• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Danas dotegnuta glava ventili nastelani na 25 novi pluteni dihtug pod poklopac i nove podloske bakrene pod dizne suh nigdi nista ne pusta za testiranje je bio pod cekicarom:D::D:
A ovak je izgledao kad sam skinuo rezervar prasine ko u prici!!

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Ventile si trebal naštelati na 30, mada nije strašno ako su na labavo naštelani
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da na labavo je normalno s listicem se prolazi izmedu ventila i klackalice!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Motor:
542 M33/T 31,5kW 42,5ks 2,7litri motor s indirektnim ubrizgavanjem (pretkomora)
549 DM33/T 34,5kW 47ks 2,7litri motor s direktnim ubrizgavanjem
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
542 ima M motor s 5 karika po klipu
549 ima DM motor sa 4 karike i sa komorom na klipu, bolje pale,manje troše i mislim da kraće traju.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,746
Dal zbog toga ili kaj se brže vrte, odnosno imaju veču snagu, a praktički isti motor.:icon_toilet:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,746
Motor:
542 M33/T 31,5kW 42,5ks 2,7litri motor s indirektnim ubrizgavanjem (pretkomora)
549 DM33/T 34,5kW 47ks 2,7litri motor s direktnim ubrizgavanjem

Kak 2.7 litri, pa to je gotovo isti motor ko na 539, dakle 2.5L:(think):
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Dal zbog toga ili kaj se brže vrte, odnosno imaju veču snagu, a praktički isti motor.:icon_toilet:

Vrte se jednako brzo,koliko sam čitao tu na forumu da vjerojatno kraće traju zbog te 4 karike.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Kak 2.7 litri, pa to je gotovo isti motor ko na 539, dakle 2.5L:(think):

Naravno 2.5 litre. Moja greška (zbunilo me 47 ks, pa mi ostala sedmica... ;))
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Broj karika nema puno veze s trajnošću. . .
... već na kakvoga naletiš...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dali je ko uredivo kompresor zraka jel ima dijelova sta sve treba i kolko je otprilike para jer moj dans koda nekako poceo dosta lupat pa malo presto pa opet nesto poceo zezat!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nisam pumpo danas nista do sad je dobro pumpo nego danas kad sam mljeo kukuruz kad sam smanji gas i radio na leru cuo sam da lupa pa je opet jedno vrijeme bio pod gasom pa na ler pa nista i kasnije kad sam ga parkiro prije nego sam ga ugasio je opet poceo!!
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Skini kompresor što pre da ti nebi pomolio klipnjaču napolje, napravi lim isti kao taj sa druge strane da bi zatvorio rupu da bi mogao sa traktorom da radiš.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
A sta bi trebalo od dijelova jel znas da ga odmah rastepem i slozim jer trenutno poslovi nisu tolko hitni za radit pa da to odmah rijesim a kakva je procedura za skidanje jel samo skinem i onaj poklopac s druge strane otpustim saraf i on ide dole??
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Na dosta IMT-ova kompresor lupa dok fila zrak.Prekine kad rislag otvori pa opet kad izgubi zrak pocne lupkati dok rislag ne reaguje.Obicno se najbolje cuje lupkanje kad motor radi na leru.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I moj lupa na leru vise se on cuje kak lupa nego rad motora izgleda da cu ga skinut dole i raskopat pa cemo vidit sta je dal se isplati popravljat i vracat ga nazat ili gubi tu dodatnu opremu!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Ako lupa kad pumpa, a prestane kad pusti na kihavac i onda opet počne kad pumpa (osobito jako se čuje dok je pri kraju filanja), onda nemaš potrebe ništ rastavljati.
Tak bu nabijal i sahranil motor, a za silu još i jednu generalku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh