• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Muhanicar ima konkurenciju .hihihihi

Pročitao sam cijeli post , hvala bogu mom lošem pamčenju pa budem komentrial samo zadnji dio .
Kuglice namaži običnom tovatnom masti , posloži u maticu i ušerafi "vijjak" .
Najviše 3 minute posla
 

mekanicar

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
19
i ja mislim da je 542 puno bolji izbor od 539.od karakteristike koje sam mogao procitati,motor je isti,ali ovaj kod 542 izvlaci nekoliko konjskih snaga vise.a i traktor je tezi(negde oko 2 tona),sto je svakako plus za vucnu snagu traktora.neki od prijatelja su mi pricali kako je 542 sa nekom fabrickom manom u nekom konusnom zupcaniku,i da se taj zupcanik cesto kvari.ja se skoro nista ne razumem u to, al sam siguran da uz pravilno odrzavanje i ne forsiranje traktora, da nece biti tog problema.jer na kraju krajeva i 539, pa i bilo koji drugi traktor ili stroj, kad ga ne pazis i vozis kako ne treba, dozivece neki kvar...sada cekam da vlasnik postavi slike na oglasu gde sam procitao da se prodaje, pa...u ponedeljak verovatno idem sa prijateljem koji se razume u traktore, jer ih je do sad promenuo 5,da ga pogledamo.naravno to sto je do sada promenio 5 traktora ne govori da je strucnjak, ali ipak.kolko tolko vise zna,sta vise sto ja do sad nisam sjeo u nijedan traktor osim u tomo vinkovic :roll: .pa bi za mene taj IMT 542,u odnosu na TV 420 bio pravi avion :lol: ;) .ok pozdrav i hvala na savetima.

Kod 542 je malo tvrdji volan i kuciste volana je sklono pucanju kod jacih opterecenja. i rukavci puza su dosta potrosna roba svemu je tome uzrok konusnih zupcanika kojih se svi boje, ovaj mjesec sam dva puta rastavljao kuciste na 542 i kazem nedaj boze nikome jer uzas je napeljavati kuglice u puz 28 komada a da ti ni jedna ne ispadne.. sate i sate zivaca te kosta ta mehanika, ne desava se cesto mozda jednom do dva puta za njegovog vijeka pa je perma tom 542 odlican traktor bar meni... Pozz :)
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
539,540,542,isti motori,razlika može bit u bošpumpi,i broju okretaja motora,dr razlike nema. u 13 god ja sa volanom problema nisam imao a i sa samim sastavljanjem,tj sastavio sam ga relativno brzo a rastavljao ga i sastavljao prvi puta,a nije ni taj traktor tak težak na volanu,samo mora bit sve ispravno,moj se teško motao al nakon komplet sređivanja prednjeg trapa i dobrog-čestog podmazivanja i naravno dobre prednje gume a ne čelave i volan je čisto dobar,barem meni
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mekanicar al si ga nadrobio volan mu nije uopce tezak ako je sve kako treba i redovito podmazivano volan je dobar ako je bilo sta shebano ni na jednom nece bit normalan volan a o kojekakvim pucanjima i velikoj potrosnji dijelova oko volana nisam cuo do sad ja nisam imo sa svojim problema!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
@mekaničar, prve serije 533 su išle sa jednostepenim kvačilom koje je bilo vezano sa hidraulikom, kasnije su i oni dobili dvostepeno kvačilo koje više nije bilo vezano sa hidraulikom.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Zanimljivo covjek u drugoj poruci zaj.... xxxxx tvrdnji .Uglavnom razlog toga je po mom misljenju vrsta masina koje dominiraju u necijem podrucju i zivotno iskustvo kroz posao kojim se ljudi bave.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
539, 540 i 542 sve M motori potpuno isti identični!!! Kako je več netko napisal samo razlika u PVP i broju okretaja za potrebnu snagu.
Hidraulik kod 542 nikako nemože biti vezan uz prvi stepen odvajanja, tek kod drugog stepena odvajanja staje pumpa i hidraulik ne radi isto tako kao i kardan, uostalom tako je na svim IMT-od 533 s dvostepenim kvačilom do 590 u to sam 100% siguran.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Muhanicar ima konkurenciju .hihihihi

