• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Deych

Novi član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
17
Kod radionickog otvara samo prve četiri strane,upustvo imam... Ako ima ko na kompjuteru, molim da mi se javi, da mu šaljem mail da mi pošalje pdf. Hvala
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
645
Jedno brzinski...sređuje struju na IMT 533...plus sa akumulatora ide na alnaser a odatle na kontakt bravu broj 30....sa kontakta na bravu za paljenje....gdje tačno ide sa brave za paljenje....jel ponovo na alnaser
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
228
Jedno brzinski...sređuje struju na IMT 533...plus sa akumulatora ide na alnaser a odatle na kontakt bravu broj 30....sa kontakta na bravu za paljenje....gdje tačno ide sa brave za paljenje....jel ponovo na alnaser
Strana 626 ovog foruma, imaš shemu i opis. Na automat na anlaseru.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
228
Tj, da budemo precizniji, prvo sa brave paljenja ide na ler prekidač kao sigurnosni element da ne možeš traktor upaliti dok je u brzini...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Kod radionickog otvara samo prve četiri strane,upustvo imam... Ako ima ko na kompjuteru, molim da mi se javi, da mu šaljem mail da mi pošalje pdf. Hvala
Imam ja u pdf-u za 540,542,545 i 549. Za 540 i 539 bi trebalo biti skoro sve isto. Možda se jave serviseri oni znaju sigurno u čemu je razlika. Ja nisam serviser.
 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
Pozdrav ekipa, zanima me jedna stvar traktor imt 539 linijska pumpa prije preko zime teze palio i trokirao dok se nije zagrijo, a preko ljeta pali bez problema i ne trokira. Nekad i gubio snagu dok je ladan i sad skinio sam dizne jedna nije valjala i stavim sve 3 nove, ventili postelani i sad kad ga palim opet hladnog neki dan sam palio kao da vuce zrak ili negdje stopa dovod i poskido sam ja sva crijeva ocistio ac pumpu ocistio slavinu ne vidim gdje je problem. Sad mozda je problem u pumpi citao sam negdje da je pumpa oslabila i da nema tolki pritisak da tera u dizne pa zato trokira dok je ladan, a kad se zagrije sve oke i dobro pali dok je vruc i dok je toplije vrijeme i na malim okretajima se zaletava malo. Sta moze biti problem svaka pomoc je dobro dosla. Pozdrav! 1000005126.jpg
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
228
Alnaser i automat su ispravni, sutra ću stavit alnaser gore i probat, sumnjam u akumulator jer mi je preslab ovaj punjač što imam, moram kupiti drugi.također je izlizan navoj na plusu, moram narezati drugi sutra, možda vijak ne dotegne koliko treba ili popusti kod paljenja.
Ima li napretka? Kakva je situacija?
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
72
Koliko bi po vama bila neka prosječna cijena traktorskih lanaca 28" (korišteni na 539), jako malo korištenih (desetak puta u oranju i par puta u šumi). Lanci su stari oko 35 godina bez tragova oštećenja. Ono da vuk bude sit a ovca cijela:):).
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Ne znam, kad anlaser skinem dolje vrti ko blesav, kad ga stavim gore samo trrrrr i neće okrenuti.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Ajd stavi neku sliku tog anlasera da vidimo uživo u kakvom je stanju.
Sutra ću, moram ga opet skidat, danas probao palit s novim akumulatorom, užarila se ona klema od kabla, spojio akumulator na kablove da ga ne skidam, ali samo trrrrrr radi.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Dan, dva prije sumnjaš na akumulator, a len si ga skidati i pokušavaš kablovima najvjerojatnije kupljenima u nekom trgovačkom centru :unsure:
To se tak ne dela, moraš izbječi sve početničke greške, a krečeš od jednostavnijih. Kak je @plus napisal, kreni od lošeg spoja, gledaj gde se kablovi griju, stavi siguran akumulator ako ga nemaš sa čim ispitati, a tek onda napadaš anlaser.
Na ovaj način samo gubiš vrijeme i stvaraš si troškove.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,572
Kako isprobavaš taj anlaser, dok nije na traktoru, opiši detaljnije , jer te nije baš lako skužiti?
Koliko točno ti znaš i prepoznaješ vrtnju anlasera na prazno?
Ne ne zajebavam te, pokušavam prokužiti kaj i kak delaš, tvrdiš anlaser je dobar, a motor ni makac?
Trrtrt je imitacija, oponašanje zvuka anlasera, koji nema dobar spoj bilo na stupiću, klemi, kabel stopici ili????
Rado bi ti svi mi pomogli, ja prvi.
Radiš i elementarnu pogrešku svih koji ne znaju o tome dovoljno, pokušavaš upaliti "samo na kleme za transfuziju", e ne bu išlo. Kleme služe samo da malo pomognu slabijem akumulatoru na izdisaju, strujom iz drugog dobrog akumulatora. Sve drugo ti je isto kao i biti nadliječnik. Anlaser u trenutku pokušaja startovanja kreče iz mirovanja s ogromno jakom strujom, mnogo jačom od švas aparata itd.
 
Na vrh