• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Uuu bemti, meni je to na 565 otpalo.
Jel se mora skidati poklopac ako bi se stavljala ta nova manžeta?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Netreba, treba izvaditi balansnu oprugu ako nije( a najvjerojatnije je) zahrđala matica nebi smjelo biti problema.
Nakon toga bi problemi mogli nastupiti oko skidanja balansne sa pečurke pa bu najvjerojatnije moral opet brener igrati da se izbije štift i zagrije ona H vilica da bi se odšarafila pečurka.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prije tjedan dana odvezem traktor kod majstora u vezi problema hidraulike,za dva dana me on zove da je gotov....ajde super pomislih,s obzirom kako sve kod nas ide....
Kad sam doso objasnjava on falilo ulja,podesio...ovo ono....
Nakraju sjednem u traktor a ono isto,rucica za dizanje/spustanje uopce neradi,tj. radi tek kad podignem rucicu od fine ili ako ocu spustit,spustit finu...
Pitam ja njega pa sta je tu sad namjesteno,on gleda u mene,uzmuco se,pa kao to tako mora bit,kao nek probam radit,tj. orat pa cu vodit...
Gledam ja u njega, neznam vise jel ja nisam normalan,jel on nije(trece nepostoji)...
Dodjem kuc,zakacim plug odem na njivu ono opet isto il plug ide previse il iskace,i sta sad...Nazovem ga kazem do sta kako,opet se on uzmuco,dovezi u ponedeljak pa cemo vidit...
Sad mi tlak na milion,imam osjecaj da bi ga sutra mogo zadavit(ak procitate u novinama nesto slicno znat ce te o kome se radi)...Zadnj put mi isto nesto sjeb...neznam ni sam sto sam uopce njemu vozio,a sto je najgore prije mjesec dana mi istekla registracija a moram vozit u grad,tak da bi moglo bit veselo:mur::mur::mur:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Zanimljivo ....Majstor za traktore popravlja traktore u gradu.Kod mene (bar ja neznam) majstora za poljoprivredne masine koji bude u gradu.Kakav bi trebao biti problem da majstor iz grada dojde kod tebe kuci da sredi svoju gresku.Ja licno 90posto posla radim na terenu.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Poznati majstor,jedan od rijetkih koji ima bas legalni obrt,(neradi na crno),covjek s 30god. iskustva,radi i kamione,viljuskare.....
Ima puno posla,radi sam i onda samo nabrzinu zbrljaj uzmi pare i dovidjenja...
Prosle godine mi mjenjo semering na kardanu(curilo ulje) sad opet curi,nije dobro stego vijak ispod sica il sta vec tu takodjer curilolo ulje,sjedalo samo bacio gore,koda ga nije posarafio, ljuljas se ko na brodu...takodjer sam mu moro dvaput vosit je nije dobro podesio vilicu pa hidraulika nije radila...
Neznam sta rec nego da sam si sam kriv sto sam uopce iso kod njega....
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
remont getribe
 

Prilozi

  • P1010018.jpg
    P1010018.jpg
    73.7 KB · Pregleda: 167
  • P1010019.jpg
    P1010019.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 144
  • P1010020.jpg
    P1010020.jpg
    45 KB · Pregleda: 144

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Tu za sad ništa niste remontirali čim je makina još na hrpi i nije na tri djela.
Za sad je samo hidraulik moguče poservisirati i utvrđivače brzina promjeniti na getribi
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
odusevljen sam kad vidim da neko napiše lik sa 30 godina iskusta i pogotovo ovo ne radi na crno ljudi moji pa bolje odi kod lika sta radi na crno manje love ćeš dat i dobit bolje rezultate... moj stari više ne radi nikome samo za sebe kupimo traktor pa radimo baš zbog ovakvih:
prije par godine kaže kolega od staroga treba na deutzu 4006 radit generalku reko dobro dofuraj ga k nama i baci mu račun djelove izračuna pred njim zajedno bili u trgovini i doda neku siću za ruke jer reko dobri su...
kaže majstor a idem ja ovom tamo ja dobijem račun i garanciju i tako sad nakon nekih 5 godina nema još uvjek taj traktor jer mu lik izdo račun na 10000kn i naravno da nije to stigo skupit u zakonskom roku i majstoru pripao traktor hh
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
Tu za sad ništa niste remontirali čim je makina još na hrpi i nije na tri djela.
Za sad je samo hidraulik moguče poservisirati i utvrđivače brzina promjeniti na getribi

