• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pobeda Novi Sad TU32 je u pitanju. Nije Indos, ali to je manje više tu negdje.

Proizveden ljeta gospodnjeg 1988.

Samo, hmm, sad mi je proradio neki klik u glavi da ja malo bacim bolje oko na taj motor.

Kupljen je u stanju kakvom je, motor sam samo pogledao kako izgleda, bio je zasran i to mi je bilo mjerilo jel nešto za uvalit ili je onako kako je, upalio je bez problema tamo, ali se vidi da je izrauban, hlada na plus 25 pali bez pomoći, ali ispod treba malo starta da vužga. Kad se jednom upali, odradi 5 minuta, pali kako i kad hoćeš.

Rečeno mi je da je unutra motor od 533, ja dalje nisam provjeravao, koliko radim, jednom natočio do maxima ulja i to je to, samo sad kad ja gledam, prednji dekl razvoda mi uopće ne izgleda kao 533 nego kao 539, ali pošto nijesam stručnjak za IMT i ne bavim se njima, a bogme niđe ni ne piše. Gdje je pločica, nije otisnut model motora. Samo da razvija 31kW pri 2100o/min.

Evo slike na prosudbu stručnjakima.

IMG_20231103_102349.jpg
IMG_20231103_102411.jpg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa imaš gore natpisnu pločicu. Vidi se na slici.
Ali nije otisnut broj. Napisao sam gore već.

Ha, eto, pravio sam ražanj bez zeca očito. Briga manje u životu.

Srećom, prvo pišem na papir pa onda provjeravam i pravim konačnu odluku, ali da, već sam zvao i provjeravao gdje ima kakvih lanaca😂🤣
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Neznam jel ko primjetil ali odušak su domišljato izmjestili, još samo brtvu na čepu uljevka zamjeniti i on vozi još desetlječima 🤭

Najvjerojatnije su mu puno dezodoransa dodavali i postoji mogučnost da je pukla glava pa ju dobro pregledaj.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,775
@Propali Poljoprivrednik ajde da te ja dalje ne zamaram.

(Bolje ti je da čitaš prvu pomoć na auspuhu itd., uvjeren sam da si več točno razlučio razlike između te dvije vrste motora, na temelju nekih sitnih pokazatelja kao pumpe visokog protiska, razvoda i naravno uputa za prvu pomoć ako netko opušteno i nesmotreno utera svojega maloga u krivu rupu, u cijev tvojega auspuha, tako nekako...) Hebat ga sad... Zbogom pamet...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Svrha posta ne znam kakva je, ali ja poruku nisam shvatio pa ga jebi.

IMT je nužno zlo koje i ja imam u dvorištu. Dali me pretjerano zanimaju? Apsolutno ne. Pa tako određenim stvarima u životu koje me ne zanimaju, ne pridodajem prevelik značaj, a samim time niti modelima, izvedbama i ostalim stvarima kod IMTa. Netko ga niti nema, a zna ga po zvuku prepoznati kakav ide. Ono što ja znam o tome; znam da je razvod drugačiji, 533 je većinom bio s klipnom pumpom i bez kabine i to je otprilike to što ja znam.

Čisto da si smirimo duše... Piše "vazduh".

IMG_20231103_113235.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,775
@Propali Poljoprivrednik moj post je nadovezan na post uvažeenog forumaša i od strane njega detektiranu prvu pomoć na auspuhu... Malo trokiramo, frfljamo, loši smo mi u penziji.
Oprosti ako sam te zbunio.
 

Bilogorac1

Član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
30
Poštovani, crveni ili zeleni antifriz da točim u ferka . Ima li kakva razlika i skrivena caka za koju neznam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Samo nek je Inin ili nekog sličnog kvalitetnijeg proizvođača. Boja je manje bitna.
Ovu vodicu kaj nam prodaju to je smeh.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Ja mislim da u ferka može i crveni ii zeleni, a za motore od lakih legura samo crveni. Ali javit će se i neko stručniji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Dobro bu to, uostalom i Ferkan ima par aluminijskih dijelova koji su u dodiru sa rashladnom tekučinom.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,775
Gruba podjela je na antifriz za željezni motor i antifriz za aluminijski motor. Napominjem gruba...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Hladnjak nije aluminijski, ona dva koljena jesu.

Ovaj Panterol je cca 10 eura 5 litara, a Inin 5 eura litra.
Aluminjski može u guseni, a obrnuto nije preporučljivo mada se ništ posebno ne događa ako je kvalitetan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh