• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Moje mišljenje je da IMTu srebrni auspuh bez sjaja naljepše stoji ;)
Oni srebrni srpske proizvodnje su navodno solidno dobri..
 

ibrahim1987

Novi član
Tu od
22 Sij 2023
Poruka
1
Pozdrav, neznam dali ima nešto na ovu temu. Kupio sam donju poteznicu za traktor Imt 533, pa me zanima sa kojima se točno vijcima ( dimenzije) pričvrščuje ploča za traktor?
20230122_114826.jpg
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
645
Vidim na dosta fotki traktora da imaju sjajno lakirane auspuhe. Kakva "tehnologija" stoji iza tog? Mome koji ide dolje ispod traktora se odvojila izlazna cijev pa ću ga skidati i mislio sam ga ofarbati kad je već dolje. Imam crni visokotemperaturni mat sprej, farbao sam već auspuhe s njim, ali to poslije bude baš mat, nema ni trunke sjaja...
Emajlirani...ja sam na fergu vozio takav auspuh dve godine i zapnem za grane a on vruć i savije se dole gdje ide na granu....sad sam kupio ponovo i košta 28 evra
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Jučer palim imt 539 i ide ttrtt i idem gledat alternator, pritegnem maticu na magnetu alternatora i upali. Danas ga sin išao palit i kao neće, dođem ja i stvarno neće, opet radi tttrtt i ništa, sve stegnuto, verglam i na kraju nema ni ttrt rekoh akumulator i stavim ga punit pa ću vidjeti. Što kažete jel ga magnet zeza ili što. Traktor stoji vani pa je mogla i voda negdje ući, nisam pametan.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
Iz napisanog ja nisam siguran da ti razlikuješ anlaser/elektropokretač od alternatora/generatora istosmjerne struje ?! Nemaš što pritezati na alternatoru.

Pogledaj si kakve su ti kleme akumulatora i spojevi na njima, ako su dobri, tada sumnjaj u dotrajalost akumulatora.
To što je traktor vani, smatraj da je za njega to normalno radno okruženje koje njemu ne smeta.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Za probu spoji jednu žarulju na akumulator. Ako se skoro ugasi kad startaš traktor vjerojatno je akumulator!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
Ništa nemo spajati, nego upali kratka svjetla i probaj verglati. Odmah sve saznaš što imaš.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Iz napisanog ja nisam siguran da ti razlikuješ anlaser/elektropokretač od alternatora/generatora istosmjerne struje ?! Nemaš što pritezati na alternatoru.

Pogledaj si kakve su ti kleme akumulatora i spojevi na njima, ako su dobri, tada sumnjaj u dotrajalost akumulatora.
To što je traktor vani, smatraj da je za njega to normalno radno okruženje koje njemu ne smeta.
Krivo sam napisao, jedna klema je loša budem ju zamijenio i stavio sam punit akumulator preko noći.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Gedora 19, zglob, dugački nastavak i čegrtaljka i sa tom kobinacijom alata ide bez brige.
Poželjno je prvo taj vijak otpustiti, a tek onda ostale.
Ustvari, uvijek je bolje otpustiti vijak ili maticu koja je na najkritičnijem mjestu smještena.
 
Na vrh