nema više slika ali je bio u tisuču komadiča, ovo je početak tek, bilo 4 tjedna raskapanja- i kad je bio složen još jednom raskapan.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
nisam je slago mehaničar je, ja sam samo došao vidjeti na početku kak napreduju radovi. odma su se kočnice radile, promjeile gumice u hidrauliku itd..nije se moglo ubaciti u 4 brzinu do kraja nego do pola, pa je izbacivao. pa je ponovo moralo se raskapati a sada ne sječam jel zbog potiskivača, vodilici ili vilice, znam da je nešto za milimetar fulano a kaj ne znam više.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ma bitno je da sad ide, a slike budu drugi put kad se pokvari
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
heeeehee pametnjaković.od njega nebudu taj sada ide još 25 godina koliko je do sada išao, kada stane ide u muzej.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Od 1974 sam počel voziti 533 i tak do 577 sad imam 560 od 1988 dost za upuznat tehniku vozil sam više od 50 imt-a LP .
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
bravo za tebe. samo imteove ganjaš, a nikad to nebi rekao za tebe...:icon_e_smile:
 

mekanicar

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
19
Pozdrav iz BiH.
Prilikom kupovine traktora najbitnije u kakvom je stanju traktor: motor,hidraulika,da li je prvi vlasnik ima li papire, koliko ima sati rada ali da ispravno otkucaje sate. IMT 542 iz 83 godine,ima isti motor kao i 539.IMT 540 i 542 se razlikuju po kabini, prednjoj maski i ravnim zadnjim blatobranima.Motori kod 539 i 542 je sa tri cilindra i tri brzine.A što se tiče cjene oni se kreću od 3500 eura do 5000eura, polovni katastrofa a nov u Srbiji 7000 eura.Nikad ne kupuj kod dilera u njih je sve šminka" staro izgleda kao novo" ? " Pozdrav " "Ado "

Moram te ispraviti rodjo, imt 542 nema jednaku masinu kao 539 i 540, ima 5 brzina + rikverc i pet sporih, doduse 4. i 5. brzina nij oznacena ali se nalaze izmedju rikverca i 2. je 4. a izmedju 1. i 3 je 5. brzina. Medju getriba i diferencijalni most kardanskog prijenosa jednak onome na 540 dok 533 i 539 imaju lose rijesen kardanski prijnos i hidrauliku vezano sa kvacilom, posto na njima kad se kvacilo stisn na vc prvi stupanj automatski pada hidroulika i kardan staje, a kod 533 je to normalno posto ima samo jednu lamelu dok svi od 539 na dalje imaju po dvije, opet 539 deluxe sa motorom od 540 nazalost samo je jedna serija traktora proizvednih, ima rijeseno sve sto se tice hidroulik i kvacila i gotovo je savrsen mali traktor mana mu je jedino meka spera, a jedini problem kod 542 je malo tvrdji volan i kuciste volana je sklono pucanju kod jacih opterecenja. i rukavci puza su dosta potrosna roba svemu je tome uzrok konusnih zupcanika kojih se svi boje, ovaj mjesec sam dva puta rastavljao kuciste na 542 i kazem nedaj boze nikome jer uzas je napeljavati kuglice u puz 28 komada a da ti ni jedna ne ispadne.. sate i sate zivaca te kosta ta mehanika.. Pozz :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh