• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
983
Ekipa može neka preporuka za sjedalo za IMT? Ovo "IMT univerzalno" kaj sam do sad imao dok se namontira dojde dosta blizu ručicama mjenjaču pa je teško gore/dolje s traktora pa me zanima jel ima neko koje dojde bolje iza?

Ovo je trenutno za referencu.
sjedalo-traktor-imt-univerzalno-slika-90420632.jpg
Ovo sjedalo se moze skratiti. Skines lajsnu koja drzi skaj na mjestu, maknes skaj i spuzvu, odfleksas koliko je predugo i vratis skaj i spuzvu, vratis lajsnu i to je to
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,372
Ekipa može neka preporuka za sjedalo za IMT? Ovo "IMT univerzalno" kaj sam do sad imao dok se namontira dojde dosta blizu ručicama mjenjaču pa je teško gore/dolje s traktora pa me zanima jel ima neko koje dojde bolje iza?

Ovo je trenutno za referencu.
sjedalo-traktor-imt-univerzalno-slika-90420632.jpg
Pa kaj se ne može ak nemaš ni zaštitnog rama na ferđanu, podvuć sjedalo prema natrag?
Ja bi ga probal malo prepraviti ak je moguće, skoro pa niš te ne košta osim malo vremena, ne vjerujem baš da je od kamiona sjedalo manje od ovoga.
 

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
17
A ne ide puno natrag kad se upre u poklopac hidraulike gdje balansna opruga ide. Budem nesto smislio vec. Hvala na idejama.

1707772444605.png
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,939
Danas kupil i žrtvoval novi kombinirani ključ 16. Uzel sam neki za 2 eura, pa nije šteta, a možda bude još nekad od koristi 💪💪
Ulijan antifriz, prebrikal plus direkt, jer mi još nije došlo kučište za glavni osigurač i upalil bez brige.. Sad više ne svijetli ni kontrolka na leru. Očito da je bilo dosta loših spojeva..
I da, izbacil sam 2 filtera goriva koji su se nalazili kod kabine. Sad imam samo onaj iznad boš pumpe.. Rezervar je opran pred par let, točimo iz čiste ambalaže, prilikom točenja još imamo najlonku na lijevku, a i mjenjamo filtere svakih 150h. tak da se nadam da neće biti problema 😀
 

Prilozi

  • 20240213_181148.jpg
    20240213_181148.jpg
    23.8 KB · Pregleda: 59
  • 20240213_181203.jpg
    20240213_181203.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 59
  • 20240213_193926.jpg
    20240213_193926.jpg
    63 KB · Pregleda: 60

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
186
Ekipa,metno nove gume i kada sam vratio tocak kocnice su "cvilile" i skinem dobos a pakne na krajevima pukle ,komadice nisam naso..uzeti nove ili?
 

Prilozi

  • IMG_20240216_153130.jpg
    IMG_20240216_153130.jpg
    20.3 KB · Pregleda: 39
  • IMG_20240216_153120.jpg
    IMG_20240216_153120.jpg
    29.2 KB · Pregleda: 39

