• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 540 instalacija

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pozdrav!

Ovako, zanima me el. instalacija za IMT 540.

Kolika je okvirno cijena kod nas u RH, a kolika u SRB?

Jel to idu samo žice ili uvale gratis i farove npr.? Usput i neka okvirna cijena farova (prednjih). Prebacio sam sa Tomice zasada jer je sjenilo na orginalnima matiralo, a ni ovi od tomice nisu bog zna što. H4 sijalica slabo obasjava, a kamoli balonka...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Obzirom da tamo piše koliko ti je godina , dopustiču si ovakav odgovr .
Vidim da se služiš kopjuterom i internetom .

Predložio bi ti , pošalji elektroničku poštu s upitom za instalaciju na sve adrese prodavatelja rezervnih djelova .
Ako ne poznaješ trovine googlaj ili napiši ovdje za koje znaš pa budemo mi koji imamo umrnije noge dopisali koje ne poznaješ .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Imaš autopromet pejić kompletne instalacije od 200 do 250 kuna .
Kupiš namontiraš i miran si.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Poštovani člane puknuti.
-Nisam napisao gdje i koliko točno, napisao sam okvirno koliko se kreću cijene jer nebih htio da uzmem kod jednog koji daje za 350kn, ako u drugoj trgovini mogu kupiti za 200kn ili preko granice za još manje para.

Slati mailove svakoj pojedinoj trgovini mi ne pada napamet jer u većini slučajeva im treba 3 dana da odgovore (A neki nikada), a i to što odgovore je u stilu: "Imamo katalog", "Na stranici sve piše", a hvala bogu... Ne piše. Lakše mi je ovdje upitati jer gledam da su ovdje ljudi koji se bave i radili su s tim.

@mali
Zahvaljujem!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ispričavam se za DP!

Naime, išao sam po remen za vodenu pumpu i usput u Traktor centru provjerio cijenu za instalaciju, pomalo sam ostao iznenađen... 489kn

Najvjerojatnije je da ću zvati u Auto-promet Pejić. Ovo sam gledao u Vukovaru, a i u Osijeku je Traktor centar tako da je to ista firma, pa prema tome najvjerojatnije i ista cijena.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Preskupo je sve u traktor centru(vu). Strpi se do 15. i kupi si u šidu sve šta ti treba.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Tako sam i mislio... U šid na vašar, uzet šta treba i još se i najesti usput haha.

Mada, ima u Mirkovcima isto neka trgovina gdje sam uzimao dijelove za generalnu. Nešto je spominjao 200 - 300 kuna instalacije kod njega, al' ih nije imao u to doba kada sam ja radio generalnu.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Već je bila slična tema na forumu, te instalacije su napravljene od žice slabe kvadrature i nisu po mjeri.

:(giggle):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je,pa može se nač žica za kuču stavit u bužire i luster klemom pospajat i silikonom ih zamazat ili u kutiju smjestit za malo novaca,samo klješta u ruke i udri.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da šalabajzeri onda se čude kad se stroj zapali.
Orginal instalacija je najbolja i sve radi i paše kad se kupi.
A te žice kućne nema veze šta je deblja kad je ova orginal kvalitetnija.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja samo velim kak kod nas ima par ljudi i nema nikakve brige,al sve su žice u gumenim bužirima.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
pa postoje stopice, klijesta za stopice, termobuziri i eventualno lemilica, mozes slozit sigurno bolju instalaciju ako uzmes vecu kvadraturu jer ipak svi sarafe po tim fercima 3 puta vise svjetala nego sto je planirano.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nije ista žica ova i ona za kuću.
I u pravu je to šalabajzeri imaju gledo sam jedan takav i pola stvari mu ne radi.
A 200 kn instalacija nova .
Dok to mozak kupi , pospoji dođe ga više nego nova.
Ali da stavi žice od auto instalacije druga priča.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
pod cime vidis razliku kucne zice i auto zice, debljina izolacije ili licne ili nesto trece?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Uzmi usporedi pa ćeš vidit razliku.
Razlika ima.
Imao sam spojene žmigavce na tome pa oksidirale žice.
Stalno problemi sad orginal instalacija 2 godine ko ura radi.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Orginal je orginal... Ne treba štedit za nešto što ti treba.

Na ovom traktoru je jedan "vrsni" električar sa 2 šloga, kojeg je preporučio isto tako "vrsni" majstor kojeg svi hvale da IMT zna kao svoj đžep, a meni i kolegi mehaničaru kaže kako da okrenemo novu lamelu i poslje sastavljanja traktor ne pali jer naravno taj isti "vrsni" majstor nam je rekao da okrenemo lamelu na kontra stranu... Toliko o stručnosti i znanju.

Rađeno je sa tim žicama za kuću u gumenim bužirima. Danas sam baš otvarao ispod table onaj lim da pritegnem matice od gasa jer je sam smanjivao obrtaje i vidim da je tamo sve zgurano, pola klema izlomljeno, žice koje su isječene itd. Toliko o vrsnom električaru. To je rađeno možda prije 4 godine, a traktor je do generalke zbog manjka snage vozio samo vodu na bašću i eventualno nešto lakše prevozio... Većinu vremena proveo u šupi. Tako da nije baš moglo pod utjecajem rada otići, prije zbog nestručnog rada.

Još se sjećam kao danas, došao sam iz škole i tako došao pod šupu, vidim majstor se taman pakuje, kaže završio je i ugradio je trubu, ajd dobro, radila je dok on nije otišao, sutradan je već rikavela bila.

U svakom slučaju, idem na sigurno :)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako se radi o 200 kn onda original. Za te novce se ne kupi materijal za sloziti od obicnih
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Da ne vozi taj majstor plavog mercedesa?
Pitam jer je i meni jedan okrenio lamelu naopako [emoji1]
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jeste, Miljković, sijed, nosi naočare... Trenutno je u Vukovaru mislim, a elektro-majstor sa 2 šloga je iz Sotina mislim.

Ma za 200k na gotovs se ne ispalti drndati svoje nešto, a izađe te možda malo jeftinije ili isto.
 
Na vrh