija ali navodno je to propalo. ima li tko kakva iskustva sa indijskim i njemačkim sklopovima (klip košuljica...)?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084
Vidim da ih Jozič ima u ponudi, a vjerujem i ostali trgovci dijelovima.
Mislim da je ovo kaj zovu Njemačkim sklopovima trenutno najbolje kod nas na tržištu.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
majstor bi vozil gregureku u zagreb na brušenje (navodno je najbolji). i prije 20-30 let je isto vozil gregureku. tada je gregurek pripasival svaki rukavac zasebno. a zvao sam gregureka prekjučer i on veli također da stavlja njemačke sklopove. gregurek veli da nema sirove ležaje ali ako ih ja nabavim onda ih može staviti. to mi je nešto sumnjivo.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,718
A kaj ti je sumnjivo? U dućanu di oni uzimaju dijelove nema sirovih ležajeva....a za tvoje jedne mu se ne zajebava.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
sumnjovo je to ako prvi rukavac može na prvu specijalu a drugi na drugu onda imaju dvije opcije. ja da kupim dvije garniture ili da sve pobrusi na drugu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,862
sumnjovo je to ako prvi rukavac može na prvu specijalu a drugi na drugu onda imaju dvije opcije. ja da kupim dvije garniture ili da sve pobrusi na drugu.
Oprosti na otvorenosti:
Moj stav je da su to gluposti.
Kakvo miješanje specijala? (To je slično auto sajmu u ZG prije 40 godina dok je kolega kupio Fiat 850 koji malo trokira, ali bude ga on poštelao. Dok ga je otvorio imao je samo 3 klipa, jednog nije bilo u motoru.)
Zašto od "poštene struke" pokušavati raditi bedaka?
Ako je najgora opcija treča specijala, onda sve na treču specijalu, a ne malo ovako - pa malo onako.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
koji je problem kod toga da svaki ležaj ima svoju specijalu? pa zato postoje sirovi ležaji.
ovako je najlakše odma 3 specijalu i baci radilicu nakon 1 generalke.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
1. koliko su dobri dijelovi koji ugrađeni
2. tko ugrađuje
3. održavanje
ove tri stvari najviše ovise. u praksi očekuj u nekim normalnim uvjetima 3-8 000 h.
 

Najnoviji postovi

Na vrh