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,372
Bolje uzet gotove nalijepljene obloge kad je već raskopano, kada sam na 549 radil kočnice mislim da su bile 100kn Indijske i nisu ni malo loše..
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,897
Ekipa,metno nove gume i kada sam vratio tocak kocnice su "cvilile" i skinem dobos a pakne na krajevima pukle ,komadice nisam naso..uzeti nove ili?
Uzmi nove, ako imaš mogućnost bolje kvalitete.
Neznam kako je za IMT, ali pretpostavljam da su pakne slične onima kako ima i Torpedo.
Ja sam uzeo Indijske, nisu se pokazale dobrima, cvilenje kočnica i jako loš materijal, Srpske nisu uopće odgovarale dimenzijski. Na kraju sam preko trgovine iz Krapine uzeo iz neke SLO firme sa kojima oni posluju, jedna pakna je bila 40e ako se ne varam, ali i ogromna razlika u samome kočenju u odnosu na Indijske i Srpske, puno bolje kočione obloge i cca 2.5mm deblja stijenka, točnije kočiona čeljust.
Ja govorim kakve sam ja imao probleme, ne kažem da bude i kod tebe isto, ali to su ipak kočnice, bolje riskirati za kvalitetne nove pakne, ili dati nekome ko ih doma može nanitnati ili lijepiti, ovisno tko kako hoće.
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Ekipa,metno nove gume i kada sam vratio tocak kocnice su "cvilile" i skinem dobos a pakne na krajevima pukle ,komadice nisam naso..uzeti nove ili?
Nove gume nisu nikakav razlog za iznenadni početak "cviljenja kočnica". Uzrok, ili razlog cviljenja može biti "samo nešto drugo" recimo diranje kočionog bubnja / doboša kako ga tko zove, njegovo skidanje pa prevlačenje preko "riseva" žljebova, a na koje nije poslije točno vračen i slično. Ili su te kočnice cvilile i prije, ili je doboš diran.
Pakne ko pakne, kao i disk pločice, jedne su tvrde, druge mekane, a godinama več rijetko koje su pasale, večinom je trebalo patiti se s ugradnjom i pripasivanjem novih, jer je bilo puno "nadobudnih a nekvalitetnih proizvođača". I jeftino nikad nije bolje.
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
186
Ponekad je znalo zacviliti kad idem u rikverc, i kada sam skidao gumu jedan šaraf se okretao i nisam mogao da odšarafim .. kada sam ga odrezao pokušo sam skinuti doboš ali nisam uspio ,bilo je već kasno..tako da sam sutra dan metno točak i mislio da će se tokom vožnje "namjestiti" i prestati cviliti a pošto nije skinuo sam doboš i vidim da su otpali komadići pakne..gornja pakna je bila malo više izbačena prema van pa je strugalo po dobošu.
Izgleda dok sam pokušavao skidati doboš da sam poremetio zato se je cvilio.

Pokušat ću je naštelati pa ako bude kočilo tako ću ostaviti dok ne nađem neke kvalitetnije pakne
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Eto vidiš, samo daš potpuni info i sve je jasno.
Na kočnicama nemoj štedjeti i s njima nema šale. Kupi najkvalitetnije dostupne pakne, poravnaj tokarenjem doboše, očisti sve, naštelaj ti ili majstor onako 100% po uputama i onda ih kroz jedno vrijeme prilagodi, tek onda očekuj max kočenje.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,342
A zalijepiti nove i tjerati dalje? Ja s takvim paknama ne bi izlazio iz dvorišta.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,929
Nekad se moglo kupiti pakne u kolutu na metre.
@jocc? A što se može dogoditi da tako zalijepljeni paknama pa da se i odljepe i da su "slobodne" od nosača?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,342
Zanima me samo kak bi stao da ostane ful bez kočnica? Poznato je inače kako su im dobre kočnice pa zato pitam onak iz znatiželje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Na 533 bi trebao zamjeniti fiber. Nisam nikada oko toga apsolutno ništa radio, pa me zanima što i kako moram? Kakvim ga zamjeniti?

Na linku dolje u ponudi ima ovaj kompletan bakelitni, onaj sa 4 proreza i onaj zvjezdasti. Što ugraditi?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Jel nemaš nekog majstora da ti zamijeni fiber?
Mislim da to baš nije igrarija.

Tak i ovaj član sa 577 što mu trese kod kretanja, toliko se muče s tim kvačilom i polove traktor par puta, a da da nekom majstoru da složi, koji to radi svaki dan, riješil bi problem bez živciranja.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ursusa sam od kvacila pa sve do kraja prema iza rastavio do zadnjeg sarafa i sastavio sve, naravno uz pomoc majstora.

Smatram da sam sposoban i taj fiber zamjeniti, samo bi volio cuti kratke upute odakle krenuti i kako napraviti, a ne da se na svojim greškama moram učiti.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Fiber nije problem zamijeniti.
Prvo zabilježi nečim spojku.
Skineš tri crijeva brizgalica, cijev vakuuma, poluga za gašenje, crijevo goriva, onda 3 matice koje drže pumpu.
Sastavljanje obrnuto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh