• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
Ako nisu upaljena svjetla niti štop, tada si nekog vraga čačkao po žicama, nešto spajao i krivo spojio. Ako jesi reci, što si zadnje radio, čačkao po žicama, lakše se budem snašao da riješimo.
 

proffy7

Novi član
Tu od
3 Tra 2020
Poruka
14
Farbao traktor, samo haubu i blatobrane ali su zice spojene nazad kako su bile i prije toga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
Oooo blizu smo, odlično.
OK onda preostaje jedina mogućnost da negdje napajaš strujni krug desnog žmigavca strujom iza kontakta, s žica 15/54. To može biti pozadi na kutiji sa kabel stopicama gdje ti dolazi 15/54 za štop šalter ili na pločici s osiguračima, ako su ti žmigavci na osiguračima svaki posebno, pa da ti se neka licna dodiruje.
A može biti i da ti je negdje prestrugan snop žica metalnom šelnom ili, ili, ili, bilo čime te na mjestu oštečenja izolacije dolazi do napajanja desnog žmigavca sa strujom... To je več za iskanje na licu mjesta, nitko nije vidovit, a ja ne bi htio nagađati i lupetati gluposti.

Da napomenem ponovo, ako niti nema mase, ako su lampe i u zraku, ne bude žmigavac svijetlio sve dok se ne upali pozicija, ili štop, ili radno svjetlo. nema struje nema svjetla.
A drugo, to svijetljenje žmigavca nema puni nego ima polovičan intenzitet svjetlosti...

Kolega može li to s tvoje strane aktivnije i brže, ili prekidamo razgovor, ili ga razvučemo na dva tri dana????
 

proffy7

Novi član
Tu od
3 Tra 2020
Poruka
14
Budem to pogledo ujutro pa javim, pomislio sam da se negdje mozda zice dodiruju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Izrežeš van ovaj poderani dio i napraviš flahiče od mangana ili hardoxa i zavariš ih.
Obrusiš i taj sic bu poderal traktor ;)
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Imt 533 počeo klepetat, izgleda da se paljenje pomjerilo, na kojoj crtici treba bit?
evo što je bilo, raspo se španer, 478 sati od generalke ... kvalitet današnjih dijelova :mad:
 

Prilozi

  • IMG_20220415_182128059.jpg
    IMG_20220415_182128059.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 50
  • IMG_20220415_182230511.jpg
    IMG_20220415_182230511.jpg
    63.6 KB · Pregleda: 49

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,002
Ako je samo to, nedaj boze veceg zla. Moglo ti je ventile polomiti i probiti klipove, klipnjace savinuti....
Ja sam imao taj automatski natezac i isto je prolupao nakon 100 sati. Stavio sam fiksni i nema frke preko 1000 sati
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
prije par godina sused menjo sam španer. radilo 10 sati i polomilo nešto na klavijaturi. taj španer treba znati staviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Stavio sam fiksni i nema frke preko 1000 sati
Kakav je to fiksni španer?

prije par godina sused menjo sam španer. radilo 10 sati i polomilo nešto na klavijaturi. taj španer treba znati staviti.
Slažem se, mada nije neka mudrija za staviti.
Treba pripaziti na smjer zubiča...

Nekad su jedni i drugi zubi bili kaljeni, danas ga turpija nosi....
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Izrežeš van ovaj poderani dio i napraviš flahiče od mangana ili hardoxa i zavariš ih.
Obrusiš i taj sic bu poderal traktor ;)
A jel bi moglo da se taj dio vari i popuni pa onda pobrusi var?
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
otpustiš oba dva šerafa pomeriš malo u jedan smijer i stegneš jedan šeraf i probaš. ako ne valja ponovo. na kraju stegneš drugi šeraf.to je malo dosadan i naporan posal koji može potrajati. jednom kada potrefiš odma pali. i od optimalne točke imaš možda pola mm gore i dole i više ne radi. tako ako preskačeš po dve crtice možeš promašiti i preskočiti optimalnu točku. uzmi asistenta da okreće kljuć jer poželjno je da stalno gledaš fiber. kada izvrtiš možda bu ti fiber kontra okrenut onda asistent okrene malo kljuuć.
Božo, u kojem smjeru je ranije, a u kojem kasnije ubrizgavanje? Prema gore ili dolje, ako se referenciramo na ovu sliku na koju si ti odgovarao? Jel ima plombirani vijak na pumpi, što se tiče količine ubrizganog goriva? Nešto poput šerafa na TD motoru starijih automobila, nemam nikakvih slika da vidiš o čemu pišem. Pitam za bezveze, okvirno znanje, jel se može ili ne može tako štelat količina goriva.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,002
Mozda sam se krivo izrazio...
Automatski je onaj kaj ga napnes pa ima zubice koji ga s vremenom napinju pomocu federa i kopcaju se kako se lanac nateze, a kakti fiksni (NESPRETNO NAZVAN) je onaj bezubi kaj ima samo feder i nateze lanac stalno dok se ne pretegne....nesto kao za natezanje remena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh