• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Tako je. Piše ti na satu na koliko okretaja motora mjeri jedan stvarni sat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ionak ne znamo točno kad je pravi trenutak mjenjanja ulja , ovako imaš samo još jednu smutnju i smetnju
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,429
A pa onda taj sat je bez veze po meni, pa meni traktor zna cijeli dan raditi na leru kad trpa stajski gnoj i tu napravi, oko 2 radna sata, što bi taj sat pokazao 8 sati..

A šta je bolje kod izmjene ulja, onaj sat koji već je ili takav!?

A znam da je na 1500, ali nisam siguran, ne gledam baš previše to sitno na satu šta piše..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dal piso RS ili obicni sat meni sve jedno jer moj ne radi puno na leru uvijek je gas od pola na ful u tom razmaku tak da mijenjat cu ulje ko i sta se mijenja na radnim strojevima sta imaju ovakve satove!!
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
Vecer,
da li mi neko moze reci koliki je tocan razmak izmedju blatobrana (negdje oko sredine) na IMT-u 542, 1988 godina.
Nemam traktor pri ruci a treba mi informacija radi izgradnje sigurnosnog luka.

Hvala unaprijed.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
A pa onda taj sat je bez veze po meni, pa meni traktor zna cijeli dan raditi na leru kad trpa stajski gnoj i tu napravi, oko 2 radna sata, što bi taj sat pokazao 8 sati..

To dovodi do zamaranja misli buducih kupaca koji gledaju IMT i modernije modele zapadnih traktora, koj izgledaju gledano na sate izraubano a možda nisu, buduci da mjeri ko i normalni sat

Može mi netko odg od kad su se otprilike poceli koristit ti satovi-elektronski?=?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nisu skupi ni ovi al jos uvijek su skuplji nego moj koji je moglo bi se rec doso dabe:(giggle)::(giggle):
 
V

v8hemi

Guest
Ima li neko šemu elektro instalacije za traktor IMT 542 - 540 zajedno sa legendom bio bih mu zahvalan kad bi istu postovao ovdje,
naime kupio sam novi instalaciju od 542 traktora i trebam je postaviti na svoj 540 ali imam problem da utvrdim koji kabal ide gdje jer na traktoru su prethodni vlasnici uništili i odstranili preko 80% originalne instalacije

Hvala
 
V

v8hemi

Guest
to sam i ja našao ali se ništa ne može pročitati ima li neko baremu malo većoj rezoluciji
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dali pase roto pumpa na traktor koji ima klipnu pumpu jer moja je klipna malo u banani a jako povoljno dobivam ispravnu roto pumpu dal bi to odgovaralo mislim na razvod ovu skinem i roto stavim da sve odgovara kak treba??
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Neznam kak je prihvat zubčenika na klipnoj,eventualno ak je drugačiji trebat češ dr zubčenik,tj orginalni od roto pumpe
Ja na 540 imam roto i zubčenik je pričvršćen sa tri vijka
Neznam dal treba dizne kaj preštelavat al znaš da bu ak niko dr Muha znal i dal ubrzo odgovor

P.S. ak ju ne misliš kupit javi ja sam zainteresiran ak je dobra cijena pošto je moja u ne baš nekom stanju i to ovu god moram riješit
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mjenja se zupcanik,cijevi visokog pritiska,prestelavaju dizne jer nije isti pritisak,prepravlja se poluga gasa i poluga za gasenje,nova crijeva za dovod i povrat goriva.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Crijeva i prestelavanja dizni to znam i da mi polugice nece odgovarat to je lako rijesit nego nisam znao za zupcanik budem vidio ako je i zupcanik s pumpom budem ju uzeo hvala decki na odgovorima!!
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ako odustaneš od kupnje javi. a ako se odlučiš i zatrebaš zubčenik također se javi,znam tko ga bi sigurno mogao imat pa ti provjerim kolko bi čovijek htio i smislimo nešto da dođe do tebe,ak ništ dr nađemo se negdje oko Jaske i spijemo rundu
 

Najnoviji postovi

Na vrh