• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Još jedan problem. Na ovoj rupi mi pušta ulje. Ništa strašno. Pokoja kap ali eto kapa. Osim toga tu gdje su ova dva velika šarafa na ploči, isto dosta masti. Šta treba mijenjati? Sada kad već mijenjam da složim sve kako treba.
 

Prilozi

  • IMG_20220312_142354.jpg
    IMG_20220312_142354.jpg
    35 KB · Pregleda: 26

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Čitaj odavde, baš neki dan je kolega mjenjal špagu na radilici pa ako imaš još kakvih nedoumica pitaj.
Ako je tu i tam koja kap ja se zamaral nebi.
Ako buš rastavljal obavezno provjeri i plutenu brtvu na karteru.

Za zamjenu špage čitaj odavde
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
U to se ja nesmem petljati. Išlo bude majstoru sigurno sam moram novce prikupiti već sam na njega nabacal sigurno 3500kn, od mehanike do estetike :) Jel može nastati kakav veći problem zbog tog propuštanja ulja?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,026
Ako ti je masno na velikim sarafima.na ploci, onda moze biti i problem sa semerinzima spojnicke osovine.
I to sam mijenjal prije par dana....
Ako oni maste, obicno namaste i lamele pa ih je dobro promijeniti kad se vec traktor rastavlja.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Ako ti je masno na velikim sarafima.na ploci, onda moze biti i problem sa semerinzima spojnicke osovine.
I to sam mijenjal prije par dana....
Ako oni maste, obicno namaste i lamele pa ih je dobro promijeniti kad se vec traktor rastavlja.
Misliš mijenjati i lamele ili samo semeringe?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,407
@Deda Marek Ja ti imam cijelu donju poteznicu i ne koristim ju...moremo se dogovoriti...

Imam jedan problem i nisam siguran di da pocnem kopati...u jutro kad su minusu (npr. u subotu bilo -8) nece mi rakte upalit prek brave...prvo sam mislil da je brava kriva pa sam zamijenil za onu poteznu...palil je odlicno. Jer izgleda da na staroj zahebaval i spoj s grijacom...i mislil sam da sam rijesil problem...medutim nisam...ocito da se od zime negde izgubu kontakt...jer sam ga upalil direkt.. di da krenem s provjerom? Bi mozda bil kriv osigurac?
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
744
Ak je stara instalacija, sve je moguce. Provjeriti sve spojeve, pokusati ocistiti i dodatno pritegnuti. Ako nemate multimetra, bilo bi dovoljno pratit zicu i sve kontrolirat od spoja do spoja. Od brave do uzbudnog kontakta na anlaseru.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,026
Osigurac ti je hrđav. Drzi kljuc u polozaju za paljenje i okreci osigurace.
Ako to ne pomogne, kvrcni malo cekicem po automatu na anlaseru
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,394
@Deda Marek Ja ti imam cijelu donju poteznicu i ne koristim ju...moremo se dogovoriti...

Imam jedan problem i nisam siguran di da pocnem kopati...u jutro kad su minusu (npr. u subotu bilo -8) nece mi rakte upalit prek brave...prvo sam mislil da je brava kriva pa sam zamijenil za onu poteznu...palil je odlicno. Jer izgleda da na staroj zahebaval i spoj s grijacom...i mislil sam da sam rijesil problem...medutim nisam...ocito da se od zime negde izgubu kontakt...jer sam ga upalil direkt.. di da krenem s provjerom? Bi mozda bil kriv osigurac?
Čekam ponudu na pp
 

MIRO76

Novi član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
11
Pozdrav, sastavljam traktor imt 533 nakon farbanja. trebam staviti kabinu sad gore, kupio sam nosače kao što su na slici. Ako mi netko može odgovoriti koji ide od gore a koji od dolje. ja bi veće stavio od gore a manje od dolje. jel to ispravno?
 

Prilozi

  • images.jpeg
    images.jpeg
    6.5 KB · Pregleda: 47
  • 20211127_145558.jpg
    20211127_145558.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 46

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
@Kupljenec ovaj grijač ubodi za male novce ako je radijator ispravan, ventilator je nebitan, to se napaše nekaj drugo.
Garantiram da ti bu vruče ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh