• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 uređivanje

TnT

Novi član
Tu od
21 Stu 2020
Poruka
8
Sretna nova svim forumasima!

Pitanje za Muhu.
O kakvim se dvokomponetnim bojama radi koje si koristio za restauraciju?(vrsta, baza, proizvodjac). Da li su iste za blok i limariju?

Btw: odlican posao!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Obični auto lak, imaš puno proizvođača, baza ti netreba jer ne šprica se metalik boja. Akrilna boja je, proizvođači su:Glasurit, Max Meyer, Sikkens, to su vodeće marke lakova. 2k su ti lakovi, a kod boje prema uzoru, ili neka japansko crvena boja.
 

TnT

Novi član
Tu od
21 Stu 2020
Poruka
8
Kupljenec

Zahvaljujem na odgovoru, dakle radi se o 2K akrilnoj boji. Za spricanje bloka nije potreban nikakav temelj, samo dobro ociscena/odmascena povrsina?
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Netreba niš na blok siva boja dobro prima.
A na lim filer.
I pazi kakvu boju kupiš, neke su ko voda.
Ja osobno idem na lučko, tamo ima odlična boja pokriva vrhunski.
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Koliko dodu dijelovi za generalu motora plus obrada? Dali se košuljice cilindra mijenjaju, kako se izbiju?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Sretna nova svim forumasima!

Pitanje za Muhu.
O kakvim se dvokomponetnim bojama radi koje si koristio za restauraciju?(vrsta, baza, proizvodjac). Da li su iste za blok i limariju?

Btw: odlican posao!
Ja sam farbal dvokomponetnom Lechler bojom.
U to vrijeme sam bil zadovoljan ali ovo kaj danas mješaju nije ista boja, ili je moja ruka i oko stariji pa ne ispada ko nekad....
Kolega koji restaurira stare aute isto više ne koristi boje ovog proizvođača jer ne valjaju.

Istu boju sam koristil za blok i limariju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Koliko dodu dijelovi za generalu motora plus obrada? Dali se košuljice cilindra mijenjaju, kako se izbiju?
Teško pitanje.

Cijena dijelova varira od kvalitete koju uzmeš i od dijelova koji su potrebni, a koji se daju spasiti.
S kvalitetom dijelova koje danas nude je bolje spašavati stare jer s novim ga samo pokvariš 🤭

Strojna obrada ovisi od toga kaj treba raditi i obrađivarti.
Na ovom je trnovan blok, obrađene i zamjenjene čahure klipnjača, skračeni klipovi, poravnat blok i obrušena radilica i to je bilo oko 1500 kuna.
Košuljice se mjenjaju (isprešavaju) i uprešavaju druge i nakon toga se obrađuju. To se radi na strojnoj obradi, doma neizvedivo.

Pripremiš 10 tisuča i kreneš u poduhvat, trebalo bi biti dosta.
 

hrvoje1804

Novi član
Tu od
20 Stu 2020
Poruka
22
MUHA drugi put ovak čistit dijelove, bude prije gotovo 😝😅

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Videl sam to, interesantna sprava. Baš me zanima kaj bi se dogodilo kad bi dugo na jednom mjestu držal.

Inače znate kak je najbrže čiščenje, s čim treba oprati?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Dimer i miniwash pretpostavljam pa dobro ispuhati radi korozije
 

hrvoje1804

Novi član
Tu od
20 Stu 2020
Poruka
22
Videl sam to, interesantna sprava. Baš me zanima kaj bi se dogodilo kad bi dugo na jednom mjestu držal.

Inače znate kak je najbrže čiščenje, s čim treba oprati?
I cijena joj je intersantna :confused:

Ja trenutno mafrasol, a za aluminijske dijelove benzin jer mafrasol/dimer navodno nagrizaju aluminij.. i nikako nemogu shvatit kako nesto tako jako moze bit biorazgradivo 🤨🤔
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Dimerom ako se ne pretjera izgrize samo lagani površinski sloj aluminija. Nebi njime eventualno unutrašnje dijelove motora, ali ovo sve vanjsko zašto ne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja s Dimerom nisam nimalo zadovoljan, masnoču ne skida ili ju jako slabo skida.
 

Najnoviji postovi

Na vrh