• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ako ne fali vode onda treba ispočetka krenuti od AC pumpe, grijača, uložaka do VT pumpe.
Ali oprezno.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Nedavno sam kupio Imt 542 i sletio sam niz jednu nizbrdicu na suvom terenu(šumski put) srećom bez posledica.
Nekako mi se čini da bi za moje potrebe bio bolji izbor neki manji duplak.:mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Najcesce su lose zadnje gume i preveliki teret na losoj prikolici. Pa bude svasta.
U kojoj si brzini spustal?
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
U 3. sporohodnoj a prikolica bila prazna jednoosovinka lagana uska šumska 3 metra duga gume 50%.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tu nekaj ne stima,pa nebi ga smjelo potjerat.
Ako ces ici drugi put prazan stavi ga u 1. I stisni speru i malo gasa ili na leru.
Ak je suho bez korjena nebi ga smjelo nosit.
Na koliko su ti napumpane zadnje gume?
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Bio je šumski put i jaka prašina a nisam šperao jer baš nisam očekivao al da vidiš kako skakuće:icon_eyes:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Imaš ti opče kočnica na traktoru? Jer u trečoj sporoj na leru i pod kočnicama nesmije mrdnut nikud
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To je cudno da ti je u sporohodnoj poletio obicno izbaci iz 4 brze al to im je mana meni se na mojem nikad nije desilo tak nesto ni pod teretom al puno puta je klizio al to uz pojacanje gasa rijesavalo!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
@crni100 ,
špera u brijeg izvlači teret
špera niz brijeg spašava glavu .
Niz brijeg se ne koči kočnicom traktora , to rade luzeri , reci im da im je to puknuti poručil .
Drži se toga i još se budemo dugo smijali tvom nestašluku
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
@crni100 ,
špera u brijeg izvlači teret
špera niz brijeg spašava glavu .
Niz brijeg se ne koči kočnicom traktora , to rade luzeri , reci im da im je to puknuti poručil .
Drži se toga i još se budemo dugo smijali tvom nestašluku

Nakon moje jurnjave jedino ovo mi se čini logičnim i još bi dodao biti spreman malo gas dodati ak i na to sve ponese.
A ako već mora kočnica možda samo malo nekako mi se čini da sam previše:mur:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Nemreš kočiti i držati šperu , kaj ti nije to logično?
To se radi istom nogom , jedino ako imaš broj cipele 75
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
On je prije refleksno po kocnici jer mu se to nije dogadalo da zna postupit a stisnut speru i povuc rucnu komplicirano malo i jos ga lovit kad ga je potjeralo i malo gasa dat jako tesko previse stvari malo vremena u takvim situacijama ja po gasu samo!!
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ma napisao sam da jest logicno Puknuti to što si naveo da špera glavu čuva a kočnicu izbjegavati jedino malo pomoći njome a ako ipak opet ponese onda po gasu.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo danas sredio kabal koji mi je @ZJ poklonio sad sam ga i malo bolje zastitio valjda ce bit dobro do zime!!

 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Samo mi je dosta blizu mosta da mi ga ne precvika valjda nece do zime pa cemo onda kemijat kud bi bilo bolje kad cemo raskapat prednji kraj!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Vidim da je blizu.
meni se čini da bi taj kabel trebal iči odozgo po nosaču limarije pa se spuštati iza hladnjaka na akumulator
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tak ce i bit ic ce gore po cijevi za zrak za kompresor pa uz kiler dole na akumulator al za sad nek bude ovak sutra mu jos prestelam ventile novi dihtung poklopca nove podloske pod dizne pa malo u kosnju ciscenje a kad dode placa novo ulje i filter pa pod malcer i u brazdu!!
 
Na vrh