• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Možemo vidjeti kako izgleda taj stroj za tokarenje pakni?
Moram ga najti, negde još uvijek postoji.
Nikakva mudrija, na ploči koja se šarafila na mjesto doboša utor za tokarski nož koji se dal štelati i pomakivati.....
Potražim pa ako najdem stavim sliku.

2bum moral nabavit.
Pošto se kupuje po 4 komada (bar je tak nekad bilo) ja ti dve poklonim ;)

Kaj nitaš sa bakrom ili aluminijom?
Aluminijske zakovice dolaze s paknama za IMT, probal sam i sa bakrenima i isto je.
Zakovice ne odu več otrgne oblogu.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
964
Muha, puno hvala na odgovorima.

Dakle, ne smijem izvaditi obje poluosovine odjednom da mi se diferencijal ne raspadne?
Isto vrijedi i za trube?

Semeringi su promijenjeni prije 6-7 godina skupa sa lagerima. Dakle, moram ih sve promijeniti ako je ulje došlo do kočnica?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Smiješ izvaditi obje poluosovine, ništ se nebu dogodilo.
Ako vadiš trube onda prvo vadiš lijevu da bi nakon vađenja izvadil diferencijal. Barem je meni tak lakše.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
964

Da li ovo funkcionira?

Ja sam imao poderane kandže i vilicu za ukopčavanje i to sam dao navariti kod tokara na originalne mjere i sad radi.

S ovim navarivanjem je dobio da kandža ulazi dublje, a da li je to ok ili ne i da li to funkcionira kad se sve podere?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Čim sam videl na početku videa kak vade trombl čekičem i več je sav razbit a neznaju za rupe na dobošu koje služe za vađenje.... odustal sam od daljnjeg gledanja pa ti nebi znal reči.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
964
Joj pa poglesaj kad brusi i vari da sva spena pada u diferencijal....
Malo humora ti ne skodi...

Vrag je u detalju
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
964
Zasto mi ovdje curi ulje?
Mislim da na trubi u rupi za stangu od kocnice ima jedna rupica kroz koju to ulje izlazi.
Da li mi fali neka piksna tu jer je bivsi vlasnik nagurao neki lim da smanji luft na stangi?
 

Prilozi

  • 20220116_113149.jpg
    20220116_113149.jpg
    36 KB · Pregleda: 30

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
964
Da, tu nema cepa... on mora biti na obje trube?
Moze se staviti izvana ili mora truba dolje?
Ima li ga za kupiti?
 

Prilozi

  • 20220116_133444.jpg
    20220116_133444.jpg
    63.7 KB · Pregleda: 17

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Čep, naravno, dođe iznutra.
Neznam koji je fi.
Ako ga nema za kupiti treba starog poravnati i nazad ga nabiti ili napraviti novog
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
964
Joj Muha, puno ti fala. Nisam bas sretan kaj truba mora dolje. Tek sam semeringe promijenil na osovini i sve slozil, a sad se traktor popisal.
Da li oko osovine od kocnice ide piksa umjesto ovog komada lima kaj je bivsi gazda nagural?

Molim te, pogledaj ove stangice od papuca kocnica. Kao da je desnu netko odrezal jer je kraca i ima samo jednu rupu, a lijeva ima dvije rupe i duza je. Samim time bi hod papuca i tvrdoca kocnica bila razlicita. Zgleda da bu svasaparat imal posla?
 

Prilozi

  • 20220116_144116.jpg
    20220116_144116.jpg
    35.7 KB · Pregleda: 28
  • 20220116_144104.jpg
    20220116_144104.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 27

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ide čahura koja se uglavnom s godinama podere.
Za dužinu nisam siguran, ali logički bi bilo da moraju biti isto dugačke zbog hoda pedale.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
964
Ako preselim hvatiste na lijevoj na gornju rupu, jace ce kociti sa istom snagom pritiska i ne moram nista variti.

Muha, steta kaj si otisao u penziju, prava si enciklopedija
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Muha, steta kaj si otisao u penziju, prava si enciklopedija
Nisam ja otišel u penziju, samo nemam više poticaja da bi radil uslužno jer je svima sve skupo. A veliki je razlog i to kaj su djelovi katastrofa i ispada da sa njima pokvariš ako ih mjenjaš za svaki slučaj....
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
Ako preselim hvatiste na lijevoj na gornju rupu, jace ce kociti sa istom snagom pritiska i ne moram nista variti.

Muha, steta kaj si otisao u penziju, prava si enciklopedija
Nije ništ rezano, tak je original i na mojem. Samo lijeva na gornju rupu, a feder dole ak ti ne vrača i treba ga. Ja ga nemam
 
Na vrh