• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,906
Nekako malo traktora na tehničkom, možda je samo do slike, ili su već svi obavili?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,298
Bila je prek 60 kad sam.radil...u bijelom podrucju...
Prije mi je isla prek 80 stalno, cak do 90 kad sam ga opteretil...
Imam termostat ali je upitan dal je dobar...
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
419
Moj 549 bez termostata napravio 2000 h , nit troši ulje , niti antifriz, niti baca na iberlauf.....Radi normalno
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
113
svjetla, volan lijevo desno, pogleda dal je podmazano, zmigavci, stop svjetlo i zaletis se kaj zakocis...mislim da je valjda tak svugde...😁
ja sam jučer otišao u stanicu za teh. pregled. Poslikao ga je i pitao me samo za svjetla i žmigavce (čak nisam niti trubnuo). 130€ manje u novčaniku...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Ljudi, a zašto imate odbojnost prema normalnom tehničkom pregledu Vaših traktora?

Zašto ne imati ispravne kočnice, volan, svjetla, signalizaciju?

Zašto, zar zbog troška, ako je to jedino razlog, zamislite se sami nad sobom.

To što se po naseljima tehnički pregledi vrše ispred krčmi, sa fotoaparatom je kontra produktivno prvenstveno Vama, onda nama kao ostalim sudionicima u prometu s Vama, na kraju i njima iz stanica za tehnički pregled.

Ljudi "nije u šoldima sve", volite sebe i poštujte druge, svima nam bude bolje.

Ja cijeli svoj radni vijek volim traktore, kombajne, kamione, oni su hranili moju obitelj, a Vi sebi osigurajte "svoj mir".

Moj najbolji prijatelj iz djetinstva je završio u zatvoru, radi sudjelovanja u prometu s tehnički neispravnim traktorom i prikolicom, u prometnoj nesreči sa smrtnim ishodom jedne osobe. Treba li i Vama takvo zlo da se opametite???
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
419
A zamisli koliko košta generalka motora kada ti zacvika-zatvori termostat, i to skužiš tek kad ti propiša para na kiler....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Ljudi, a zašto imate odbojnost prema normalnom tehničkom pregledu Vaših traktora?

Zašto ne imati ispravne kočnice, volan, svjetla, signalizaciju?

Zašto, zar zbog troška, ako je to jedino razlog, zamislite se sami nad sobom.

To što se po naseljima tehnički pregledi vrše ispred krčmi, sa fotoaparatom je kontra produktivno prvenstveno Vama, onda nama kao ostalim sudionicima u prometu s Vama, na kraju i njima iz stanica za tehnički pregled.

Ljudi "nije u šoldima sve", volite sebe i poštujte druge, svima nam bude bolje.

Ja cijeli svoj radni vijek volim traktore, kombajne, kamione, oni su hranili moju obitelj, a Vi sebi osigurajte "svoj mir".

Moj najbolji prijatelj iz djetinstva je završio u zatvoru, radi sudjelovanja u prometu s tehnički neispravnim traktorom i prikolicom, u prometnoj nesreči sa smrtnim ishodom jedne osobe. Treba li i Vama takvo zlo da se opametite???
Ja sa dva svoja Imt-a napravim godišnje 1000 rs.
Od toga su dosta na cesti.
Ako sam i malo normalan, znam da mora biti sve ispravno, ako hocu da toliko rade.
A to mi onda ne mora reci kontrolor na tehnickom i uzeti mi za to, ne male, novce.

Zamisli koliko bi izvrtio da ima termostat ;)
Haha, mislis da bi se vura vrtela brže da mu termostat koci protok vode. 😎
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
A zamisli koliko košta generalka motora kada ti zacvika-zatvori termostat, i to skužiš tek kad ti propiša para na kiler....
Jeftinija nego za auto. I tam ga izvadi prije zime ;)

Po mojem termostat je korist motoru.
Hladnjak mora biti čist.
Pumpa vode ispravna.
Remen napet.
I naravno, antifriz u sistemu.
Sam sat koji je gore mora raditi točno onak kak radi @llmb0611 koji je problem pregrijavanja riješil jednostavnim ispuhivanjem i ispiranjem hladnjaka i temperaturu spustil za ohoho stupnjeva, dok je prije toga bil na granici kuhanja.
Mora pokazivati razlike kad traktor radi teže poslove, a kad radi lakše. Što znači da je ispravan, to kaj ne pokazuje u stupanj je manje bitno. Onaj ko s tim radi se privikne i zna kakav posel dela i kolko bi u takvom poslu radna temperatura morala biti.
Recimo kod mene na autu je na satu radna temperatura 110. Neki dan sam ga posudil dečkima da dovuku na prikolici jedan auto i nakon par minuta kaj su otišli zovu.
Nešt neštima, tebi auto kuha. Ja pitam na koliko je, veli 110, samo gas, ako ode preko zaustavljaj se.....
Što između ostalog znači da su dečki bili odgovorni prema posuđenom vozilu.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
419
To samo rakete moreju bez termostata. Na ostalim tačkama termostati su obavezni, nemojte slučajno...
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
Makar nije pravo mjesto, ali pričamo o grijanju i pregrijavanju, pitanje za meštre , ali i traktoriste.
Zakej sam na štoreu moral uvijek paziti da ga ne pregrijem, z izvađenim termostatom, a sad na renolu nema šanse za pregrijavanjem, kak ga god ubijam. Bolji i veći kileri ili kaj drugo?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Ja sa dva svoja Imt-a napravim godišnje 1000 rs.
Od toga su dosta na cesti.
Ako sam i malo normalan, znam da mora biti sve ispravno, ako hocu da toliko rade.
A to mi onda ne mora reci kontrolor na tehnickom i uzeti mi za to, ne male, novce
A zašto to ne bi moralo postojati kad znamo da bi svi prvo prevarili i samoga sebe ako bi mogli. I ovako je totalna neispravnost i nered u prometu, po pitanju traktora i priključaka. (Još ako traktorista ima mobitel i božićnu rasvjetu, bjež te ljudi koliko vas noge nose. A ti sad meni dokaži da to kod nas nije tako, molim te.)

Ja sve manje i manje imam priliku u prometu sretati se s normalnim sudionicima u prometu, koji poznaju pravila, propise i imaju normalnu dozu prometne kulture. Na cestama i našim putevima vlada kaos, neznanje, kršenje svih mogućih propisa, zakona i zabrana, ali čim prijeđu bilo koju granicu susjednih država svi ti prometni sileđije i silovatelji postanu manji od makovog zrna....

Da ne bude samo "gorki pelin", jučer sam naišao iza 2 traktora, s 2 prikolice. Taman razmišljam gdje i kak' da ih zaobiđem, napravim preticanje, pa vidim da se na prikolici upalio lijevi žmigavac, na LED štop lampama, na traktoru isto, na traktoru i prikolici ispred njega isto. Samo sam glasno komentirao da još ima i "normalnih" i dobrih vozača u prometu. Signalizacija im ispravna, na vrijeme su ju upotrijebili i tako jasno najavili svoju radnju koju namjeravaju poduzeti, tako bi to moralo biti, uvijek. 👌🥂👍
 

Najnoviji postovi

Na vrh