• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
attachment.php


Ako dobro shvaćam ovo si ti stavio jučer. Meni djeluju oštečeni.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako je ovo kolega vratilo iz tvog mjenjaca za koje kazes da nije osteceno onda moras se manuti popravljanja mjenjaca.Ovo je vratilo toliko osteceno da me cudi da ikako ide u brzohodnim brzinama.Fino sam ti naglasio( i oznacio na slici x-ovima ) pogledaj vrhove zubica na vratilu.Inace to uklapanje brzohodnih brzina je nekih 10-tak mm.Cim se ostete zubici na vrhu pocinje da iskace.Kad mjenjas vratilo trebao bi mjenjati i spojku za ukljucivanje (dio oznacen na slici) brze-spore.Vjerovatno su na njoj osteceni zubi iznutra.
i02690-kopija.jpg
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nisam te dobro razumio al mislim da pitas za cijenu vratila za tri brzine.Ovde u Bosni kosta oko 50 eura .Mislim da je proizvodnja Indija.
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
danas skužih o čemu se radi i to je promjenjeno(vratilo) i getriba je gore sutra proba da vidim šta sam radio
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Pozdrav, napravili smo glupost, vukli veliki malčer i zdrobili getribu, ošo zupčanik prve brzine, i donja osovina u getribi pukla, tak da pogona uopće nije bilo samo kardan...







dal to pase s kojeg drugog traktora? nasao sam neke djelove za 558 i 549? i kolke su uopće cijene novih?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ovisi što si malčao nije takav traktor za granje za travu bi išao.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A nezz ne bi smjelo samo se treba pažljivo raditi s takvim stvarima prvo stroj na mjestu zaletit.
I lagano jako ici.
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
a salbo radimo tak nkj i jebiga, nije to za njega malčer...imali li neko rabljenih dijelova za getribu?? neko mi se javio tu ali nisam poslije dobio odgovor...slobodno posaljite u inbox
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
stari je vozio...mislin da druga...nzm tocno ali siri od traktora kak se vidi na slici...ima cirka 600kg...

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
jel trebam vaditi pumpu od hidraulike kad vadim getribu dole, onu osovinu od pogona smo izvadili, i polugice za šaltanje i sve je vani, uostalom vidi se na slikama, dal sad samo odsarafim sve vijke naokolo i to je to? kolko cirka kila ima getriba da mi ne padne
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Odvrnes vijke okolo i mjenjac ide van.Tezinu bas neznam al dvojica ga lako nose.
 

Najnoviji postovi

Na vrh