Pročitao sam cijeli post , hvala bogu mom lošem pamčenju pa budem komentrial samo zadnji dio .
Kuglice namaži običnom tovatnom masti , posloži u maticu i ušerafi "vijjak" .
Najviše 3 minute posla

Ako ne prođu sati u montazi problem je reci musteriji cifru.
Malo sale nadam se da nesmeta prijatelju.
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
još jednu sitnicu da vam napomenem taj sat što se svi ljepite na traktorima je strašna glupost traktor star 20 godina ili više i vi gledate po satu mogo ga je sto puta mjenjat navijat na bušilicu itd...sve se vidi po šipci odušku i ostalo znate ;)
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Hmmm... stvarno neznam vise sta da radim,dvaput vozio traktor kod majstora u vezi problema hidraulike i opet mi nista nije napravio,rucica za dizanje,spustanje kao da je zamijenila ulogu s onom za fino podesavanje. ...
Da mu vozim ponovo neznam jel uopce ima smisla,kad vidim da nije u stanju to rijesit...novce je uzeo i sta sad???
-Da mu vozim ponovo pa da i dalje mrlja pa mozda nesto i ispadne?
-Da trazim novce nazad i trazim novog majstora koji je
to u stanju rijesit?
Da ga lupim po lampi, ispunim si zelju pa sta bude?:(punch):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Probaj promjeniti majstora ili posalji tog starog na forum pa da mu pomognemo oko tog problema.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
On sa svojij 55god. na forum,to bi vec malo teze bilo...
Zadnji put kad sam vozio skuzio sam da on to tesko bude rijesio,kao zvat ce me kad sklopi pa da probam,nakraju nije uspio pa je kao zvao nekog kolegu da mu pojasni, nakon sto mu je pojasnio on je jos uspomoc knjige i upite podesio sve po ps-u...
I stvarno dodjem po traktor on dize/spista normalno i sve ok dok nisam oso u oranje,.....ajd ispocetka je to nekako funkcioniralo(sat-dva)i onda opet isto.....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mozda bi takav rastelani hidraulik se mogao srediti preko foruma ,al uz pomoc slika poluzja.Mislim slika poklopca odozdo_Ovako napamet neznajuci sta je tip sve zaj... je vrlo tesko nesto kvalitetno to objasnjavati.
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Pozdrav!
ja sam imao problem sa Hidraulikom na 542. Bio mi je prilikom oranja zaštekao hidraulik,kad sam podigao ostao je podignut nisam mogao spustiti. Morali smo podici gornji kompletan poklopac hidraulika i problem je bio u vilicama koje su se s godinama rada malo smotale.Majstor je samo malo raširio vilice pritegnuo vijke,vratili i sada radi puno bolje nego prije čak i više diže nego prije.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Napokon rijesena hidraulika i na mom traktoru!!!Majstor lisnik je najbolje detektirao problem, uopce nije bio problem u polugicama(vilicama),vec na onom dijelu di se kaci topling,kaze majstor da je bilo puno prasin,prljavstine,zapeklo od gnojiva....
Opet je nesto smrljo s onom maticom,kao nije htjeo narucivat drugu da necekamo par dana pa je odma namjestio,a vidim da je ova stara sva izglodana...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bez alata ta matica zna praviti probleme.To sto je izglodana nesmeta.Bitno je da navoj ostane ok...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nadam se da je navoj ok....
Hvala jos jednom majstor lisnik,steta sto nemam takvog majstora u blizini!!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nabavio mali mijerac radnih sati i htio bi ga ugradit na traktor jer njegov sat ne funkcionira najbolje e sad buduci da je ovaj sta bi ugradio radi na principu struje dal ga spajat na kontakt bravu ili plus dobit od alternatora!!

 

Najnoviji postovi

Na vrh