• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

swlroby

Novi član
Tu od
19 Svi 2013
Poruka
25
ok, hvala na odgovoru
sutra jos probam sve predihtat dotegnut i ako oda bude isto
skidam pumpu i dize i natrag kod "Predena"
javim rezultat
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Kakvo je stanje AC-pumpom?


muhanicar zanš onaj IMT ke sam te par puta zval ipak je bila Ac pumpa,
krepali preljevni ventili
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ti si rekel da je nova gore ili da si ju ispital, nesečam se točno.
Nije ni važno, bitno da si rešil
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
da bila je montiran nova gore nekakva zamjeska (ake se dobre sječam Indiska, kutija plavo žuta), i punpala je na prazne dobre, ali kad sam skinul sve filtere dole i sve ponovno spojil nisam mogel nikak ozračiti
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja svoje pumpam prednje na 2bara a kad idu utezi gore 2.5bara a zadnje su mi 0.8-1bar!!
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
ja stvarno vise neznam neko kaze zadnje pumpas na 1.7 bara prednje na 2.5 neko zadnje na 1.bar neko prednje na 1.5 bara e sad dali postoji neki prirucnik na koliko tocno se pumpaju gume na 539
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ako oreš onda je bolje da su manje napumpane, ako voziš prikolicu jednoosovinku i u njoj 3-4 tone onda ih moraš pumpat na 2 bara. Prednje imaš stalno na oko 2 bara i nemaš brige.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zadnje na 2 bara i bit ce ko kamen tvrde.max1.5bara.

Prednje ako hoces da se lakse mota a da nebudu pretvrde na 2.5bara.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
evo ja ti imam 13 gume na imt 542 i sve je u redu(što se guma tiće) jedino je malo tromiji kad kreces sa mijesta

Molim te dali si osjetio dali je šta brži u transportu,jer imam namjeru da promjenim gume zadnje samo radi transporta.:eek::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Haloooo.
Tema je 542, a čovek je pital za gume od 539 :icon_scratch::icon_scratch:

Imate temu o gumama pa nastavite tamo dopumpavati i ispuštati :(hi)::(hi):
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nakon dva dana oranja na mom 542 se poremetila hidraulika...
Poorao jednu njivu i sve ok, dodjem na drugu,krenem i rucica za dizanje, spustanje uopce neradi?Znaci nespusta uopce dok god nisam spustio rucicu za finu do dolje,takodjer ni nedize dok nepodignem rucicu od fine,kao da su jedna i druga rucica zamijenile uloge...Takodjer mi se culo lupkanje u zupcanicim...
Sumnjam da fali i ulja jer mi ispod sijedala na jednom vijku curi ulje...naknadno sam dosipavao al nije bilo promijene...
Bio bi zahvalan ako bi neko mogo pomoc i dat kakav smislen savijet i uputit na moguci problem...
Nekuzim se puno u mehaniku i u strucne termine pa se unaprijed izvinjavam!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Najvjerojatnije su ti preskočile i prekrižile se polugice.
Da bi to provjeril trebaš ispustiti 10-tak litara ulja i skinuti bočni desni polkopac na kučištu.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ispustis ulje i skini poklopac za ukljucivanje i iskljucivanje kardana i vidit ces polugice moraju bit jedna uz drugu!!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Posto hidraulika radi ,ali nepravilno poluge nisu zastekalae garant.Problemje u polugici balansne opruge.Nemas ispravnu manđzetnu na opruzi i uz zemljanu prasinu i vlagu ona je zablokirala.Uglavnom za tajj problem treba poklopac hidraulika dole.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ako nema one gumene manžete na polugi balansne opruge, dal može tuda ući voda u transmisiono ulje pilikom pranja traktora??
 

Najnoviji postovi

Na vrh