• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Freza radi na kardan i hidraulika freze ( na ticalo) pokreće frezu kod pomaka znaći to je neovisno o traktorskoj hidraulici.
Meni treba samo da mogu podesiti nagib tijela freze tj kut koji mi odgovara i ništa više.
Trebao bi samo 2 ulaza i neku ručicu da mogu podešavati nagib.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako freza ima svoju hidrauliku onda treba upravljanje nagiba doraditi na frezi a ne na traktoru .

ako baš inzistiraš na nakani onda treba onaj famozni ventil koji se ugradi ispod sjedala ( tema o njemu je unutar tema o IMT-ju , potraži) , i razvodnik s ručicom za upravljanje dvoradnim cilindrom .

No tu nema komocije , jer svaki put kad treba dignuti frezu od poda treba prebaciti taj ventil ispod sjedala jer od određuje radiš li s hidraulikom traktora ili upravljaš cilindrom preko dodanog razvodnika .

treča opcija je kako je odradio član pjero ...to također ima u nekoj temi s svim objašnjenjima da ne ponavljam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Klip na sebi ima izvode i crijeva koji vode do traktora a na hidraulici freze nemože se.
Ipak mi treba kraj sjedala da mogu mijenjat nagib jer redovi su pod većim nagibom i svaki bi red trebao silaziti i štimati nagib.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Klip na sebi ima izvode i crijeva koji vode do traktora a na hidraulici freze nemože se.
Ipak mi treba kraj sjedala da mogu mijenjat nagib jer redovi su pod većim nagibom i svaki bi red trebao silaziti i štimati nagib.

uvjek se sve može kad se hoče ili mora .

Nadam se da si shvatio kaj ti treba(ako nisi idemo detaljnije ) , tvoj je da odlučiš kaj budeš napravio jer se svaka od opcija skuplja od druge .


dečki su pojednostavnili stvar( za njih je ovako jeftinije , dva crjeva i spojke ) jer je danas nemoguče da bilo kakvi noviji stroj nema barem dva para izvoda hidraulike .
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
To znam minimalno 2 a normalno 4 i više.
Idemo korak po korak šta bi mrni trebalo a koliko te znam ti sve iskemijaš pa ako hoćeš da mi pomogneš.
Trebam neki ventil s ručicom ugradit da mi bude otprilike na ruku kraj ručice za kardan s kojim bi dalje upravljao nagib.
Šta prvo trebam kupit i kako izgleda?
Imam jedan izvod našarafljen za kipanje ali to mi ne pomaže ni malo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je ovaj ventil
http://i225.photobucket.com/albums/dd254/frabrne/dvosmjernihidraulikxh5_zps3804aeff.jpg
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/ventil-imt-480-oglas-14041859
on perusmjerava ulje od pumpe traktora prema cilindru poluga ili u dodatni razvodni ventil kojim budeš upravljao nagibom freze
ovak izgleda
http://i45.tinypic.com/2l8kbvo.jpg
dovoljan ti je red veličine 3/8 priključaka
ja vjerujem da je to najeftinija i najlošija opcija ali bude radilo .
Radil budeš ovak : prebaci ručicu s prve slike . pa ručicomrazvodnika s druge slike ( taj razvodnik namoniraš tako da ti je kod ruke ) dižeš ili spuštaš tj. mjenjaš nagib freze .
Kad dođeš na kraj reda moraš prebaciti ručicu s prve slike pa kuglicom tj. hidraulikom traktora podigneš frezu od tla .

Dok je ručica s prve slike prebačena na položaj mjenjanja nagiba freze poluge hidraulike imaju tendenciju padanja ( isto kao kad s dignutim priključkom ugasiš traktor) osim ako nisu spuštene do kraja .



edi
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
a ako bi mu cilindar drzo poluge u polozaju na kraja reda bi mogo sam dizat frezu ako je moguce da se podigne dovoljno visoko na okretanju ( dio koji freza) a ostalu konstokciju moze cak i na lanac da okaci ako mu spasaju poluge kad se okrene ventil. Mislim da mu je najbolje ovo sto je puknuti prelodzio prepravaka tog sistema na frezi :(mm):
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Hvala još jednom @puknuti.
Još jedno pitanje znači crijevima od tog ventila produžim do mjesta gdje završava brzim spojnicama iza traktora gdje je najpovoljniji položaj?
I jer bi trebao obilježiti bojama ono ulaz izlaz?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hvala još jednom @puknuti.
Još jedno pitanje

1. znači crijevima od tog ventila produžim do mjesta gdje završava brzim spojnicama iza traktora gdje je najpovoljniji položaj?
2.I jer bi trebao obilježiti bojama ono ulaz izlaz?
1.da
2.u principu ne , ako zamjeniš spojnice tj. crjeva budu komande radile kontra , ništa se loše ne može dogoditi osim kad naučiš na jedan smjer upravljanja kasnije umjesto da freza ide dolje ona ide gore
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Sve jasno ko sunce,kada napravim poslikam i prokomentiraš posao.
Lp.
Hvala.
 

swlroby

Novi član
Tu od
19 Svi 2013
Poruka
25
pozdrav svima
radi se o imt 542 traktoru roto pumpa,jednostavno u radu se ugasi :icon_twisted:,evo danas kod frezanja nekoliko puta u roku 2 sata rada ,rezervar ociscen filter i ostalo u redu,isti problem imao prije 2 godine i nosio pumpu "bosh majstoru" i on je nesto
dirao u ulaznom poklopcu pumpe,:fiery:evo prilazem sliku(od lisnika)
zanima me koju funkciju ima ovaj klipic oznacen strelicom mislim da on zeza
pumpa-imt542.jpg


pumpa-imt542.jpg
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Odvrnes vijke okolo i mjenjac ide van.Tezinu bas neznam al dvojica ga lako nose.

Ako svaki dize bar 100 kila na bencu onda mozda...jedva ju pomaknuo malo dalje od traktora...

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
ovo trazim i prvu brzinu



Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1429568995215.jpg
    uploadfromtaptalk1429568995215.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 132
  • uploadfromtaptalk1429569016122.jpg
    uploadfromtaptalk1429569016122.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 133

Najnoviji postovi

Na vrh