• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,907
Možda se varam, ali tih 80kg nebi smjelo predstavljati problem, a opet može puno značiti u nekim situacijama.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,578
Pomoć...

533, hladan je palio dosta dobro sa grijačem, a topao bez grijača doslovno na pola kruga.
U zadnje vrijeme se paljenje dosta otežalo, neki dan je ujutro bilo oko 10 stupnjeva, jedva je na grijač upalio, a kad je topao treba mu barem krug ili dva.
Auspuh mu je dolje i primjetio sam u vožnji i u radu da je promjenio zvuk i počeo prditi, ne znam kako bi to opisao...
Od čega krenuti? Dizne, ventili?
IMG_20230915_164316.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Ne vjerujem da su se ventili razštelali preko noči. Jedino ako ih dugo nisi štelal pa je koji izgorel.
Ja bi krenul od dizni, pa prema kutu paljenja da se nije kaj pomaknulo, fiber, lanac i na kraju pumpa.
 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
Dobar dan svima, 26.5. Sam radio pumpu i dizne na traktoru imt 539 i sve bilo oke do sada cim hladnije vrijeme prkce i teze pali i dimi a nakon 1 2 min od hladnog paljenja sve oke dobro pali kad je topal na pola kljuca i ima snage povlaci kao lud i primjetio sam kad idem nizbrdo od kako sam radio pumpu dimi i zaletava se cuje se na auspuh kako frflja i doda 100 okretaja i smanji i tako stalno a prije nije tako i zvao sam majstora rekao mi je da zakrenem pumpu i da pogledam ac pumpu a novu sam ac pumpu isto stavljo i da pogledam ventil onaj sto ide na preliv od dizni sto ima na pumpi veli da mi los motor a motor je vrh nit pusi na iber lauf nit trosi ulje nit baca ulje ni nis znaci za motor garantiram da je top topova pa da vas pitam dal je imo ikakav problem s tim probat cu zakrenit pumpu i stavit taj novi ventil
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Ona okrugla membrana (ako mislimo na isti ventil) baš i nema neke veze.
Probaj ju malo zakrenuti.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,907
Ja sam se nadovezao na post od kolege, nije to moj traktor, a on zna najbolje što i kako će učiniti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Orginal nigde ali ima po dučanima onih kaj se koriste za razno razne izvedbe brtvljenja vrata kabine ili stakla pa najvjerojatnije nekaj od toga paše.
 

lordalbatraoz

Novi član
Tu od
15 Lip 2023
Poruka
17
Majstori,
539, 90', linijska pumpa, gdje se postavlja indikator temperature? Originalni indikator ima metalno "crijevo" i ide do ulaza koji je iza ispušne grane. Kupio sam novi sat sa senzorom temperature i dio koji ulazi mi izgleda drugačije. Kupio sam ovakav. Da li treba onda maknuti to crijevo i staviti ovaj crveni kabl ili nekud drugdje ide?
 

Najnoviji postovi

Na vrh