• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Može biti da mi tu negdje curi ulje iz crijeva koje ide na pokazivač temperature ulja pa nema dobar kontakt, vidjeti ću još to pa slijedi raskapanje alnasera. Moram i ovo ulje riješiti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Imam relativno dobre živce pa ću probati još malo ;-) Za sad imam osjećaj da se vrtimo u krug i da nismo eliminirali ni jedan mogući uzrok, a napisali smo hrpe teksta. I još se svako malo pojavi dodatna nepoznanica, a broj jednađbi je isti.
Daj napiši konkretno i detaljno: kad si isprobavao anlaser skinut van traktora (ovo s videa), kako si ga spojio i na koji akumulator, da li je to bio ovaj novi ispravni akumulator i da li je akumulator bio van traktora bez ikakvih veza kablovima ili ičim drugim s traktorom ili s punjačem ili s drugim akumulatorom, da li si direkt povezao plus klemu tog akumulatora na veliki šaraf na anlaseru, kako si doveo plus na mali kontakt automata anlasera, da li si direkt povezao minus klemu akumulatora s kućištem anlasera? Da li su ti kablovi bili ispravni i kvalitetni? Ako nisi radio ispitivanje na ovaj način, predlažem da napraviš tako ako ćeš još skidati anlaser. Na taj način ćeš maknuti nepoznanice s traktora, u prvom redu mogući loš spoj kablova traktora koji idu s akumulatora ili moguće te loše kablove. Ako na taj način utvrdiš da ti anlaser radi bolje nego na onom videu, tek onda je vrijeme za vraćanje na traktor.

Ne vidi se dobro na tvojim fotkama, pa me zanima na koji od ovih šarafa spajaš što, na koji spajaš direkt plus sa akumulatora, a na koji spajaš plus za automat?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Pa na gornji šraf spajam plus od novog akumulatora i plus od automata, minus od akumulatora na tijelo alnasera. Spojio sam žicom s plusa na automat. Omotao žicu oko plus šrafa. Sad dva dana radim pa ću u subotu nastaviti s poslom, staviti ću slike i video kako ga spajam van traktora.
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Majstori, več dugo nisam razdvajao 539, pa i zašto tražim service manual sa dimenzijama na koju dimenziju naštelovati pracne kod kvačila. Isto me zanima jer želim staviti grafitne špage, koliko jih skratiti kad jh uvaljam u kučište ove špage?
Sa današnjim dijelovima radionički priručnik ti ne bude previše pomogal...
Kod štelanja capica to ti je najbolje se orijetirat prema jednom šerafu koji ti je najkritičniji(da se drži na 2-3 kruga navoja) i onda sa šublerom(pomičnim mjerilom) mjeriš udaljenost vrha svake glave šerafa od lamele udaljenosti moraju biti iste(mislim da je meni na 549 to iznosilo 46.5mm, al je moja korpa obrađivana tak da se nemoj mojim brojkama služit već kak sam ti opisal).
Špagu prije ugradnje moraš dobro natopit u ulju pa onda ugrađivat, za to koliko ga moraš skratit ti ne mogu pomoć jer se još s tim na žalost nisam susretal...
EDIT:
Zaboravil sam napomenut da povedeš računa da ti capice ne udaraju u lamelu kad ih naštelaš i kad budu stisnute.
 
Posljednje uređivanje:

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Ako je anlaser odraditi ću ovo i valjda bude ok.
Neznam čemu glumiti majstora , ako se ne razumijete u to . Kod nas je popravak anlasera 40-50 eura plus dijelovi .I zaboraviš za njega 10 godina . Kupili novi brzi anlaser 900 kn . Krepal za pola godine .Na kraju popravili stari i radi bolje nego to novo smeće
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Neznam čemu glumiti majstora , ako se ne razumijete u to . Kod nas je popravak anlasera 40-50 eura plus dijelovi .I zaboraviš za njega 10 godina . Kupili novi brzi anlaser 900 kn . Krepal za pola godine .Na kraju popravili stari i radi bolje nego to novo smeće
Bravo, potpisujem.
IMG_20230129_091802.jpg
IMG_20230131_095922.jpg
IMG_20230131_101520.jpg
Neki dan sam susjedu popravljao ovo zlo od anlasera. Stari su anlaseri suho zlato prema ovome...
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Bravo, potpisujem.
View attachment 57184
View attachment 57185
View attachment 57186
Neki dan sam susjedu popravljao ovo zlo od anlasera. Stari su anlaseri suho zlato prema ovome...
Neznam kaj mu je .Prvo radili generalku na motoru i stavili taj novi brzi prije jer mi motor prije generalke teško palil sa starim . Motor generalno opravljen on dok se zagrije ma nema teorije da upali , već sam mislio majstora zvati da je nekaj zeznul s generalkom . Kad ono smeće od anlasera sad već neće ni hladnoga okrenuti . Krug okrene i gotovo . Popravili stari radi bolje nego taj novi .
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Ovo mi je zaista premalo informacija da bi se usudio pogađati što je tom tvojem tzv. brzom anlaseru.
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Ovo mi je zaista premalo informacija da bi se usudio pogađati što je tom tvojem tzv. brzom anlaseru.
Jednostavno majstoru mi ga se ne isplati nositi jer mi bude odnio 30-40 eura . Jednostavno nema snage okrenuti motor . Okrene i stane . Nema Šanse da ga vrti . Pad napona kod anlasovanja u granici . Tak da sam zaključil da je greška u njemu , a u to sam se i uvjerio kad sam stavio stari anlaser . .
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Kakav stator ima taj tvoj od permanentnih magneta ili špule/motani?
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Neznam čemu glumiti majstora , ako se ne razumijete u to .
Ja se baš ne slažem s ovim, ima nas koji želimo biti multipraktični i koje zanima više različitih tehničkih područja. Logika mi govori da ljudi budu na forumu radi toga jer im trebaju neki detalji koji im možda nedostaju da lakše i jednostavnije riješe problem. Onaj tko želi odmah do servisera će i otići, neće se sigurno raspitivati po forumu. Naravno, najbitnije je u tome poznavati svoje mogućnosti, što materijalno-tehničke, što osobne i uočiti trenutak kad možda nešto ipak ne ide u kućnoj radinosti i zahtjeva stručniji pristup. Ja se recimo ne bih nikad upuštao u otvaranje motora (vjerojatno ;-), ali sve ovo po njemu što je dostupno, naravno da ću pokušati prvo sam osposobiti.
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Ja se baš ne slažem s ovim, ima nas koji želimo biti multipraktični i koje zanima više različitih tehničkih područja. Logika mi govori da ljudi budu na forumu radi toga jer im trebaju neki detalji koji im možda nedostaju da lakše i jednostavnije riješe problem. Onaj tko želi odmah do servisera će i otići, neće se sigurno raspitivati po forumu. Naravno, najbitnije je u tome poznavati svoje mogućnosti, što materijalno-tehničke, što osobne i uočiti trenutak kad možda nešto ipak ne ide u kućnoj radinosti i zahtjeva stručniji pristup. Ja se recimo ne bih nikad upuštao u otvaranje motora (vjerojatno ;-), ali sve ovo po njemu što je dostupno, naravno da ću pokušati prvo sam osposobiti.
Sve pet . Postavio je prvi post 24 siječnja i još ga nije popravio . Znamo i sami kakvo je stanje u poljoprivredi i sve to , ali opet . već bi ga majstor odavno složio i zaboravio bi na njega . I mi popravimo sami kaj možemo , a ovo kaj neznamo neću se ni truditi jer većinom ne ispadne dobro .
 

Najnoviji postovi

Na vrh