• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
remenica radilice se vrti jednako kao radilica. to ti je valjda ona neka divlja remenica koja ide iza traktora pod 90 stupnjeva.
1668345325660.png
 

Mihael1982

Novi član
Tu od
20 Sij 2018
Poruka
27
Tako sam si nekak i mislio, ali nisam bio siguran. Na traktoru nemam priključak za sajlu traktometra pa ću pokušati spojiti obrtomjer koji ide preko alternatora. Izmjerim okretaje remenice i po njima klibriram obrtomjer. Mislim da bi to trebalo raditi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Ne trebaš se mučiti tak. Optičkim tahometrom izmjeriš brzinu vrtnje remenice na radilici i usporediš s urom na traktoru.
Na takav sam način kalibriral univerzalni tahometar, spojen na W-klemu alternatora.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,985
remenica radilice se vrti jednako kao radilica. to ti je valjda ona neka divlja remenica koja ide iza traktora pod 90 stupnjeva.
Nije to nikakva divlja remenica, nego normalna remenica za te traktore koja je preko plosnatog remena pogonila ¨npr. dreš (a što je to neka ti ZJ pokaže sliku - made in njegov pokojni otac)!
 

Mihael1982

Novi član
Tu od
20 Sij 2018
Poruka
27
Ne trebaš se mučiti tak. Optičkim tahometrom izmjeriš brzinu vrtnje remenice na radilici i usporediš s urom na traktoru.
Na takav sam način kalibriral univerzalni tahometar, spojen na W-klemu alternatora.
E točno sam tako mislio napravit. Stavio bi ovakav tahometar:
 

Prilozi

  • IMG_20221113_143517.jpg
    IMG_20221113_143517.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 11

andri

Novi član
Tu od
8 Lis 2022
Poruka
2
Zdravo,
Zna li kdo kdje bi dobijo šraufe za korpu kvačila za motor IMR IM-033 I.
Slike su u prilogi,
Hvala vam.
 

Prilozi

  • IMG_20221113_115217.jpg
    IMG_20221113_115217.jpg
    49.8 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20221113_115228.jpg
    IMG_20221113_115228.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20221113_115245.jpg
    IMG_20221113_115245.jpg
    36.7 KB · Pregleda: 10

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Jeste li znali da je u maloprodaji, barem u Zg i okolici, nemoguće kupiti rebrasti bužir za autoinstalacije, bilo puni, bilo razrezani? Jedino što sam uspio naletiti je fi 20 u duljini 25 metara, za sve traktore u susjedstvu. Isto tako i licnastu žicu? Ok, žice se čak i nađe 1.5 kvadrata u plavoj boji. Nemoguća misija, kao da tražim eliksir života. U ovom "projektu" oživljavanja umirovljenika sam skužio da od instalacija radi paljenje te prednje kratko i dugo svjetlo, sve ostalo nula bodova. Žice prema iza su istrunule i popucale, stražnje lampe razbijene, do prvih žmigavaca uopće nema žica, automat žmigavaca povezan s krive stopice na krivu stopicu prekidača :) Još i dobro da ništa nije radilo kad se pokušalo uključiti, tko zna gdje bi zaiskrilo :)
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Jeste li znali da je u maloprodaji, barem u Zg i okolici, nemoguće kupiti rebrasti bužir za autoinstalacije, bilo puni, bilo razrezani? Jedino što sam uspio naletiti je fi 20 u duljini 25 metara, za sve traktore u susjedstvu. Isto tako i licnastu žicu? Ok, žice se čak i nađe 1.5 kvadrata u plavoj boji. Nemoguća misija, kao da tražim eliksir života. U ovom "projektu" oživljavanja umirovljenika sam skužio da od instalacija radi paljenje te prednje kratko i dugo svjetlo, sve ostalo nula bodova. Žice prema iza su istrunule i popucale, stražnje lampe razbijene, do prvih žmigavaca uopće nema žica, automat žmigavaca povezan s krive stopice na krivu stopicu prekidača :) Još i dobro da ništa nije radilo kad se pokušalo uključiti, tko zna gdje bi zaiskrilo :)

Kod Jozića je bilo bužira 6, 8 i 10mm, jedino kaj nije takav plastični rebrasti već je onaj običan gumeni.

 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,172
E točno sam tako mislio napravit. Stavio bi ovakav tahometar:
Da li je to tahometar s e-baya? Kako se on spaja? Ako sam dobro zaključil on ima 2 žice. Plus ide na W alternatora, a druga na masu? Ili je moj zaključak krivi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Ima 4 žice:
crvena: + iza kontakta
plava: masa
crna: signal
narančasta: + za osvjetljenje.
1668549866045.png
Signal može ili na senzor ili na W klemu.
Brojilo broji vremenske sate.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Jeste li znali da je u maloprodaji, barem u Zg i okolici, nemoguće kupiti rebrasti bužir za autoinstalacije, bilo puni, bilo razrezani? Jedino što sam uspio naletiti je fi 20 u duljini 25 metara, za sve traktore u susjedstvu. Isto tako i licnastu žicu? Ok, žice se čak i nađe 1.5 kvadrata u plavoj boji. Nemoguća misija, kao da tražim eliksir života. U ovom "projektu" oživljavanja umirovljenika sam skužio da od instalacija radi paljenje te prednje kratko i dugo svjetlo, sve ostalo nula bodova. Žice prema iza su istrunule i popucale, stražnje lampe razbijene, do prvih žmigavaca uopće nema žica, automat žmigavaca povezan s krive stopice na krivu stopicu prekidača :) Još i dobro da ništa nije radilo kad se pokušalo uključiti, tko zna gdje bi zaiskrilo :)
Odi u Stupnik u smit commerce, žica kakvih hoćeš jedino kaj nemaju crnog plastičnog bužira, a i gumiranog imaju samo veliki fi,prije je bilo od fi4 do 30. Al imaš silikonskih bužira kakvog hoćeš jest da je skuplji....
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Žice sam riješio, nabavio sam kabel, to nije toliki problem iako ni one nisu baš uobičajeni proizvod u svim trgovinama. Ali u potrazi za bužirom se osjećam kao čovjek koji prvi u Hrvatskoj želi samostalno napraviti instalaciju i kupiti bužir. Kontaktirao i Smit i još par trgovina, nema toga. Vidio sam ovo kod Jozića, al na žalost, ako i ima, ne isplati mi se zbog poštarine naručivati tih par metara... Ima u Wurth tu kod Zg, ali to je veleprodaja, tako da banana. Čak i vjerujem da negdje postoji neka trgovina koja ne postoji na internetu niti se igdje oglašava, skrivena, za koju znaju samo pravi majstori, ali nisam je još uspio naći :) Da više ne davim forum s tim bužirom, mislim da ću za sad provući samo kabel, a onda u hodu smišljati nešto za zaštitu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
A zakaj ne napraviš u običnim cijevima (bužirima) kakve su i bile u originalu?
Ja sam koristil i termobužire jer su lako dostupni u raznim dimenzijama.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Božira normalnog, dvije vrste imaš za kupiti kod Hubzin promet.
Te dvije vrste su ti dovoljne.

Zetore su omatali sa izolir trakom i to je trajalo po 30 let. Stradali su samo tam gde je nafta i ulje cureli po njima
Odlična zamjena je platnena traka.

A ja osobno sam najsretniji kad napravim od kablova uz malo božira gde treba.
 
Na vrh